OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Zasmrodził południe Ostrowa i pobliskie wsie. Wylał gnojowicę

Od czwartku lokalny rolnik wylewa gnojowicę na pole co najmniej w Jankowie Przygodzkim. W sobotę powiadomiono nawet policję. Zdaniem naszego informatora, rolnik zamiast w “ramach dobrego sąsiedztwa” zaorać pole, wylał kolejne dwa zbiorniki gnojowicy. Odór parującego nawozu jest nie do wytrzymania. Smród dotarł także na południe Ostrowa Wlkp.

+

Dodatkowo pole jest blisko rzeki Barycz, co zdaniem informatora może grozić jej skażeniem. Według Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 5 czerwca 2018 r. w sprawie przyjęcia „Programu działań mających na celu zmniejszenie zanieczyszczenia wód azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych oraz zapobieganie dalszemu zanieczyszczeniu”:

stosując nawozy na gruntach ornych, dokonać ich bezpośredniej aplikacji do gleby lub przyorywać lub wymieszać z glebą, a w okresie wegetacyjnym roślin uprawnych – stosować je przy największym zapotrzebowaniu roślin na azot; przyorania lub wymieszania z glebą dokonuje się w ciągu 4 godzin od zastosowania nawozu naturalnego, jednak nie później niż następnego dnia po jego zastosowaniu.

Też odczuwaliście skutki zastosowania gnojowicy przez rolnika?

149 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
123
odpowiada  Dlugiloczek
1 rok temu

Wylać i zaorać/uprawić ok, ale nie zostawiać przez klika dni i pompa na wszystkich.

123
odpowiada  Nowy
1 rok temu

Tam te domki w Jankowie na reklamach to deweloper buduje i sprzedaje.

Xw
odpowiada  Nowy
1 rok temu

A przepraszam ludzie z miasta chyba widzą i wiedzą gdzie kupują działki i pisze to ja mieszkanka miasta która kupiła taka działkę obok rolnika z dużą obora i nie śmierdzi aż tak jak ludzie z miasta opisuja

Xxx
1 rok temu

Ok rolnicy sprzedają działki ale ludzie z miasta chyba wiedzą i widzą gdzie je kupuja.jak ludzie z miasta nie szanują ludzi ze wsi to dlaczego miastowi mają pretensje że rolnicy robią to samo co oni.ale fakt jest taki że muszą nawozić ziemię bo inaczej żywność będzie naprawdę droga i pisze to ja mieszkaniec dużego miasta mieszkający już w nim 40 lat

Nowy
1 rok temu

Ile emancypacji rolników czynnych i biernych wobec ludzi z poza wsi. Jak sprzedajecie działki pod budowę bez planu zagospodarowania w cenie za 2 hektary to się ładnie usmiechacie i zachęcanie ciszą i spokojem na wsi. Po co te reklamy na wylocie z ostrowa zachęcające zakup domków szeregowy w jankowie? Taka płynie nienawiść do mieszkańców ostrowa. Często można spotkać rolników z jankowa w ogrodach rynku ostrowa. Może spotkania róbcie sobie na wsi w odorze i muchach. Kaczyński miał rację, boicie się tylko księdza i pioruna, chodzicie na boso i oblezieni mu mnichami.

Basia
1 rok temu

Spoko zabronmy rolnikowi nawozić ziemie a miastowa szlachta niech płaci z chleb 20 zł a i za warzywa 50 zł za kilo.wprowadzić przepis budujesz dom na wsi podpisujesz zgodę na normalne funkcjonowanie rolników.a nie wielkie państwo z miasta wprowadza się na wies to rolnicy gdzie do miasta.

Mariusz
1 rok temu

Ale macie srake!!! W Holandii wylewa się gnojowice na skoszone pastfiska i nik problemu nie robi, a smród czuć przez kilka dni

Dlugiloczek
1 rok temu

Przyjedz do irlandii mieszkasz sobie a za plotem polewaja sobie mi to nie przeszkadza zeby plony byly dobre trzeba dbac o ziemie i nawozic – ziemi nie oszukasz . na kwasnej ziemi to nawet trawa niechce rosnac same syfy rosna , a jesli chodzi o ekoterorystow to powinni placic za wszystkie uszkodzenia po wichorach ulewach chodzi mi o zlamane dzewa wylewy rzek i td powinni placic z wlasnej kieszeni !!!
Jestem za rolnictwem nie za debilami co z igly robia widly

Bogdan c
1 rok temu

Cypisek masz nie dokładne informacje bo podobno piątek i sobotę

Perła
1 rok temu

Najpierw musi być smród aby później był pachnący chlebek.

149
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x