Grupa SPEED ścigała piratów

Policjanci specjalnej grupy SPEED z Wydziału Ruchu Drogowego Komend Powiatowych Policji w Ostrowie Wielkopolskim, Kępnie, Ostrzeszowie, Krotoszynie i Jarocinie prowadzili w piątek działania na drogach naszego powiatu.

+

W piątek, 11 października 2019 r. policjanci powołanej przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu specjalnej grupy SPEED prowadzili na terenie naszego powiatu działania ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, kontrolując przestrzeganie przez kierujących obowiązujących ograniczeń prędkości.

Grupa SPEED to doświadczeni policjanci Wydziałów Ruchu Drogowego wielkopolskich jednostek Policji, wyposażeni w sprzęt do walki z piratami drogowymi, w tym radiowozy oznakowane i szybkie pojazdy nieoznakowane z wideorejestratorami, którzy wspólnie działają na terenach wszystkich powiatów naszego województwa. Ich zadaniem jest reagowanie na poważne wykroczenia drogowe, związane z przekraczaniem dozwolonej prędkości.

Podczas realizowanych wspólnie działań policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego, Jarocina, Krotoszyna, Kępna i Ostrzeszowa, na drogach naszego powiatu skontrolowali łącznie 75 pojazdów. W trakcie służby ujawnili 75 popełnionych przez kierujących wykroczeń, w tym 61 wykroczeń związanych z przekroczeniem dozwolonej prędkości.

W wyniku podejmowanych czynności w tym zakresie trzem kierującym zatrzymano prawo jazdy za przekroczenie prędkości na terenie zabudowanym o więcej, niż 50 km/h. Za nieprawidłowości związane z pojazdem czterem kierującym zatrzymano dowód rejestracyjny.

Działania grupy SPEED będą kontynuowane.

Przypominamy, że nadmierna prędkość to jedna z przyczyn groźnych wypadków drogowych, dlatego też stosowanie się kierujących pojazdami do ograniczeń prędkości na drogach, w szczególności na obszarach zabudowanych, wpływa na ograniczanie skutków wypadków, które są tym tragiczniejsze, im prędkość jest większa.

Warto pamiętać, przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy, a bezpieczna prędkość to nie tylko ta, wynikająca ze znaków drogowych, ale przede wszystkim prędkość, która dostosowana jest do warunków panujących na drodze.

Dbajmy o bezpieczeństwo własne, ale również innych użytkowników dróg. Poruszajmy się przepisowo, przestrzegajmy ograniczeń prędkości, żeby każdy, kto wyruszył w drogę dotarł bezpiecznie do celu.

CZYTAJ  18-latce ponownie uratowano życie

11 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
11
0
Napisz co o tym sądziszx