OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

22-latek pędził 120 km/h w terenie zabudowanym

Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego każdego dnia kontrolują zachowania kierowców na drodze, wyciągając konsekwencje w stosunku do tych, którzy w rażący sposób łamią przepisy ruchu drogowego i narażają siebie i innych na niebezpieczeństwo. Funkcjonariusze odebrali kolejne prawo jazdy za nadmierną prędkość w obszarze zabudowanym.

+

Wczoraj, 9 czerwca policjanci patrolujący drogi na terenie gminy Raszków nieoznakowanym radiowozem z videorejestratorem zarejestrowali kierowcę samochodu marki VW Passat, który pędził w obszarze zabudowanym 120km/h. 22-latek przekroczył prędkość o 70 km/h. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Mężczyzna otrzymał też mandat i punkty karne.

Przed nami słoneczne dni, zbliża się okres wakacji, w trakcie którego spodziewamy się wzmożonego ruchu na drogach. Nie dajmy się ponieść wyobraźni i zadbajmy o bezpieczeństwo na drodze.

Bardzo często kierowcom wydaje się, że jadąc szybko zaoszczędzą dodatkowych kilka minut. Z kolei dobre warunki pogodowe zachęcają do rozwijania większych prędkości. Ale czy zdajemy sobie sprawę z konsekwencji uczestniczenia w zdarzeniach drogowych? Straty materialne to jedno, a drugie to zdrowie i życie nasze i innych uczestników ruchu.

Dlatego też policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego każdego dnia zwracają szczególną uwagę na wszelkie przypadki łamania ograniczeń szybkości. Kierowco nie narażaj siebie i innych na niebezpieczeństwo! Policjanci przypominają – pędzisz w obszarze zabudowanym stracisz prawo jazdy!

33 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Borewicz
1 rok temu

Za przekroczenie w terenie zabudowanym predkosci o 50km/h i wiecej powinno byc: Natychmiastowe zabranie prawa jazdy na okres 1 roku , grzywna w wysokosci 10.000 zł. zabezpieczeniem na poczet zapłaty grzywny powinno byc auto bez wzgledu czy winny wykroczenia jest jego włascicielem czy nie (pozyczone ,firmowe) ………………..

Wroclovegirl
1 rok temu

120 km. /h …. !!! W terenie zabudowanym ….
Taka osoba to potencjalnym morderca / zabójca na drodze. Kolizja czy tez wypadek ( zderzenie ) z takim pojazdem jest nie do przeżycia!! To pocisk armatni … A co smutne ze często gęsto sprawca takiego zdarzenia wychodzi z kilkoma obrażeniami a gnie/ą. niewinne osoby…przypadkowi ludzie… ( co starszniejsze ze moga to być dzieci )

prawda
odpowiada  Wroclovegirl
1 rok temu

Wszystko się zgadza poza tym że jak nie staniesz mu na drodze to nie zginiesz więc warto się rozejrzeć przed wejściem na jezdnie.

.....
odpowiada  Wroclovegirl
1 rok temu

@prawda ….no chyba że straci panowanie i wpadnie na lewy pas ,lub chodnik to wtedy jednak …..rozglądanie się nic nie da !!

prawda
odpowiada  Wroclovegirl
1 rok temu

Zgadza się. Jazda 120km/h w zabudowanym nie jest dla każdego. Trzeba wiedzieć co się robi. 50 jest dla amatorów żeby sobie krzywdy nie zrobili. Zresztą i tak zauważam że mało kto szanuje jakiekolwiek przepisy ruchu drogowego. Łażą jak w strefie zamieszkania a jeżdżą jak po łące. Choć i na łące obowiązuje reguła prawej ręki ale w ostrowie nie. Przykład galeria.

33
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x