OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Utonął w Antoninie (aktualizacja nr 2)

Po godzinie 14.20 wyciągnięto, ze zbiornika wodnego w Antoninie, ciało mężczyzny. Świadkowie przystąpili do udzielania pierwszej pomocy. Po chwili rozpoczęto około godzinną reanimację. Do akcji dołączyły załogi karetek pogotowia i strażacy z Antonina, Przygodzic i Ostrowa. Niestety nie udało przywrócić się czynności życiowych u poszkodowanego. 

+

Plaża w chwili zdarzenia była niestrzeżona przez ratownika, ponieważ ten był tego dnia na stanowisku tylko do 13.00. Po tej godzinie, osoba zarządzająca kąpieliskiem nie zapewniła jego zastępstwa. Na terenie ośrodka nie ma także defibrylatora.

Zmarły mężczyzna to 30-latek, związany z Mikstatem, ale pracujący w Holandii. W chwili zdarzenia na plaży była obecna jego partnerka.

Według świadków mężczyzna przebywał w wodzie przy najbardziej oddalonej od plaży części pomostu. Wcześniej miał również z niego skakać. Jedna z hipotez zakłada, że 30-latek zachłysnął się wodą.

Pojawiła się informacja, że dotychczasową dostępną dla ratowników torbę medyczną R1 w tym sezonie  gmina Przygodzice zabrała z kąpieliska do urzędu. Może mieć to związek ze zmianą dzierżawcy i osoby organizującej kąpielisko. Od tego sezonu nie jest nim Gmina Przygodzice.

62 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Klaudia
1 rok temu

Dziekuje wszystkim za komentarze ale Mateuszowi juz zycia nic nie zwroci bo tak mial na imie moj partner jeszcze raz dziekuje ale nie ktore komentarze byly na miejscu

Jacek
1 rok temu

Bieda Polska Ratownik do 13-STEJ śmiech na sali wójt Przygodzic oszczędza na ludzkim życiu

Q
1 rok temu

Para młoda to będzie ale miała pamiątkę

v
1 rok temu

moze i p—e ale prawdziwe

jk
odpowiada  OSKp
1 rok temu

pier,,,olisz jak

OSKp
1 rok temu

w tym Antoninie prawa własnosci dzierżawy obiektów, terenu to ALIBABA cary i domysly. . Własciciel całosci Gmina. Dzierzawca calosci – ktos ? Dzierżawca obiektów sezonowych – ktos?. drogi wewnetrzne Bóg to wie. Na tym terenie obiekty prywatne wypoczynkowe, mieszkalne sa, ale na jakich warunkach ? – Sam akwen wodny – kogo ? . Woda, kanalizacja- nikt nie wie kto i co. Plaza inny temat wlasnosci. Sprzet plywajacy? kto komu wynajmuje?.
Reasumuja totalny administarcyjny chaos.
Wiec servis, ratownik ,sprzęt ratowniczy- wyglada tak samo. Wirtualne dni, godziny nadzoru ratownika.
Reasumujac tak czy tak- Gmina jest prawnym-jedynym wlascicelem i prawnie odpowiada za wsio. Gmina posiada Rade Gminy, Komisje Bezpieczenstwa, Komisje Rweizyjna, Prawników itp., aby to w czasie sezonu turystycznego , jednoznacznie prawnie ustabilizowac. A tak jak w tym przypadku – ratownika nie ma, apteczka w gminie, itp.itp., jedyny ratunek w wirtualnej łodzi podwodnej OSP w Antoninie . Ochrony praktycznie nie ma i nie było.
Ostatecznie odpowiedzialny jest tylko Urzad Gminy – ktory to nadzoruje, prowadzi Wójt.

Xxxx
odpowiada  Aga
1 rok temu

Za wszystko tzn za co ? Niech sie Pani doinformuje. Wstęp pobierany jest za wejście na cały ośrodek – nie tylko plaże i w całości pobiera go Urząd Gminy Przygodzice.

Ani
odpowiada  Aga
1 rok temu

Opłatę za wejście na teren ośrodka pobiera zgniją Przygodzice.

Pener z Nowotki
odpowiada  Bartosz
1 rok temu

Wstyd to być takim analfabetą i jeszcze się udzielać publicznie

Aqua
odpowiada  Beata
1 rok temu

Co dzień giną ludzie… A życie toczy się dalej… Wystarczy zachować trochę powagi w takiej sytuacji i zastanowić się nad kruchoscia ludzkiego istnienia…

62
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x