Położyli rury za 300 tys. zł

Spółka Wodkan zakończyła prace związane z budową sieci wodociągowej w ulicy Mickiewicza. Inwestycja jest już po odbiorze końcowym, a jej koszt to blisko 300 tys. zł.

+

Wykonawcą zadania pn. „Budowa sieci wodociągowej wraz z wymianą przyłączy wodociągowych w Ostrowie Wielkopolskim w ul. Mickiewicza od ul. Królowej Jadwigi do ul. Limanowskiego” była firma EKO-DBAJ sp. z o.o. z Jarocina. Umowa podpisana została 19 czerwca 2019 r., a prace zakończyły się 30 sierpnia tego roku.

– Głównym celem zadania były aspekty eksploatacyjne, czyli ograniczenie awaryjności sieci oraz zwiększenia wydajności i ciśnienia rurociągu. Wykonano łącznie ponad 302 metry sieci wodociągowej oraz podłączono 21 posesji do nowo wybudowanej sieci. Dla 16 posesji wykonano nowe przyłącza z rur PE o średnicy 40 mm,na łącznej długości 311,43 m – wymienia Marek Karolczak, prezes spółki Wodkan.

Istniejąca w ulicy Mickiewicza sieć wymagała gruntownej modernizacji.

– Jej zwiększona awaryjność oraz gorsze parametry rurociągu spowodowane były tym, że funkcjonowały tu jeszcze żeliwne rury. Teraz ułożono nowe wykonane z trwałego PE. Nasza spółka na bieżąco prowadzi inwestycje mające na celu modernizację ostrowskiej sieci wodociągowej. Stare sieci wymieniane są na nowe, co zwiększa ich bezpieczeństwo i wydajność. Dzięki temu podnosimy też jakość usług świadczonych mieszkańcom Ostrowa Wielkopolskiego – zapewnia Marek Karolczak.

By nie niszczyć istniejącej nawierzchni, roboty prowadzono metodą przewiertu sterowanego ograniczając wykopy do punktowych w miejscach podłączania przyłączy wodociągowych.

Koszt przeprowadzonych prac to 297 438,81 zł.

POLECANE NEWSY

5 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Wiking
3 lat temu

Wodkan to jest jakiś kabaret wymieniają rury a raczej kawałki tych rur i wyłączają wodę w sąsiednich blokach i to jeszcze do południa oczywiście ogłoszenia że nie będzie wody to już im się nie chce skleić na drzwi od klatki haha jedzcie tam sobie po tych ich remontach dziury z grysem zostawiają zamiast to od razu masa bitumiczna zalać eh szkoda już czasu na tą śmieszna spółkę komunalna tracić

Łukasz
3 lat temu

Normalnie w Ostrowie nie wymienia się rur tylko kawałki w trakcie awarii.

Janusz
3 lat temu

Rury w całym mieście powinny być dawno wymienione.

Romek
3 lat temu

Sieroszewicach jadą autami i hałasują powinno być światła bo ciągle jadą i jadą kiedyś tak nie było i gdzie nowa lampa słup ??

123
odpowiada  Romek
3 lat temu

A co ?
Auta mają fruwać ?
Auta jeżdżą i jest to jak najbardziej normalne zjawisko …

5
0
Napisz co o tym sądziszx