Naprawili drogę, ale pojawił się inny problem

Chyba w każdym domu zostały umyte okna przed Świętami. Niestety mieszkańcy niektórych ulic w gminie Przygodzice nie na długo nacieszyli się ich czystością. Przyczyną jest naprawa dotychczasowych dróg gruntowych. Firma na zlecenie urzędu gminy wysypała tzw. żużel. Ten po lekkim przeschnięciu w panujących warunkach, stał się bardzo pylący.

+

Za przejeżdżającymi autami wzniecają się tumany kurzu. To powoduje duży dyskomfort przebywających w pobliżu ludzi. Przed świętami wykonawca drogi, po naszej interwencji, zaczął spryskiwać drogę wodą. Niestety wiatr szybko przywracał stan poprzedni. Najprawdopodobniej przez kolejne tygodnie będzie się „kurzyć” do czasu aż wspomniany pył nie poleci i nie osiądzie w innym miejscu.

Sytuacja zapewne wynika z faktu, że w takich zamówieniach liczy się cena. Wykonawca stosuje najtańszy produkt, który i owszem, wypełnił dotychczasowe dziury, ale spowodował kolejne uciążliwości.

POLECANE NEWSY

38 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
-0
3 lat temu

Jaki inspektor Nadzoru ? Od wyborów do wyborów szlaka, mielony gruz i kurz .
Jak sie zamawia tak wykonawca sypie . To własciciel Gmina – wójt odpowiada za ten bubel . Jak interwencyjni pracownic / wysokiej kasy specjalisci / kłada chodniki to mamy na 2-3 lata spokój .

135
3 lat temu

do Maciej – w do kogo to napisales ? W tej miejscowosci masz aktywnych radnych , sołtysa, rade sołecką, OSP, KGW – idz do wybranych i im wal prawdę . Masz 100% racji . Płacisz podatki, dbasz o wlasna posesje . A niedbalstwo niszczy ci to co zrobiłes . Kórz, smieci, zawalone kratki spustowe wody, chwasty,
suche hydranty , dziurawe drogi, brak kanalizacji, itp., FAKT . Idzi na zebranie wiejskie – i wal co cie boli
a nie siedzisz tam i klaskasz . Idz do radnych, a nie produkowac j sie tutaj – masz racje bo to jest prawda . Ale jak nie zapukasz do nich, to minie kadencja i znowu wyscig do budzetowego koryta . I SPOKO .

Dominika
3 lat temu

Zamiast używać półśrodkow gmina powinna w końcu wypełnić jedno ze swoich podstawowych zadań własnych i zadbać o drogę na osiedlu (nie tylko w pobliżu domu radnych).

Mieszkaniec
3 lat temu

Ktoś odbiera takie buble. Inspektor Nadzoru powinien się wstydzić.

McJ
3 lat temu

Jest ciepło i sucho to się kurzy – nie tylko w Przygodzicach i nie tylko na drogach. Taka jest pogoda i prawa natury, więc po ch*j drążyć temat?
Będzie zimno i mokro to będzie narzekanie na snieg…

Dominika
odpowiada  McJ
3 lat temu

Nie wszędzie jednak wysypuje się to badziewie na drogi, które kurzy się tak że nie można w domu okna otworzyć, nie mówiąc o wywieszeniu prania. Przypominam ze ciepłe dni dopiero się zaczęły, a co będzie latem ?

123
3 lat temu

W gminie Przygodzice również asfaltowe drogi pylą bo nikt ich nie zamiata …

Maciej
3 lat temu

Jestem mieszkańcem Wysocka Małego na ul. Spokojnej .Materiał wysypany na ulicę to jakieś pomieszanie popiołu i sadzy.Mam przepraszam miałem białą elewację domu już niejest białą. Kurz unoszący się po przejechaniu samochodu ulica z normalną predkością jest niewyobrażalny. Nawet trawa w ogrodzie jest czarna. Życzę osobie odpowiedzialnej za tą sytuację takiej drogi przed domem

eko
3 lat temu

A czy przypadkiem wysypywany żużel nie jest odpadem z ciepłowni.Czy ktoś wie czy wolno takie odpady używać do naprawy dróg i jaki ma to wpływ na zdrowie mieszkańców którzy te toksyczne substancje wdychają. Może należy powiadomić odpowiednie służby zajmujące się ochroną środowiska. Może niech zaczną kontrolować nie tylko kto czym pali w piecu ale również co ta wspaniała elektrociepłownia w Ostrowie robi z popiołami.

senior1
3 lat temu

To mi wygląda na zmielone opony z dodatkiem mułu.

Ciepłownik
3 lat temu

Maseczki se kupta. A może wójt wam kupi? Nie, bo nie jest głupi.Niektórzy wybudowali się kilometr w polu (na łonie natury) i teraz by chcieli mieć asfalt, kanalizę, oświetlenie i …

Marta
odpowiada  Ciepłownik
3 lat temu

Ty ciepłownik, działek brakuje to i w polach sie buduja. Orientacji troche

38
0
Napisz co o tym sądziszx