Policyjna grupa Speed ścigała drogowych piratów

Udostępnij
Tweet

Policjanci specjalnej grupy SPEED z Wydziału Ruchu Drogowego Komend Powiatowych Policji w Ostrowie Wielkopolskim, Kępnie i Ostrzeszowie prowadzili wczoraj działania na drogach naszego powiatu.

+

Wczoraj, policjanci powołanej przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu specjalnej grupy SPEED prowadzili na terenie naszego powiatu działania ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, kontrolując przestrzeganie przez kierujących obowiązujących ograniczeń prędkości.

Grupa SPEED to doświadczeni policjanci Wydziałów Ruchu Drogowego wielkopolskich jednostek Policji, wyposażeni w sprzęt do walki z piratami drogowymi, w tym radiowozy oznakowane i szybkie pojazdy nieoznakowane z wideorejestratorami, którzy wspólnie działają na terenach wszystkich powiatów naszego województwa. Ich zadaniem jest reagowanie na poważne wykroczenia drogowe, związane z przekraczaniem dozwolonej prędkości.

Wczoraj, podczas realizowanych wspólnie działań policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego, Kępna i Ostrzeszowa, na drogach naszego powiatu skontrolowali łącznie 162 pojazdy. W trakcie służby ujawnili 144 popełnione przez kierujących wykroczenia, w tym 121 wykroczeń związanych z przekroczeniem dozwolonej prędkości.

W wyniku podejmowanych czynności w tym zakresie dwóm kierującym zatrzymano prawo jazdy za przekroczenie prędkości na terenie zabudowanym o więcej, niż 50 km/h. Za nieprawidłowości związane z pojazdem 13 kierującym zatrzymano dowód rejestracyjny.

Działania grupy SPEED będą kontynuowane.

Przypominamy, że nadmierna prędkość to jedna z przyczyn groźnych wypadków drogowych, dlatego też stosowanie się kierujących pojazdami do ograniczeń prędkości na drogach, w szczególności na obszarach zabudowanych, wpływa na ograniczanie skutków wypadków, które są tym tragiczniejsze, im prędkość jest większa.

Warto pamiętać, przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy, a bezpieczna prędkość to nie tylko ta, wynikająca ze znaków drogowych, ale przede wszystkim prędkość, która dostosowana jest do warunków panujących na drodze.

Dbajmy o bezpieczeństwo własne, ale również innych użytkowników dróg. Poruszajmy się przepisowo, przestrzegajmy ograniczeń prędkości, żeby każdy, kto wyruszył w drogę dotarł bezpiecznie do celu.

CZYTAJ  PL2050 i PSL ujawnili kandydatów do rady Ostrowa
POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

42 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
rrr
4 lat temu

niech lepiej dresow lapia , i sprawy rozwiazuja a nie tylko mandaty kierowca dawac

Speed
4 lat temu

Żeby panowie z grupy Speed przy tak wzmożonej akcie nie rozbili następnego auta…

To
odpowiada  Speed
4 lat temu

Nie każdy jest niedzielnym kierowcą któremu tylko wydaje się że potrafi jeździć.

Tomek
4 lat temu

To jest po prostu praca którą muszą wykonywać.Tak samo można ponarzekać np.na tych co pracują jako mechanicy że cały czas naprawiają tylko auta lub na tych co pracują w budowlance i tylko cały czas murują.Niech każdy niezadowolony tutaj ponarzeka na to co sam codziennie wykonuje.

Zafira
4 lat temu

Nie wiem co w tym śmiesznego a poza tym do com40 jeździ autobus za 30 zł na miesiąc więc ludzie tam pracujący z niego korzystają bo jakbyś tak mało zarabiał liczył byś każdą złotówkę. Naprawdę nikt nie będzie płakał jak narzekacze przesiądą się do komunikacji publicznej a ci co się śmieją z robotników niech sobie kupią po helikopterze

zafirka złom polska
odpowiada  Zafira
4 lat temu

śmieszne to są te wyścigi rano i po południu kto pierwszy odbije karte na bramie przed kolegą ha

Zafira
odpowiada  Zafira
4 lat temu

Dużo rzeczy jest śmiesznych ale jeśli nie możemy tego zmienić to pora się przyzwyczaić i nie narzekać.

Aaa
4 lat temu

Sami bohaterzy.A jek ich zatrzymią to skomla błaga I przeprasza. Panie władzo nie da rady mniej. Haha

Audi RS6
odpowiada  Aaa
4 lat temu

Czym niby mieli by mnie zatrzymać??????????????

42
0
Napisz co o tym sądziszx