OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Nożownik z Cerekwicy będzie kosztować podatników ok. 1,5 miliona!

Na karę dożywotniego więzienia z możliwością ubiegania się o przedterminowe zwolnienie po upływie 40 lat skazał Sąd Okręgowy w Kaliszu nożownika z Cerekwicy. Poza karą więzienia, nieprawomocnie jeszcze skazany otrzymał nakaz zapłaty zadośćuczynienia dla pokrzywdzonych w różnej wysokości 70, 90 i 150 tys.

+

Eryk J. rok temu wszedł do domu swojej dotychczasowej partnerki. Tam uzbrojony w 8 specjalistycznych noży zamierzał zamordować wszystkich poza obecnymi dziećmi jednej z kobiet. Udało mu się częściowo osiągnąć cel zabijając niedoszłych teściów. Kolejne trzy osoby próbował zabić, co zakończyło się oszpeceniem i twarzy w postaci blizn, ale nie miało wpływu na ich zdrowie.

7 miesięcy po ataku zmarł Adaś, który był poczęty przez Eryka J. To właśnie niechciana przez niego ciąża, była głównym motywem zbrodni. Dziecko zostało ugodzone będąc w brzuchu matki. Krwawienie spowodowało mocne niedotlenienie Adasia i poważne następstwa zdrowotne. Ostatecznie Adaś zmarł po wyjściu ze szpitala. Gdyby nie atak, Adaś urodziłby się zdrowy.

Obrońcy podnosili zarzut niepowołania biegłego ds. uzależnień behawioralnych, który mógłby wykazać wpływ gier komputerowych (o zabijaniu), na dokonaną zbrodnię. Sąd wyjaśnił, że Eryk J. prowadził unormowane życie, pracował, uprawiał sport i gry nie były jego główną czynnością w życiu. Wpływ na jego psychikę miała tez mieć obecna w domu rodzinnym przemoc ze strony ojca.

Teraz choć wyrok pokrywa się z żądaniami prokuratury i zaspokoja oczekiwania pełnomocnika pokrzywdzonych, Eryk J. spędzi co najmniej 40 lat w więzieniu. Koszt jego utrzymania wyniesie około 1,5 miliona złotych.

Wyrok jest nieprawomocny i obrońcy Eryka zapowiedzieli apelację.

50 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
C.
2 lat temu

Dali mu dożywocie i nakaz zapłaty zadośćuczynienia. Co to kutwa ma być??? Jakim cudem zapłaci? Wygra w totka czy zarobi w pierdlu. A może weźmie kredyt??!!

sasquad
odpowiada  kat
2 lat temu

Za miskę ryżu to ma naród zap..lać, jak to ładnie powiedział nasz Najukochańszy Matołusz Kłamliwy

Syn Żubrówki i kilku Tatr
2 lat temu

Wczoraj wypiłem 0,5l Żubrówki i 2tatry potem poszłem spać kac jak zawsze na drugi dzien kolejna myśl NIE PIJ TYLE to ci nie pomoże ale jak słyszę czytam co za naród polski mnie wychował jacy ludzie mogą zrobić złe rzeczy myślę nosz k#wa muszę się napić na trzeźwo nie rozumiem dlaczego w takim syfie żyje.
Adolf by zrobił porządek to go zdrajcy otaczali komuna była zła ale praca była nie umowy zlecenie czy na czarno.
Oddajcie mi moje prawko wyjadę z Ostrówka na Niemcy po passaty w 1.9tdi bo u kogoś na misce żyje co mi kto rzuci

Syn Żubrówki i kilku Tatr
2 lat temu

Chciałbym swoje życie uratować ale jestem przestępcą bo popełniłem błąd nikogo nie zabijam nie molestuje w zasadzie brzydzi mnie ten kraj że ludzie ludzi ranią.
Jak ktoś nie chce mieć dzieci niech powiesić się idzie do lasu na Ostrowskich Piaskach Las samobójców tam było krematorium i wiele zwłok tam leży z czasów 2wojny.
Ostrowiacy mówią pokaż jak byś żyda uderzył a zaś idą do kościoła udając parafian albo nie jedź w czapce jak żyd to po co ci ludzie do kościoła chodzą?
NIE WIEM! wiem że ten syf i agresja wylewa się z mediów telewizja Internet i zaś dochodzi do tragedii.
gralem w gry komputerowe szkodzą zdrowiu psychicznemu widziałem sporo filmów także PORNO.
Czy jestem kolejnym Stefanem W z Gdańska albo innym psycholem chyba nie,lubie być na wolności poznawać kobiety alkohol mnie niszczy i ludzie mówią o mnie źle ale żyje swoim życiem próbując naprawić patologiczny styl życia rodziny w której się wychowałem.

..
2 lat temu

Łeb za łeb a nie pie…lic sie ze smieciem..!!!

Audi RS6
2 lat temu

W takich przypadkach jedynie kara śmierci dla takiej Ku.wy

kefir
odpowiada  Zen
2 lat temu

W kwestii logiki Twój wpis jest nie do podważenia!
Daję plus.

Kamil
2 lat temu

Na wizji lokalnej przyznal ze wypil 2 piwa na odwage wiec powinni go ukarac za jazde pod wplywem alkoholu,jak karac to za wszystko takiego zwyrodnialca!!!

....
odpowiada  Gosc
2 lat temu

GOŚĆ masz rację. Monotonia go zabije. A tak co kara śmierci raz dwa i po chłopie. Zero cierpienia by miał. A tak tyle lat w pierdlu to może będzie więcej cierpiał.

Syn Żubrówki i kilku Tatr
2 lat temu

Jestem miłym wrażliwym facetem niestety ten kraj mnie niszczy piję alkohol bo chcę się zrelaksować niestety im więcej pije tym częściej muszę pracę zmienić albo tracę i nie mogę szybko znaleźć.

Prawo jazdy straciłem przez alkohol to jest problem wychowałem się w patologicznej polskiej katolickiej rodzinie bo ojciec też pił alkohol.

Koledzy w szkole podstawowej mnie bili wyśmiewali w gimnazjum zostałem skierowany do ośrodków szkolno wychowawczych które mi nie pomogły poznałem więcej patologi przed którą uciekam ostatecznie zabrano mi prawko

Dlaczego tak jest?

Dlaczego spadam na dno butelki którą pije czy ktoś zna odpowiedź na życiowe problemy…

50
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x