Masz pomysł, złóż wniosek – ruszyła V edycja OBO

Rozpoczął się nabór wniosków do V edycji Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego. Propozycje zadań można składać do 30 sierpnia 2019 roku. W tej edycji mieszkańcy mogą składać wnioski w dwóch nowych kategoriach. 

+

Wzorem lat ubiegłych mieszkańcy mogą składać wnioski na zadanie ogólnomiejskie duże inwestycyjne lub społeczne, którego wartość nie może przekraczać 300 000 zł brutto oraz zadanie ogólnomiejskie małe inwestycyjne lub społeczne, którego wartość nie może przekraczać 40 000 zł brutto.

W tym roku zostały wprowadzone dwie nowe kategorie zadań. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców wprowadzono kategorię zadania edukacyjnego, którego wartość nie może przekroczyć 20 000 zł brutto. Zadanie edukacyjne to zadanie inwestycyjne realizowane na terenie ostrowskich szkół i przedszkoli lub zadanie społeczne realizowane na terenie szkoły, przedszkola lub poza nim.

Kolejna całkiem nowa kategoria zadania dotyczy obszaru rewitalizacji. Obszar rewitalizacji został wyznaczony Uchwałą nr XXXIV/399/2017 Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego z dnia 31 maja 2017 z późn. zmianami i obejmuje w szczególności centrum miasta. Zadania można realizować m. in. na ostrowskim Rynku czy Deptaku. W ramach tej kategorii można realizować wyłącznie zadania o charakterze społecznym na obszarze rewitalizacji. Wartość jednego zadania rewitalizacyjnego nie może przekraczać 20 000 zł brutto.

Propozycję zadania może zgłosić każdy mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego bez względu na wiek. Przedsięwzięcia objęte wnioskiem muszą należeć do katalogu zadań własnych gminy i muszą mieć charakter ogólnodostępny dla mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego.
Do wniosku należy dołączyć podpisy co najmniej 10 mieszkańców miasta Ostrowa Wielkopolskiego popierających realizację zadania.

Więcej informacji na temat naboru wniosków do Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego dostępnych jest na stronie internetowej www.umostrow.pl w zakładce Ostrowski Budżet Obywatelski.

CZYTAJ  Po pijaku rozbiła auto teścia

20 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
DNEXUS322
3 lat temu

W OSTROWIE WIELKOPOLSKIM ROBI SIĘ WSZYSTKO LECZ MIESZKAŃ DALE BRAK

Bibrus
3 lat temu

Należy zwiększyć starania o pozyskanie nowych inwestorów kapitałowo przemysłowych gwarantujących powstanie wielu atrakcyjnych miejsc pracy.
Samym Mahle Ostrów plasuje się gdzieś w okolicach Gołdapi.

oo
odpowiada  Bibrus
3 lat temu

A do tego Mahle może wpływać na wzrost wynagrodzeń ze względu na brak konkurencji w walce o pracownika.

driver - ten prawdziwy driver
3 lat temu

Poza centrum nie ma żadnego sklepu 24h. Czas złożyć odpowiedni projekt aby każda dzielnica miała taki sklep lub kiosk

Damian
3 lat temu

Fajnie gdyby ktoś zgłosił stworzenie wybiegu dla psów, np. w parku 3 maja lub na kozim borku

Morawiecki
odpowiada  Damian
3 lat temu

Ja to zgłoszę jeśli ty pokryjesz koszty sprzątania psich odchodów albo sam będziesz je sprzątał

Damian
odpowiada  Damian
3 lat temu

Wydaje mi się że każdy właściciel powinien być odpowiedzialny za swojego psa i po nim sprzątać, a jeśli tego nie robi mamy w mieście straż miejską, która powinna egzekwować kary za nie posprzątanie, więc nie rozumiem dlaczego ja miałbym to robić, pozdrawiam

xcd
odpowiada  Damian
3 lat temu

Sam możesz to zrobić. Nic to nie kosztuje.

Janusz
odpowiada  Damian
3 lat temu

Popieram. Taki pies nikomu nie przeszkadza, co najwyżej „napaskudzi” na chodnik. Nie to co bechory które Krzyczą, są wredne, nie myślą. Jak taki zaczyna płakac na cały sklep to odrazu zaczynam komentować że w aucie powinni zostawić albo w domu. Powinni zlikwidować place zabaw i zrobić „place dla psów”

Zenek
odpowiada  Damian
3 lat temu

Januszu Ciebie to chyba rodzice w betoniarce kołysali.

Ania
3 lat temu

Proponuję łąki kwietne. Wszyscy obiecują a wokół nadal suche scierniska.

driver - ten prawdziwy driver
3 lat temu

Proponuję stacje alkomatów gdzie potencjalny szofer mógłby sprawdzić czy może powozić. Nośne hasło W Ostrowie tylko trzeźwi sprawcy!

Muszka
3 lat temu

Nie ma sensu skladac wniosków dot. projektów spoza rejonu carycy, bo i tak nie przejdą…

irek
odpowiada  Muszka
3 lat temu

Muszka już kiedyś napisałem idz się leczyc jeszcze nie jest za pozno

......
odpowiada  Muszka
3 lat temu

Tak zazwyczaj bywa. Muszka masz rację.

Janusz
3 lat temu

Proponuje odciac dotacje dla rolników i zwiekszyc na Np. Edukacje

Wladymir
3 lat temu

Proponuję instalację oddymiania na osiedlu Parcele Zacharzewskie, bo jak przyjdzie sezon grzewczy to niema czym oddychać.

Janusz
odpowiada  Wladymir
3 lat temu

racja, na wsiach palom łajnem, śmieciami, oponami. do czego to podobne! w ogóle jak można jeszcze z kotłowni korzystać i w 21 palić w piecach? ja mam terme za 10 000zł i jestem zadowolony

do Janusza
odpowiada  Wladymir
3 lat temu

A ja mam zegarek z wodotryskiem i wodospad w łazience z ciepłą wodą !

Wladymir
odpowiada  Wladymir
3 lat temu

Janusz to przepłaciłeś bo nowy bojler 50l na ciepłą wodę za 500pln można kupić. A nie ludziom po oknach latem dymić. Za tą patologię powinni się wziąść. Sezon grzewczy ok. Jestem w stanie zrozumieć, że nie każdego stać na gaz. Ale latem palić to przesada!

20
0
Napisz co o tym sądziszx