OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Romowie z Ostrowa skazani za pobicie ze skutkiem śmiertelnym

Ojciec z synem zostali skazani za pobicie ze skutkiem śmiertelnym, a także ograbienie znajomego. Skazani to Romowie z Ostrowa Wlkp. 50-latka skazano na rok i 8 miesięcy, jego 23-letni syn słyszał wyrok 10 lat więzienia – poinformowała rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Kaliszu Edyta Janiszewska.

+

Sąd Okręgowy w Kaliszu dodatkowo skazał oskarżonych na zapłatę zadośćuczynienia na rzecz oskarżyciela posiłkowego w wysokości 50 tys. zł.

Prokuratura Rejonowa w Ostrowie Wielkopolskim w 2018 r. oskarżyła Romów – ojca i syna – w wieku 50 i 23 lat o pobicie 49-letniego kolegi ze skutkiem śmiertelnym, którego też okradli z kosztowności.

Do zdarzenia doszło w nocy z 10 na 11 lutego 2018 roku w Ostrowie Wlkp. Oskarżeni Romowie Majkel i Sławomir A. spotkali się u nich w mieszkaniu z pokrzywdzonym znajomym w celu spożywania alkoholu.

„Działając wspólnie i w porozumieniu pobili 49-latka, w wyniku czego ten zmarł; zabrali mu sygnet, bransoletkę oraz portfel z zawartością pieniędzy w kwocie 1 tys. zł”

– mówił rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. Maciej Meler.

Powołani w sprawie biegli z zakresu medycyny sądowej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu stwierdzili, że obrażenia u pokrzywdzonego powstały w wyniku licznych urazów “zadanych narzędziem obłym, twardym, tępokrawędzistym, jakim mogła być pięść zaopatrzona w biżuterię np. sygnet” – mówił Maciej Meler.

Młodszy z oskarżonych zeznał przed sądem, że kiedy ojciec zasnął, on i pokrzywdzony pili dalej alkohol. Na tym jego świadomość się kończy. Obudził go krzyk ojca, który stwierdził, że mężczyzna nie żyje i wezwał pogotowie.

Pamiętał jedynie fragmenty zdarzeń – szarpanie, zdejmowanie bransoletki i upadek pokrzywdzonego na 23-latka.

Brak pamięci ze zdarzenia obaj tłumaczyli upojeniem alkoholowym. Twierdzili, że alkohol pili przez trzy dni przed zdarzeniem. W sądzie 23-latek przeprosił za to, co się stało.

Mężczyznom za pobicie ze skutkiem śmiertelnym groziło do 12 lat więzienia. Wyrok jest nieprawomocny.

18 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
18
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x