OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Grupa Speed zatrzymała 7 piratów

Każdy kierowca, który stwarza duże zagrożenie bezpieczeństwa dla innych uczestników ruchu drogowego i lekceważy obowiązujące ograniczenia prędkości musi się liczyć z poważnymi konsekwencjami i bezwzględną reakcją policjantów. W ostatnich dniach ostrowscy policjanci z grupy „SPEED” zatrzymali 7 kierujących, którzy rażąco przekroczyli dozwoloną prędkość. Rekordzista pędził w terenie zabudowanym 140km/h.

+

Brawurowa jazda, niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze i agresywne zachowania kierujących wobec innych uczestników ruchu przyczyniają się do tragicznych w skutkach zdarzeń.  Nawet najbardziej bezpieczny samochód nie daje gwarancji na przeżycie kierowcy i pasażerom przy dużych prędkościach. Nadmierna prędkość jest groźna nie tylko dla kierujących i ich pasażerów, ale również dla pieszych.

W ostatnim czasie, policjanci ostrowskiej drogówki zatrzymali kolejnych kierujących, którzy rażąco przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. Niechlubnym rekordzistą okazał się 36-letni mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego. Mężczyzna osobowym mercedesem pędził aż 140 km/h na obowiązującej „pięćdziesiątce”. 120km/h miał na liczniku podróżujący peugeotem 33-letni mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego. Zatrzymany też został 70-letni mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego. Mężczyzna, jechał 114km/h. 54-letni ostrzeszowianin jechał 111km/h. Ponad 100km/h miał na liczniku: 25-latek z Ostrzeszowa, 43-latek z Kalisza i 40-latek z Ostrowa Wielkopolskiego.

Jak widać jeszcze nie wszyscy uczestnicy ruchu drogowego zdają sobie sprawę, że brawura za kierownicą oraz nadmierna prędkość, to częste przyczyny tragedii na drogach.

Kierowco! Jedź bezpiecznie! – przestrzegaj przepisów, dostosuj prędkość do warunków panujących na drodze, bądź uprzejmy i cierpliwy, zwracaj uwagę na innych uczestników ruchu drogowego. Twoja kultura osobista tworzy kulturę jazdy i bezpieczeństwa na drodze!

Przypominamy też kierowcom, że obecna pora roku potęguje zagrożenie bezpieczeństwa pieszych w ruchu drogowym. Zgodnie z przepisami, kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, zobowiązany jest do zachowania szczególnej ostrożności i ustąpienie pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu.

Pamiętaj o obserwacji drogi i jej otoczenia, pozwoli to uniknąć wielu niebezpiecznych sytuacji.

14 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
14
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x