Młodzież zebrała 5 ton odpadów. Brawo!

W dniu 20 września br. na terenie Powiatu Ostrowskiego odbyła się kolejna edycja akcji „Sprzątanie Świata – Polska 2019”. Młodzież zebrała blisko 5 ton odpadów!

+

Tegoroczne hasło przewodnie brzmiało: „NIE ŚMIECIMY – SPRZĄTAMY – ZMIENIAMY”. Akcja skierowana była do młodzieży szkół ponadpodstawowych z terenu Powiatu Ostrowskiego. Uczniowie sprzątali tereny wokół własnych szkół, tereny zieleni oraz parki.

Starostwo Powiatowe zapewniło uczestnikom akcji worki na śmieci i rękawice ochronne, a także pokryło koszty wywozu zebranych odpadów od biorących udział w przedsięwzięciu placówek oświatowych z zlokalizowanych na terenie miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Ponadto akcja została przeprowadzona przy współpracy Urzędu Gminy i Miasta Odolanów oraz Urzędu Gminy Przygodzice, które to sfinansowały odbiór odpadów zebranych przez uczniów ze szkół ponadpodstawowych zlokalizowanych na ich terenie.

W czasie tegorocznej akcji Sprzątania Świata koordynowanej przez Starostwo Powiatowe w Ostrowie Wielkopolskim zebrano ok. 4.790 kg odpadów.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Pieniądze były zakopane w lesie
Subskrybuj
Powiadom o

31 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
31
0
Napisz co o tym sądziszx