Policjanci namierzają bezdomnych

Dzielnicowi ostrowskiej komendy już od wtorku, 29 października rozpoczęli kontrole miejsc, w których mogą pojawić się osoby bezdomne. Cykliczne działania mają na celu zapobieganie utracie życia lub zdrowia z powodu wychłodzenia organizmu osób przebywających w opuszczonych, zrujnowanych budynkach i miejscach niezapewniających właściwego bezpieczeństwa.

+

Mundurowi przypominają, że można sygnalizować policjantom miejsca, w których przebywają bezdomni nie tylko pod numerem alarmowym, ale również za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożenia Bezpieczeństwa.

W okresie jesienno-zimowym jednym z zadań policjantów jest kontrola miejsc, w których mogą przebywać osoby bezdomne. Patrole pojawiają się w rejonach ogródków działkowych, dworców, czy opuszczonych budynków, czyli wszędzie tam, gdzie bezdomni mogą się próbować schronić przed zimnym wiatrem i mrozem. Funkcjonariusze w każdym przypadku napotkania takich osób proponują im schronienie w specjalnych placówkach i noclegowniach.

Podczas codziennych służb policjanci zwracają również szczególną uwagę na przystanki autobusowe i inne ustronne miejsca, gdzie mogą znajdować się osoby nietrzeźwe. Osoby znajdujące się pod wpływem alkoholu, które zasną np. na ławce w parku narażone są na szybkie wychłodzenie organizmu. Pamiętajmy, że taki człowiek bez naszej uwagi i pomocy mogą zamarznąć.

Policjanci apelują, aby zwracać uwagę na osoby bezdomne, samotne czy też nietrzeźwe, które mogą stać się ofiarami wychłodzeń.

Miejsca w których przebywają bezdomni można zgłaszać oficerowi dyżurnemu ostrowskiej komendy pod numerem alarmowym 112, swojemu dzielnicowemu lub za pośrednictwem Krajowej Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Przeciwnicy przyszli zaatakować Tuska
Subskrybuj
Powiadom o

10 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
10
0
Napisz co o tym sądziszx