OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Zaprzyjaźnili się z pszczołami

Na niezwykłe spotkanie z pszczołami w roli głównej zaprosili mieszkańców Karsek organizatorzy warsztatów pszczelarskich. Piknikowa atmosfera, piękna pogoda, mnóstwo ciekawych informacji, a na koniec wspólne biesiadowanie sprawiły, że spotkanie okazało się strzałem w dziesiątkę. To pierwsza tego typu inicjatywa w Gminie Ostrów Wielkopolski.

+

Zajęcia poprowadził wieloletni pszczelarz Piotr Wikło.

Organizatorami spotkania byli: Sołectwo Karski na czele z sołtys Małgorzatą Czarnotą oraz radna i lider GOW Monika Orzechowska. W warsztatach wziął udział m.in. wójt gminy Piotr Kuroszczyk.

Warsztaty były doskonałą okazją dla dzieci i dorosłych by poczuć klimat prawdziwej pasieki. Podczas dwugodzinnego spotkania bartnik opowiadał kim jest pszczelarz, czym jest ul, co to pszczela rodzina, jakie znaczenie mają pszczoły dla otaczającego nas świata, dlaczego powinniśmy o nie dbać, jak kiedyś, a jak dziś pozyskuje się miód pszczeli, jakie są rodzaje miodu oraz jakie ma wartości odżywcze i lecznicze?

Podczas warsztatów uczestnicy poznali różne rodzaje uli, była też prezentacja ochronnego stroju pszczelarza. Na zakończenie każdy chętny mógł przygotować własną świeczkę z plastra wosku pszczelego. W ramach warsztatów nie mogło zabraknąć oczywiście degustacji różnych rodzajów miodów.

6 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Królowa
odpowiada  Bartnik
1 rok temu

Nie znam człowieka

Michał
1 rok temu

Najsłodsza jest ta pani z dozownikiem miodu w rękach.

Bartnik
1 rok temu

A radny Nycek orędownik zakładania pasiek pszczelich w mieście też był na tych warsztatach?

pszczoła - królowa
1 rok temu

wszystko OK, wszystko ładnie – ale te działania i ten temat, ten cały projekt to szczególnie kierowac na wiies do rolników . Dzisiaj Kmioty stosuja TOTALNIE opryski na wszystko co rosinie i jest zielone – zbytnio nieuków w ciagnikach nie interesuja mlodsi – mniejsi bracia, zyjacy wokół nich . Pszczoły , ptactwo, itp., to kmiotów wróg – i skutecznie ich zwalczaja opryskami, nawozami itp., Tam kierujcie projekty, wiedze, kontrole . Praktycznie nie ma zadnej kontroli Agencji RR, Agronoma, Gminnych słuzb rolnych, Policji itp. Brak edukacji i czytania ze zrozumieniem , przy stosowania herbicydów . Mamy to co mamy . Jedni ratuja to co zostało i słysznie . Zas kmioty skutecznie to zabijaja . Godz. 10.- 13 po sniadanku a przed obiadem na polach totalna mgła oprysku – widzimy smierc na łanie przyrody i z tym sie godzimy – a wystarczy jeden telefon 112 i reakcja – I zwykła Mandat Karny 5000 zł uratował kilka tys. istot zywych .

Osw
1 rok temu

Ostatnio z jedna sie zapoznalem noga 4dni spuchnieta

Krystyna
1 rok temu

Brawo.Pszczoły to nasi przyjaciele!!!

6
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x