Fałszywy policjant zaatakował

Udostępnij
Tweet

Próby oszustw metodą „na policjanta” miały miejsce na terenie Ostrowa Wielkopolskiego. Na szczęście okazały się one bezskuteczne. Po raz kolejny przypominamy o zachowaniu ostrożności i zdrowego rozsądku podczas rozmów telefonicznych.

+

Ostrowscy policjanci zostali poinformowani o próbach oszustw metodą „na policjanta”. Na szczęście były one nieudane. Seniorzy, którzy odebrali telefon od fałszywego policjanta zachowali czujność i nie dali się oszukać. Oszuści wypytywali seniorów o sprawy rodzinne i finansowe.

Sprawca, w jednym przypadku informował 70-latkę, że pracował nad grupą przestępczą, którą właśnie „rozbito”, grupa ta miała posiadać duże ilości dowodów osobistych, w tym jej dokument. W kolejnym przypadku sprawca informował, 80-latkę, że jest ona pod stałą obserwacją policji, następnie prosił o wypłacenie pieniędzy z banku i przekazanie ich stróżom prawa. Policjanci w ciągu jednego dnia zostali powiadomieni o czterech tego typu przypadkach.

Czujność mieszkańców sprawiła, że oszuści nie zrealizowali swojego celu. Niewykluczone jednak, że nie dojdzie do kolejnych prób wyłudzenia pieniędzy, dlatego policjanci zwracają się z apelem do wszystkich mieszkańców miasta i powiatu ostrowskiego o zachowanie szczególnej ostrożności podczas rozmów telefonicznych z nieznajomymi.

Przypominamy także, że w razie wątpliwości czy osoba podająca się za wnuka lub policjanta jest nim naprawdę, należy rozłączyć rozmowę i samodzielnie wybrać numer telefonu kontaktując się z odpowiednią osobą czy instytucją.

Apelujemy również do bliskich osób starszych – zadbajcie Państwo o bezpieczeństwo seniorów. Powiedzcie im o zagrożeniach, uczulcie na opisywane przestępcze techniki z których korzystają oszuści. Porozmawiajcie ze swoimi rodzicami bądź dziadkami o czyhających na nich zagrożeniach ze strony takich osób. Wpłyńcie Państwo na osoby starsze, by kontaktowały się z Wami i pytały o radę

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

5 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Rybka
4 lat temu

Z jakiego nr wykonywane jest połączenie?

driver - ten prawdziwy driver
4 lat temu

A ta babcia ze zdjęcia to prawdziwa?

Ulo
4 lat temu

Tak się mówi a większość starszych zaufa obcemu niż własnej rodzinie.

do Ulo
odpowiada  Ulo
4 lat temu

bo taki mają kontakt z rodziną , ale to zresztą też na własne życzenie

dziadek
4 lat temu

rozwiązanie tego problemu jest banalnie proste wystarczy zmienić darmowe kurorty on exclusive w więzienia.

5
0
Napisz co o tym sądziszx