OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Kierował BMW i miał 3 promile!

Totalną nierozwagą wykazał się 43-letni mieszkaniec Gorzyc Wielkich. W czwartek przed godziną 15:00 jechał slalomem ulicą Raszkowską. Jeden z kierowców powiadomił policję, a ci zatrzymali go kilkaset metrów dalej na Alei Słowackiego. Okazało się, że kierowca ma aż 3 promile alkoholu.

+

Przypominamy, że nietrzeźwi kierujący ponoszą konsekwencje przed sądem, który może ich skazać na dwa lata pozbawienia wolności oraz orzec zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 10 lat. Każdy kierowca, który został zatrzymany za jazdę po alkoholu, musi liczyć się także z konsekwencjami finansowymi.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, niezależnie od orzeczonej kary, sąd będzie obligatoryjnie orzekał świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się tego czynu, oraz nie mniejszej niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.

23 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
23
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x