Rowerzystka potrącona na Placu Rowińskiego

Przed południem na Placu Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim doszło do potrącenia rowerzystki. Ze wstępnych ustaleń wynika, że nie ustąpiła ona pierwszeństwa samochodowi Opel Astra. Kobietą zaopiekował się zespół ratownictwa medycznego.

+

Na szczęście na naszym terenie nie ma jeszcze zbyt wielu hulajnóg, więc najwięcej zdarzeń drogowych jest z udziałem rowerzystów. Ci zdaniem wielu kierowców poruszają się chaotycznie i niebezpiecznie.

POLECANE NEWSY

18 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NO RESPECT
3 lat temu

A swoją drogą należałoby się trochę wziąć w tym rejonie za parkujących na „wypaskowanym” obszarze drogi – obok sądu i obok Kościoła. To jednak trochę widoczność ogranicza. Wśród tygodnia obok sądu szczególnie, a przede wszystkim przy przejściu dla pieszych, które tam się znajduje. No ale trzeba by wtedy ruszyć np. jakiegoś mecenasa. A w niedzielę przy Farze, no ale wtedy trzeba by ruszyć uczestniczących we mszy, a to pewnie kolejny atak na Kościół…

BM
3 lat temu

KARTA ROWEROWA OBOWIĄZKOWA !!! Tragedia jak zachowują się rowerzyści na ulicach . Ścieżki rowerowe jak widać to za mało . Totalny brak znajomości przepisów drogowych u rowerzystów jest porażający . Zachowanie jak”święta krowa” to rowerzystów wizytówka . Przechodzeń czy auto to jak widać przeszkody dla rowerzystów .

driver - ten prawdziwy driver
3 lat temu

Wszyscy wiedza jak wielkim problemem na naszych szosach są nietrzeźwi rowerzyści. Mogło być, że potrącona pani w stanie upojenia alkoholowego nie zauważyła nadjeżdżającego prawidłowo auta.
Swoją drogą miejmy nadzieję że szofera z auta również przebadano urządzeniem na badanie ilości alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierowców wciąż mnóstwo jeździ naprutych, to plaga.

Łukasz
3 lat temu

Osobiście śmigam na hulajnodze elektrycznej i zauważyłem że większość kierowców samochodów trabi, gdyż nie wie jak ma się zachować.
Brak przepisów jak to w naszym kraju. Pozdrawiam wszystkich.

Muszka
3 lat temu

Bo rowerzyści chcą być potrącani.

14812
3 lat temu

wina lezy nie po stronie matołow na rowerach , co nie znaja przepisów, nie maja wyobrazni – wina lezy po stronie tych co sa Ustawowo odpowiedzialni za ten stan bezpieczenstwa w RD czyli POLICJI . SM .
Codziennie mamy zdarzenie z udziałem rowerzysty i to z winy rowerzyasty. Nieletni, bez umrawnien , bez znajomosci podstawowych przepisów RD. tragedia – tragedia -wojna na chodnikach trwa.

marianna
3 lat temu

jeszcze się dobrze wakacje nie zaczęły a młodzież jeździ na rowerach jakby byli sami na drodze wjezdżają na ulicę z chodnika nie patrząc na jezdnię a później płacz że takie dobre dziecko potrącił samochód a w większości są sami sobie winni

Ostrowianin......
3 lat temu

Do wjw.A powiedz wiesniaku czy Ty za każdym razem ustepujesz pieszym na pasach?kupi taki auto i cwaniak.A jak drzwi zamyka to słomę musi przegarnac bo się z butów sypie.

optima
3 lat temu

Jakbym miał starą astre to też bym tych matołów rozjeżdżał tylko że mój samochód kosztował mnie bardzo wiele pracy i nie są warci rysy na lakierze.

Imię
odpowiada  optima
3 lat temu

Mam dokładnie to samo, nie było mi by szkoda gdyby to nie była moja wina, ale szkoda auta …
Druga sprawa jest taka, że porysuje czy co gorsza wgniecie Ci pedalarz auto to jak nie ucieknie i go złapiesz to jeszcze długa droga do pieniędzy za naprawę auta bo jak ktoś nie ma OC na życie to masakra, droga przez mękę, chyba, że ktoś jest normlany i wypłaci z własnej kieszeni za naprawę, ale to rzadkość.

fanroweru
odpowiada  optima
3 lat temu

Jak by przyszło zapłacić kilka tyś za rower, to co cwaniacy byście powiedzieli?

DOZER
odpowiada  optima
3 lat temu

Jak z winy samochodu to przecież auto ma obowiązkowe ubezpieczenie OC, gorzej właśnie w drugą stronę bo rower nie ma OC i jak uszkodzi samochód to jak pedalarz nie chce płacić dobrowolnie to droga przez mękę, powództwo cywilne itp.

Imię
3 lat temu

Niech jeżdżą tak dalej na tych rowerach to sami się w końcu wybiją.

18
0
Napisz co o tym sądziszx