OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Zginęło 5 osób. Są zarzuty i potencjalnie winien tragedii

W dniu 1 września 2019 roku na autostradzie A4 w rejonie miejscowości Osła-Szczytnica w powiecie bolesławieckim prowadzony przez Wojciecha K. pojazd typu bus wiozący 6 pasażerów uderzył w barierę energochłonną, a następnie dachował. Pięciu pasażerów busa poniosło śmierć na miejscu, a jedna osoba została ciężko ranna. Kierowca pojazdu również odniósł obrażenia i był hospitalizowany, ale jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

+

Czynności na miejscu zdarzenia prowadził prokurator wraz z ekipą dochodzeniowo-śledczą Policji. Uzyskano między innymi wstępną opinię biegłego z zakresu wypadków drogowych.

Jak ustaliła Prokuratura Rejonowa w Bolesławcu do zderzenia doszło na skutek niezachowania należytej ostrożności przez kierowcę oraz braku dostosowania prędkości do warunków panujących na drodze.

Mężczyzna usłyszał zarzut nieumyślnego sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym, w wyniku czego śmierć poniosło 5 osób, a kolejna odniosła ciężkie obrażenia ciała.

Podejrzany nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu przestępstwa.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu 3 września 2019 roku miejscowy Sąd zastosował wobec Wojciecha K. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy od dnia zatrzymania.

Grozi mu kara pozbawienia wolności w wymiarze od 6 miesięcy do 8 lat.

22 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Big Bob
1 rok temu

Ludzie przestańcie wypisywać jakieś pierdoly to jest tragedia rozumiecie dla rodziny znajomych dla wszystkich jechali poprostu zarabiać pieniądze jak każdy człowiek który posiada rodzinę i dzieci czasu się nie cofnie to już się stało zamiast pomyśleć może jak wesprzeć rodziny tych ludzi to wy patrzcie tylko jak ta mądra głowę dowalic kogoś w pysk gdy już leży na ziemi wstyd mi za was!!!!!!

Www
1 rok temu

Dlaczego ty bartzzkamiennej wogóle co kolwiek komentujesz jak nie znałesś tych ludzi piszesz ze jechaji robić jak niewolnik by szanować później w Polsce otóż mylisz się jechali tam do normalnej pracy bo mieli tutaj rodziny i dzieci Sławek miat też chore dziecko a ta praca pozwalała mu zapewnić opiekę temu dziecku i liczne operacje na które tam właśnie zarabiał pieniądze bo tutaj musiał by żebrać żeby ratować dziecko ale ty masz chyba za mały mózg na to żeby współczuć rodzinom i dzieciom tych ofiar bo te dzieci swoich ojców którzy jechali tam za chlebem już nie zobaczom a ty tym dzieciom i rodzinom nie pomożesz dodawajac głupi komentarz tylko jeszcze bardziej te rodziny dobijasz może kiedyś ciebie spotka taka sytuacja to przekonasz się jak to jest a pamiętaj karma wraca więc miej się na baczności

kałuzny
1 rok temu

starymi kląkrami jezdzą to co sie dziwic, niewolnicy z polski dla zabojadow na stos

radek
odpowiada  bartzzkamiennej
1 rok temu

to masz racje, kupia bmke i zgrywaja figo fago a widac po nich ze narobieni knuje

123
1 rok temu

Zacznijmy od tego, że to nie jest żadna autostrada tylko droga “autostradopodobna” …
Przy tym natężeniu ruchu osobowego i ciężarowego tam powinny być co najmniej 4 pasy ruchu w każdą stronę …
Tylko wiadomo, droga nie winna, kieruje kierowca i to on odpowiada, w dzisiejszych czasach kierowca, szczególnie zawodowy jedną nogą jest na cmentarzu, a drugą w więzieniu …
Jeżdżę tamtędy parę razy w tygodniu i to co na tej drodze się wyprawia to jakaś wolna amerykanka, wyprzedzanie wszystkiego co się da, poganianie długimi światłami są tam na porządku dziennym, aut ciągle przybywa, a drogi z gumy nie są.

Xxx
1 rok temu

Ludzie jego rodzina zginęła w tym wypadku a wy wypisuje ie jakieś pierdoly!

Kula
odpowiada  Janusz Iskariota
1 rok temu

A gdzie w artykule pisze ze byli pijani? Nie umiecie nawet ze zrozumieniem czytać.

Partycja
1 rok temu

Nic nie wiecie. Chłopak stracił w wypadku ojca i brata. To najgorsza kara dla niego.To było nieumyślne spowodowanie śmierci. Dajcie sobie już spokój z tym pluciem jadem. Nie mogę tego już czytać. Nie znacie nie oceniajcie. Karma wraca

Juzef stalin
odpowiada  Janusz Iskariota
1 rok temu

Nawet kierowca?

Jarek
odpowiada  bartzzkamiennej
1 rok temu

To też jedź a głupio nie komentuj szkoda tych ludzi

22
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x