OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Rowerzystka potrącona na Placu Rowińskiego

Przed południem na Placu Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim doszło do potrącenia rowerzystki. Ze wstępnych ustaleń wynika, że nie ustąpiła ona pierwszeństwa samochodowi Opel Astra. Kobietą zaopiekował się zespół ratownictwa medycznego.

+

Na szczęście na naszym terenie nie ma jeszcze zbyt wielu hulajnóg, więc najwięcej zdarzeń drogowych jest z udziałem rowerzystów. Ci zdaniem wielu kierowców poruszają się chaotycznie i niebezpiecznie.

18 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NO RESPECT
1 rok temu

A swoją drogą należałoby się trochę wziąć w tym rejonie za parkujących na “wypaskowanym” obszarze drogi – obok sądu i obok Kościoła. To jednak trochę widoczność ogranicza. Wśród tygodnia obok sądu szczególnie, a przede wszystkim przy przejściu dla pieszych, które tam się znajduje. No ale trzeba by wtedy ruszyć np. jakiegoś mecenasa. A w niedzielę przy Farze, no ale wtedy trzeba by ruszyć uczestniczących we mszy, a to pewnie kolejny atak na Kościół…

BM
1 rok temu

KARTA ROWEROWA OBOWIĄZKOWA !!! Tragedia jak zachowują się rowerzyści na ulicach . Ścieżki rowerowe jak widać to za mało . Totalny brak znajomości przepisów drogowych u rowerzystów jest porażający . Zachowanie jak”święta krowa” to rowerzystów wizytówka . Przechodzeń czy auto to jak widać przeszkody dla rowerzystów .

driver - ten prawdziwy driver
1 rok temu

Wszyscy wiedza jak wielkim problemem na naszych szosach są nietrzeźwi rowerzyści. Mogło być, że potrącona pani w stanie upojenia alkoholowego nie zauważyła nadjeżdżającego prawidłowo auta.
Swoją drogą miejmy nadzieję że szofera z auta również przebadano urządzeniem na badanie ilości alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierowców wciąż mnóstwo jeździ naprutych, to plaga.

Imię
odpowiada  wjw
1 rok temu

Ulica Staroprzygodzka i dalej Zębcowska w Jankowie to samo, droga dla rowerów, ale ameby i tak jeżdżą jezdnią utrudniając ruch pojazdów, ale przecież oni na nic nie muszą uważać to wszyscy na nich mają uważać, a później wielki płacz i lament.

DOZER
odpowiada  optima
1 rok temu

Jak z winy samochodu to przecież auto ma obowiązkowe ubezpieczenie OC, gorzej właśnie w drugą stronę bo rower nie ma OC i jak uszkodzi samochód to jak pedalarz nie chce płacić dobrowolnie to droga przez mękę, powództwo cywilne itp.

Łukasz
1 rok temu

Osobiście śmigam na hulajnodze elektrycznej i zauważyłem że większość kierowców samochodów trabi, gdyż nie wie jak ma się zachować.
Brak przepisów jak to w naszym kraju. Pozdrawiam wszystkich.

fanroweru
odpowiada  wjw
1 rok temu

Gdzie na całej długości ul. Paderewskiego jest ścieżka rowerowa. Głąby! Patrzeć na znaki.

fanroweru
odpowiada  optima
1 rok temu

Jak by przyszło zapłacić kilka tyś za rower, to co cwaniacy byście powiedzieli?

Muszka
1 rok temu

Bo rowerzyści chcą być potrącani.

14812
1 rok temu

wina lezy nie po stronie matołow na rowerach , co nie znaja przepisów, nie maja wyobrazni – wina lezy po stronie tych co sa Ustawowo odpowiedzialni za ten stan bezpieczenstwa w RD czyli POLICJI . SM .
Codziennie mamy zdarzenie z udziałem rowerzysty i to z winy rowerzyasty. Nieletni, bez umrawnien , bez znajomosci podstawowych przepisów RD. tragedia – tragedia -wojna na chodnikach trwa.

18
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x