W Chruszczynach zakasali rękawy i sami wybudowali boisko sportowe!

Udostępnij
Tweet

Budowa boiska sportowego trwała ponad trzy lata. Obiekt zasługuje na szczególne uznanie, bo budowany był w czynie społecznym. W jego powstanie zaangażowała się niemal cała miejscowość.

+

W lipcu oficjalnie oddano obiekt do użytku. Uroczystość była okazją do przekazania podziękowań dla mieszkańców i sponsorów. Te trafiły m.in. na ręce wójta gminy Piotra Kuroszczyka, z-cy wójta Antoniego Hadrysia, Piotra Śniegowskiego przewodniczącego rady.

Życie sportowe w Chruszczynach toczyło się na tzw. Majdanie – boisku pod lasem. Boisko wystarczało do zabawy z piłką dla wielu pokoleń. W 2002 roku został założony Ludowy Zespół Sportowy Błękitni Chruszczyny. Z inicjatywy działaczy przeprowadzona została w czynie społecznym rekultywacja murawy. Słaba bonitacja gruntu i rozgrywki dzików z kretami były przyczyną zniszczenia boiska, które nie nadawało się do rozgrywek ligowych. Jesienią 2016 roku działacze Klubu składają wniosek do Gminy o dofinansowanie ponownej rekultywacji boiska.

Po tym spotkaniu podjęto decyzję o budowie nowego boiska na gruncie szkolnym. Działacze Klubu uzyskali zgody dzierżawców na rezygnacje z dzierżawy co umożliwiło wejście na grunt.

Zaproponowaliśmy wówczas sportowcom i mieszkańcom Chruszczyn ułożenie w czynie społecznym 400 m2 kostki przy świetlicy a „zarobione” pieniądze przeznaczyć na budowę boiska. I tak się stało. Prawie 50 tysięcy złotych z tej inwestycji przeznaczyliśmy na zakup siatki kretowej, ziemi, trawy, urządzenia do nawadniania i pracę koparki – mówi Donata Litwin, sołtys Chruszczyn.
Prace prowadzone były od podstaw. Rozpoczęły się w 2017 roku od nawiezienia ziemi i wyrównania terenu. Kolejne prace to m.in.: układanie siatki przeciw kretom, kolejne równanie boiska, sianie trawy, pielęgnacja murawy i zagospodarowanie terenu. W 2018 roku, z budżetu gminy wybudowano dodatkowe odwodnienie terenu. Zamontowano także punkt czerpania wody do nawadniania. W tym roku za ponad 50 tysięcy złotych kupiono bramki, piłkochwyty, wiaty do zawodników, ubikacje oraz kosiarkę. Pieniądze pochodziły z budżetu gminy i funduszu sołeckiego.

CZYTAJ  100-lecie OSP z gminy Raszków (ZDJĘCIA)

Budowa boiska sportowego kosztowała prawie 110 tysięcy złotych. Inwestycję współfinansowano ze środków budżetu Gminy Ostrów Wielkopolski oraz funduszu sołeckiego.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o
22 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ej
4 lat temu

Manny Pacquiao będzie kopał

Witter
4 lat temu

50 tys boisko, a PO budowało za 500tys 🙂

Kibic
4 lat temu

Brawa dla rodziny Stryjaków i całych Chruszczyn.

Lordik
4 lat temu

Cóż to za szaman cuda czyni pokropił i boisko wyrosło, pewnie koło nosa przeszła mu kasa co w boisko poszła.Pokropi i święte, co za ciemność w tym kraju.

adam
4 lat temu

Pelen szacun za wlozona prace no i za to ze sie chce.
Gratulacje dla mieszkancow.

EloL
4 lat temu

A dlaczego zaraz na otwarciu musi pojawic sie klecha z kropidlem??? Czy kazdy korzystajacy to katolik? Kiedy dozyjemy czasow oddzielenia kosciola od panstwa? Tak mam z tym problem tak jak niektorzy maja problem z demonstracjami homoseksualistow.

Janusz
4 lat temu

wieś zakasała rękawy a klecha skasował pieniążki, ciekawe ile: co łaska ale nie mniej niż 1000?

Janusz
odpowiada  Janusz
4 lat temu

chociaż w sumie się księdzu nie dziwie, wieś kasować na kase ile wlezie! przynajmniej kmiotki nie będą mieli na gorzałke

Seba
odpowiada  Janusz
4 lat temu

Swoją drogą to ciekawe pytanie. Czy gratis był czy coś płacili. Ciekawe.

Co ?
4 lat temu

Co na to przygłup Janusz !

Koszykarz
4 lat temu

Brawo!!! Ludzie na wsi to jednak pracowici są.

Anna
4 lat temu

To jest też człowiek, ty na pewno za darmo byś poświęcił. Pajac. .

Niewierzący
odpowiada  Anna
4 lat temu

No tak ,ksiadz za pieniądze się modli , fajna ta wiara w pieniądze

22
0
Napisz co o tym sądziszx