Śmieciarka śmiertelnie przejechała kobietę. Jest decyzja Sądu

Udostępnij
Tweet

Półtora roku od tragicznego wypadku na ul. Kolejowej w Ostrowie Wlkp. zapadła ostateczna decyzja. Sąd Rejonowy w Ostrowie Wlkp. umorzył postępowanie. Przypomnijmy, że w tamtym wypadku zginęła 36-letnia kobieta, która osierociła wówczas 5-letniego syna.

+

Tragedia wydarzyła się tuż przed Świętami Bożego Narodzenia 21 grudnia 2017 r. Kierowca śmieciarki ruszył na zielonym świetle przez skrzyżowanie ulic Kolejowej i Sienkiewicza. Wcześniej pojazd był zaparkowany blisko lewej krawędzi służącej do postoju pojazdów. Według ustaleń, kobieta miała podnosić odchody po swoim psie, znajdujące się na jezdni. W tym momencie wjechała w nią śmieciarka. Obrażenia były na tyle poważne, że poszkodowana zmarła na miejscu.

Wiele miesięcy po wypadku przeprowadzono eksperyment procesowy, w którym odtwarzano przebieg wypadku. Sprawdzano czy kierowca samochodu ciężarowego mógł zauważyć osobę, która  znajdowała się bezpośrednio przed pojazdem. 30-letni kierowca zeznał, że nie widział pieszej.

Biegli ocenili sytuację na korzyść kierowcy śmieciarki i wskazali na winę pieszej. Ponieważ ta nie żyje, sprawę przekazano do umorzenia.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

20 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Natalia
4 lat temu

Wyrok jak najbardziej sluszny. Kierowca juz otrzymal swoja kare w postaci zniszczonej psychik.

20
0
Napisz co o tym sądziszx