Sikawkami posługują się najlepiej

Udostępnij
Tweet

Po raz szesnasty odbyły się Powiatowe Zawody Sikawek Konnych. W tym roku miejscem rozgrywek był Konradów w Gminie Sośnie. Zawody odbyły się w niedzielę 14 lipca 2019 r. i rozgrywane były tradycyjnie w kategorii mężczyzn i kobiet. Rywalizację próbowała nieco zakłócić pogoda. Mimo spowodowanej burzą przerwy zawody udało się przeprowadzić sprawnie. Każda z drużyn musiała pokonać tradycyjny tor przeszkód. Zwyciężyła ta, która zrobiła to w możliwie najkrótszym czasie.

+

Na podstawie wyników uzyskanych podczas ćwiczenia bojowego zespoły zajęły następujące miejsca. W kategorii żeńskiej. I miejsce OSP Westrza (Gmina Sieroszewice). II miejsce OSP Topola Mała (Gmina Ostrów). III miejsce OSP Boczków (Gmina Nowe Skalmierzyce). Miejsce IV zajęły druhny z Konradowa (Gmina Sośnie). Miejsce V reprezentacja Biskupic Ołobocznych (Gmina Nowe Skalmierzyce). VI miejsce Świeligów (Gmina Ostrów).

W kategorii mężczyzn najlepsi okazali się druhowie ochotnicy z OSP Topola Mała (Gmina Ostrów). Na II miejscu uplasowali się zawodnicy OSP Westrza (Gmina Sieroszewice). Na III miejscu OSP Konradów (Gmina Sośnie). Miejsce IV Boczków (Gmina Nowe Skalmierzyce). VI miejsce Zamość (Gmina Sieroszewice). VII Gostyczyna (Nowe Skalmierzyce). VIII miejsce Bogdaj (Gmina Sośnie). IX miejsce Świeligów (Gmina Ostrów).

Puchar Starosty, o zdobyciu którego decyduje wynik łączny ekip z danej gminy, zdobyła reprezentacja Gminy Nowe Skalmierzyce.

Najwięcej braw otrzymała jednak drużyna adeptów OSP dzieci ze Świeligowa, która dzielnie radziła sobie z przeszkodami i promując skutecznie idee strażackie. Wszyscy otrzymali słodkie upominki.

Najlepsi dorośli uczestnicy otrzymali puchary oraz nagrody rzeczowe – sprzęt strażacki z rąk Krzysztofa Grabowskiego Wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego, Pawła Rajskiego Starosty Ostrowskiego oraz Stanisława Budzika Wójta i Mirosława Ostojaka Przewodniczącego rady Gminy Sośnie.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

5 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Jurny Rychu
4 lat temu

Kiedyś, to mogłem ugasić pożar średniej wielkości, a dzisiaj to nawet znaczka nie mogę przykleić.

adam
4 lat temu

Tak..zamiast sie cieszyc ze mlodziez nie siedzi w domu przed kompem to wy im o swoich sikawkach.
Czyli macie problemy…ale spoko,na to sa poradnie.A dla mlodych strazakow gratulacje i nie tylko za wyniki ale za to ze wam sie chce.Brawa.

driver deniro
4 lat temu

moją sikawką to napewno 🙂

SUZUKI
4 lat temu

Wydaje mi się że jak by w te delikatne rączki wzięły sikawki to cuda by umiały wyprawiać,

sutanowy
odpowiada  SUZUKI
4 lat temu

Aż mi się sutanna podnosi……

5
0
Napisz co o tym sądziszx