Utonął w Antoninie (aktualizacja nr 2)

Po godzinie 14.20 wyciągnięto, ze zbiornika wodnego w Antoninie, ciało mężczyzny. Świadkowie przystąpili do udzielania pierwszej pomocy. Po chwili rozpoczęto około godzinną reanimację. Do akcji dołączyły załogi karetek pogotowia i strażacy z Antonina, Przygodzic i Ostrowa. Niestety nie udało przywrócić się czynności życiowych u poszkodowanego. 

+

Plaża w chwili zdarzenia była niestrzeżona przez ratownika, ponieważ ten był tego dnia na stanowisku tylko do 13.00. Po tej godzinie, osoba zarządzająca kąpieliskiem nie zapewniła jego zastępstwa. Na terenie ośrodka nie ma także defibrylatora.

Zmarły mężczyzna to 30-latek, związany z Mikstatem, ale pracujący w Holandii. W chwili zdarzenia na plaży była obecna jego partnerka.

Według świadków mężczyzna przebywał w wodzie przy najbardziej oddalonej od plaży części pomostu. Wcześniej miał również z niego skakać. Jedna z hipotez zakłada, że 30-latek zachłysnął się wodą.

Pojawiła się informacja, że dotychczasową dostępną dla ratowników torbę medyczną R1 w tym sezonie  gmina Przygodzice zabrała z kąpieliska do urzędu. Może mieć to związek ze zmianą dzierżawcy i osoby organizującej kąpielisko. Od tego sezonu nie jest nim Gmina Przygodzice.

CZYTAJ  6 osób poszkodowanych w zderzeniu busa i osobówki (ZDJĘCIA)

62 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Klaudia
3 lat temu

Dziekuje wszystkim za komentarze ale Mateuszowi juz zycia nic nie zwroci bo tak mial na imie moj partner jeszcze raz dziekuje ale nie ktore komentarze byly na miejscu

Jacek
3 lat temu

Bieda Polska Ratownik do 13-STEJ śmiech na sali wójt Przygodzic oszczędza na ludzkim życiu

Q
3 lat temu

Para młoda to będzie ale miała pamiątkę

v
3 lat temu

moze i p—e ale prawdziwe

OSKp
3 lat temu

w tym Antoninie prawa własnosci dzierżawy obiektów, terenu to ALIBABA cary i domysly. . Własciciel całosci Gmina. Dzierzawca calosci – ktos ? Dzierżawca obiektów sezonowych – ktos?. drogi wewnetrzne Bóg to wie. Na tym terenie obiekty prywatne wypoczynkowe, mieszkalne sa, ale na jakich warunkach ? – Sam akwen wodny – kogo ? . Woda, kanalizacja- nikt nie wie kto i co. Plaza inny temat wlasnosci. Sprzet plywajacy? kto komu wynajmuje?.
Reasumuja totalny administarcyjny chaos.
Wiec servis, ratownik ,sprzęt ratowniczy- wyglada tak samo. Wirtualne dni, godziny nadzoru ratownika.
Reasumujac tak czy tak- Gmina jest prawnym-jedynym wlascicelem i prawnie odpowiada za wsio. Gmina posiada Rade Gminy, Komisje Bezpieczenstwa, Komisje Rweizyjna, Prawników itp., aby to w czasie sezonu turystycznego , jednoznacznie prawnie ustabilizowac. A tak jak w tym przypadku – ratownika nie ma, apteczka w gminie, itp.itp., jedyny ratunek w wirtualnej łodzi podwodnej OSP w Antoninie . Ochrony praktycznie nie ma i nie było.
Ostatecznie odpowiedzialny jest tylko Urzad Gminy – ktory to nadzoruje, prowadzi Wójt.

jk
odpowiada  OSKp
3 lat temu

pier,,,olisz jak

Bartosz
3 lat temu

Nie za duzo gapie tam stoją wstydzu nie macie po co więcej straży ??? wstyd

Pener z Nowotki
odpowiada  Bartosz
3 lat temu

Wstyd to być takim analfabetą i jeszcze się udzielać publicznie

Beata
3 lat temu

Zdjęcie na którym ludzie się kąpią jak gdyby nigdy nic a młoda para robi sobie pamiątkowe zdjęcia na pomoście w sytuacji gdzie tuż obok leży martwy człowiek jest dla mnie szokujące ! Ludzie jak tak można ?! Trochę szacunku dla zmarłego i jego rodziny Wydarzyła się tragedia i nie można przejść koło tego obojętnie .. Nie mówię że mają wszyscy płakać ale dzieci można by zabrać a i sesje przenieść w inne miejsce Ja bym tak zrobiła i tyle. A zaniedbania na kąpielisku to osobny temat 🙁

Aqua
odpowiada  Beata
3 lat temu

Co dzień giną ludzie… A życie toczy się dalej… Wystarczy zachować trochę powagi w takiej sytuacji i zastanowić się nad kruchoscia ludzkiego istnienia…

Aha
3 lat temu

Do Rekina …..
Mnie serce boli jak patrzę co się dzieje , taka plaża ratowników brak , ośrodek piękny ale co się dzieje na terenie ośrodka to druga sprawa, mogliby chociaż w wykeendy dać ochronę , ale po co szkoda kasy na wczasowiczów , ale tak jak mówię za wszystko biorą kasę ,ok niech biora ale w imię czego ….. Skoro tam jest samowolka wszyscy robią co chcą . Przykład : na majówkę dwa ogniska koło mojego domku w lesie ludzie pijani zaraz obok Z10 ruskich się biło uuuu aż strach z domku wyjść , gdzie wtedy jest ochrona ja się pytam . Co babeczki z portierni mają przyjść, i dużo innych takich incydentów .

Kot
3 lat temu

Szkoda człowieka…

xxx
3 lat temu

brak słów
on nie był pijany po pierwsze
po drugie zachlysnal się woda i nie mógł złapać oddechu
po trzecie Antonin brak słów skoro jeden ratownik musiał skończyć zmianę wcześniej to powinnien być inny w zastępstwie do godziny 18
a po 4 byłam na miejscu
pomagalam ratować człowieka więc wiem jak było i wasze głupi a komentarze nie na miejscu bo to bzdura

62
0
Napisz co o tym sądziszx