OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Amfiteatr przechodzi generalny remont

Trwają prace budowlane związane z modernizacją miejskiego amfiteatru. Inwestycję realizuje ostrowskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego, a jej wartość to blisko 1,6 mln zł. Prace zostaną zakończone w połowie przyszłego roku.

+

Inwestycja powstaje w ramach rewitalizacji przestrzeni miejskiej. Jej projekt obejmuje trwający remont budynku Sali Sesyjnej, modernizację Ogródków Jordanowskich, rewitalizację ciągu ulic w centrum oraz właśnie modernizację amfiteatru.

– Obecny amfiteatr w Parku Miejskim jest w bardzo złym stanie technicznym i przestał być jego ozdobą. Za rok jednak w tym miejscu powstanie nowoczesny obiekt z wygodnym zapleczem, który pozwoli nam organizować tutaj letnie koncerty i imprezy plenerowe – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Koszt modernizacji samego obiektu to 1 581 522,04 zł, jej dofinansowanie wyniosło 810 625,62 zł. Scena będzie powiększona, zamontowane zostanie zadaszenie, a widownia wyposażona będzie w wygodne siedziska, dzięki czemu obiekt zyska o 60 miejsc więcej, niż było do tej pory. Przy amfiteatrze powstanie budynek wyposażony w toalety. W sąsiedztwie znajdą się również dwa miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Szerokość drzwi i korytarzy umożliwi poruszanie się osobom na wózkach inwalidzkich.

– Amfiteatr ma szansę i potencjał, by być kulturalną perełką naszego miasta. Ta modernizacja nada mu drugie życie. Powstanie tutaj nowoczesny obiekt, a Park Miejski ożyje muzyką i ciekawymi wydarzeniami kulturalnymi – zapewnia prezydent Ostrowa.

Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Całkowita wartość projektu: 11 260 706,22 zł,

Wartość dofinansowania: 8 973 889,78 zł.

21 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
nocny marek
odpowiada  Mieszkaniec
1 rok temu

Przecież policja tam wjeżdża kilka (jak nie więcej) razy w ciągu każdego wieczora. Wystarczy iść na spacer po 22:00…

P
1 rok temu

mogą remontować jak dalej będę mógł tam wódkę pić

?
1 rok temu

Ciekawe jak wyglądał przetarg

łuki
odpowiada  alek
1 rok temu

oczywiście- architekt anonimowy, często dziennikarze zapominają podawać informacje o projektantach, a bo i po co, żałosne

Muszka.
odpowiada  pisiorex
1 rok temu

Typowy “pisiorex” chwasty na Wroclawskiej do remontu amfiteatru mają sie jak piernik do wiatraka. Ale trzeba coś napisać i jeszcze panią Klimek w to “wpisać”. Ps: od chwastow przy jezdniach jest ZARZĄD DROG (miejski,powiatowy,wojewodzki lub krajowy)

Ramzes
1 rok temu

Jeźeli amfiteatr byłby wykorzystany czesto to jestem za remontem. Jezeli zaś ma być to ekstra miejscowka dla degustatorow napojow górnej fermentacji to szkoda kasy. Jak po remoncie będzie to chronione i pilnowane?

Tion
odpowiada  Kot
1 rok temu

Hehe to były magiczne uniwersalne słowa 🙂

pisiorex
1 rok temu

A dlaczego robią bo to okolice Beatki a na Wrocławskiej cały kraweznik zarosniety chwastami i odziwo nikt tego nie widzi

księgowy
1 rok temu

Kto bogatemu zabroni? Hala ponad 30 mln, amfiteatr 1,5 mln, przedszkole nr 12- ok. 10 mln, dwa kolejne przedszkola w planie- 10 mln, kontenery edukacyjne 1,5 mln, droga z galerii do Grunwaldzkiej 2,5 mln- zadania na najbliższe 2 lata ok. 55 mln- wszystko za swoje czyli na kredyt, Ostrowianie, zgadnijcie kto będzie te kredyty spłacał?

Mieszkaniec
1 rok temu

Jak nie będzie ogrodzony to menele i pijaki bęndą miały gdzie inpreze robić a w nocy bęndzie obsrany i olany bo zieleni dużo a policja nie przyjedzie bo się boją jak teraz

21
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x