OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Spłonął im dom. Proszą o pomoc

“25 kwietnia doszło do pożaru naszego domu. Moja mama Hania i ja straciliśmy cały nasz majątek. Wewnątrz domu nie przetrwało praktycznie nic. Według straży pożarnej straty sięgają 250 tysięcy złotych. Powiedziano nam, że wszystko najpewniej zaczęło się od zwarcia instalacji elektrycznej.” – czytamy w komunikacie pokrzywdzonych lokatorów z ul. Przychodniej.

+

Prawie wszystko w środku zostało całkiem spalone albo stopione. Potrzebujemy środków na zamontowanie nowej instalacji elektrycznej. Musimy kupić drzwi, okna, zabezpieczyć dach i ściany, położyć nową podłogę. Straciliśmy też większość ubrań, sprzętów, łóżka, pościele. Nie mamy mebli, te które nie spłonęły zostały doszczętnie stopione przez wysoką temperaturę. Nie jesteśmy w stanie sami podołać tym wydatkom, a dom niestety nie był ubezpieczony.

Dlatego prosimy Was o pomoc. Będziemy dozgonnie wdzięczni za każdy, nawet najmniejszy datek, bo sami nie damy rady się z tym zmierzyć. Jakakolwiek forma pomocy będzie dla nas nieoceniona.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zdecydują się nam pomóc. Liczy się każde wsparcie jakie możemy uzyskać.

Patryk i Hanna Hełka

https://pomagam.pl/helka

Pożar domu przy ul. Przechodniej

35 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
M.
1 rok temu

Myślę że teraz te komentarze są zbędne. Kto nie chce niech nie pomaga i się wstrzyma od głosu

morgi
1 rok temu

Pytanie do siejących jadem… Ilu z Was ma wykupione AC w aucie? Pewnie nikt, bo nie stać. I tak samo nie stać może kogoś, na wykupienie ubezpieczenia na dom.

Deneer
odpowiada  morgi
1 rok temu

Ja mam wykupione AC 2tys rocznie płacę, a co ma auto do domu? Jak ci auto ukradną albo ulegnie zniszczeniu to nie tracisz dachu nad głową, ubrań mebli, dokumentów, pamiątek… a odzyskujesz część pieniędzy z jego wartości, bez ubezpieczenia jesteś bez auta i kasy i tutaj jest tak samo bez ubezpieczenia jesteś bez domu i bez pieniędzy.

s.
odpowiada  morgi
1 rok temu

Nie porównuj ubezpieczenie AC auto do domu. Ja mam taki podobny dom wielkośc. Płacę 180 zł na rok ubezpieczenia. Ubezpieczenie podstawowe od pożaru, powodzi, wichury, gradu. Mamy teraz różne anomalia pogodowe. Uszkodzi dach czy zerwie to chociaż jakiś grosz się dostanie. Więc nie mów że ich nie było stać. Bo na pewno myśleli a po co płacić nic się nie stanie. I teraz płacz. Mądry polak po szkodzie.

Piotrek
1 rok temu

Na szczęście co roku place 205 zł ubezpieczenia. No ale w sumie chyba przestanę i w razie czego mogę się zgłosić do Was o pomoc? Po co mam wydawać na ubezpieczenie.

on
odpowiada  Piotrek
1 rok temu

PIOTREK masz w sumie rację. Ja płacę co rok 195 zł. Może wszyscy przestaniemy płacić te grosze na rok. I zgłosimy się o pomoc jak inni to robią. Durnota nie płacić za ubezpieczenie. To podstawa. Przynajmniej można spać spokojnie.

Robert
1 rok temu

Znam Hanie z pracy super dziewczyna. Pomożemy bo ona sama by nie była obojętna

AdrianKozłowski
1 rok temu

Numer do przelewu proszę… Symbolicznie 50zł ale niech każdy tyle da.. Jam nie to na priv [email protected]

Justyna
odpowiada  AdrianKozłowski
1 rok temu

Wejdź na stronę pomagam.pl tam można pomóc.

Ergo
1 rok temu

Nowa firma ubezpieczeniowa rynek kościelna robi sobie reklamę. Pieprzeni naciągacze nawet roku uczciwie nie przepracowali.

Osw
1 rok temu

Za głupote trzeba płacic jak sie domu nie ubezpieczylo,a nie teraz żebrać pieniadze od ludzi

Ubezpieczony
1 rok temu

Moja solidarność z ludźmi których dopadnie pech i nieszczęście polega na tym, że płacę ubezpieczenie i wiem, że współpłacący składają się na moje nieszczęście, bo ja też to robię. Wobec ludzi, którzy nie myślą o sobie, a tym bardziej o mnie nie mam żadnego obowiązku pomagania.

Bulki
1 rok temu

Do tych co tacy zdziwieni że nie zapłacili ubezpieczenia nie życzę wam źle ale jak się coś stanie to pogadamy jacy jesteście szczęśliwi że macie ubezpieczenie jak ubezpieczalnia was oleje bo to bo tamto a przy zawarciu umowy nie było o tym nawet wspomniane tak to działa

Bmw
odpowiada  Bulki
1 rok temu

Dokładnie tak. Kto ma autocasco i kolizje że swojej winy ten wie jak to działa. Tak samo z kradzieżą samochodu. Do brania pieniędzy to są pierwsi ale jak trzeba dać to tylko szukają wymówek. Firmy dołączające do odszkodowań mają pełne ręce roboty ale i tak najwięcej traci ten ugodowy obywatel który chce mieć święty spokój.

Leon
odpowiada  Bulki
1 rok temu

Masz rację , dostałem ubezpieczenie po pożarze to nie wiedziałem co z tym zrobić , śmiać się czy iść na piwo z paroma kolegami za to.

Samuel
1 rok temu

Te komentarze to piszą chyba tylko agenci ubezpieczeniowi. Aż żal czytać.

ooo
odpowiada  Samuel
1 rok temu

DO SAMUEL. A co ludzie żle piszą że ubezpieczenie domu to podstawa. Pomyśl zanim coś napiszesz. A teraz płacz. Na rok parę groszy. Dom ładny sama mieszka z synem utrzymanie takiego domu też kosztuje.

Ilona do Samuel
odpowiada  Samuel
1 rok temu

Jak w tak ciezkiej i trudnej dla ludzi chwili mozna pisac o ubezpieczeniu to sie juz stalo ludzie prosza o pomoc wierza w nas jak mozna wytykac w kolko jedno i to samo zeby kozka nie skakala to by nozki nie zlamala zyjemy jeden dla drugiego i tylko wtedy to ma sens wiec pomagajmy zazwyczaj to sie podwojnie zwraca

35
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x