Zatrzymano 3 obywateli Rumunii za oszustwo

Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy odpowiedzą za kradzież kilku tysięcy złotych. Do kradzieży doszło podczas wymiany rynien budynku, w którym mieszkały pokrzywdzone. Funkcjonariusze odzyskali gotówkę, która wróci do właścicielek.

+

Policjanci ustalili, że do 78 i 83-letniej kobiety przyjechali nieznani mężczyźni, którzy zaproponowali wymianę rynien. Tak przekonywali kobiety co do konieczności wymiany starych rynien, że seniorki się zgodziły. W trakcie rozmowy ustalono, że koszt tej usługi miał wynieść początkowo 150 złotych za całość wykonanej pracy. Po wykonaniu pracy mężczyźni poinformowali kobiety, że 150 złotych to kwota za metr bieżący wymienionych rynien i zażądali 3 tysięcy złotych.

Jeden z mężczyzn wszedł do mieszkania razem z 83-latką wyciągnął jej z trzymanej przez nią koperty wszystkie pieniądze w kwocie 7 tysięcy złotych. Natomiast 78-latce, która tłumacząc, że ma tylko 770 złotych i są to jej ostatnie pieniądze na życie, zabrał pieniądze z dłoni.

Następnie mężczyźni oddalili się. Poinformowani o zdarzeniu policjanci natychmiast pojechali we wskazane miejsce. Funkcjonariusze otrzymali informację, gdzie mogą przebywać mężczyźni.

Policjanci tego samego dnia zatrzymali trzech podejrzewanych w wieku 26 i 21-lat- obywatele Rumunii. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyznom zarzutów kradzieży.

Podejrzanym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci odzyskali skradzione pieniądze, które powrócą do prawowitych właścicielek.

Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności w kontaktach z nieznanymi osobami.

POLECANE NEWSY
16 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
16
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x