Najbardziej zadbane boisko w powiecie?

Udostępnij
Tweet

W Wysocku Wielkim uroczyście otwarto jedno z najlepiej utrzymanych boisk trawiastych w Gminie Ostrów Wielkopolskim i powiecie ostrowskim. Budowa trwała kilka lat i została doprowadzona do efektownego finału dzięki dofinansowaniu gminy, funduszu sołeckiego, sponsorom oraz wielkiemu nakładowi pracy miejscowych działaczy i sympatyków sportu.

Kibice sportowi z Wysocka Wielkiego wiedzą doskonale, że boisko piłkarskie istniało w tym samym miejscu już od wielu lat. Niestety, głównie ze względu na piaskowe podłoże, nawierzchnia była w bardzo złym stanie. Nie powiodły się nawet kilkakrotne próby doraźnego zaradzenia tym kłopotom.

Sytuacja zmieniła się dopiero, gdy zapadła decyzja o wymianie gruntu pod płytę boiska. Skorzystano przy tym z budowy II odcinka Obwodnicy Ostrowa. Wybrano wtedy ziemię z terenu całego boiska z przyległościami o wymiarach niemal 100×70 metrów, do głębokości niemal trzech metrów. W to miejsce nawieziono kilkadziesiąt centymetrów dobrej ziemi z pól uprawnych, zebranej przy budowie obwodnicy.

Właściwe prace przy budowie boiska rozpoczęły się jesienią 2016 roku od wyrównania terenu. Rok później zamontowane zostały trybuny z plastikowymi krzesełkami dla kibiców, balustrady oraz automatyczne nawadnianie całego terenu w postaci 50 automatycznych zraszaczy. W 2018 roku zasiana została trwa. Za bramkami pojawiły się piłkochwyty, a wzdłuż płyty stanęło 9 słupów z oświetleniem, które umożliwia rozgrywanie spotkań i treningów również po zmroku.

W wykonaniu tej ogromnej pracy bardzo duży udział mają lokalni działacze sportowi i mieszkańcy, z sołtysem Ryszardem Dymnym, radnym Henrykiem Kwietniem i prezesem Orła Wysocko Wielkie Karolem Lubienieckim. To dzięki ich zaangażowaniu, a często również i prywatnym pieniądzom, udało się wykonać doskonale utrzymaną płytę boiska i niewielkie, ale wygodne trybuny dla kibiców.

To wszystko sprawiło, że oddanie boiska do użytku spotkało się z dużym zainteresowaniem miejscowych kibiców. Tym bardziej, że połączono je z lokalnymi obchodami 100-lecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Z tej okazji, w Wysocku Wielkim pojawiło się kilkoro olimpijczyków, miedzy innymi sprinter Zenon Licznerski, czy złoty medalista olimpijski z Monachium z 1972 roku Zygmunt Anczok.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Motocyklista wjechał w osobówkę
Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
polak
4 lat temu

brawo w wysocku boisko a 75% dróg w gminie dziurawych
szkoda gadać

123
4 lat temu

Fajnie,że jest nowe boisko, nie wiem kto tam będzie grał, ale to szczegół. Ja trochę z innej beczki, patrząc na tych wszystkich decydentów na czele z panem Walkowskim i proboszczem to może ktoś zrobi coś ze smrodem obornika, czy jakiegoś innego kurnika, jaki unosi się od ponad miesiąca w Wysocku.
Jak ktoś chce się przekonać to zapraszam na zakupy do Dino, po prostu ciężko wyjść z samochodu i proszę mi nie pisać,że jestem z miasta i zapach wsi mi przeszkadza, w Wysocku mieszkam od urodzenia już prawie 40 lat.

Legia I liga
4 lat temu

Kuroszczzyk i Kwiecien zmocza spodnie z radosci na tę pochwały. Moze i takie jest, ale nie dopisano ze kilka razy był przerabiane, a co najwazniejsze to pewnie jest najdrozsze boisko wiejskie w woj. wielkopolskim . Moze ktos poda ile kasy wpompowano w tą pusta łakę przez ostanie 10 lat .
Oswietlenie, podlewane, koszenie, konserwator itp., i wykorzystywanie sportowo w 10 % ? wiec ? .
tak po prawdzie zbytnio nie ma czym sie chwalić – . Mamy, bo mamy , ale na wsi boisko ma słuzyc ogólnorozwojowej kulturze fizycznej a nie do koszenia trawy i chwalmy Pana . 10 % to praktycznie nic. dzieci- młodziezy szkolnej tam nie widac.

Karol
4 lat temu

Pochwalmy się co mamy w Ostrowie, czas start ps tylko nie jakieś popierdółki z tym mi nie wyskakiwać nawet !!

Rudi
4 lat temu

No to kampania wyborcza ruszyła

Tomek
4 lat temu

Zapraszam do Sieroszewic od dwóch lat takie jest!!

maki
4 lat temu

Wszystko OK , tylko po co tam ksiądz , czyżby dołożył się do inwestycji ?

Gość
odpowiada  maki
4 lat temu

Ehh.. Wystarczy się domyśleć

8
0
Napisz co o tym sądziszx