OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Naprawili drogę, ale pojawił się inny problem

Chyba w każdym domu zostały umyte okna przed Świętami. Niestety mieszkańcy niektórych ulic w gminie Przygodzice nie na długo nacieszyli się ich czystością. Przyczyną jest naprawa dotychczasowych dróg gruntowych. Firma na zlecenie urzędu gminy wysypała tzw. żużel. Ten po lekkim przeschnięciu w panujących warunkach, stał się bardzo pylący.

+

Za przejeżdżającymi autami wzniecają się tumany kurzu. To powoduje duży dyskomfort przebywających w pobliżu ludzi. Przed świętami wykonawca drogi, po naszej interwencji, zaczął spryskiwać drogę wodą. Niestety wiatr szybko przywracał stan poprzedni. Najprawdopodobniej przez kolejne tygodnie będzie się “kurzyć” do czasu aż wspomniany pył nie poleci i nie osiądzie w innym miejscu.

Sytuacja zapewne wynika z faktu, że w takich zamówieniach liczy się cena. Wykonawca stosuje najtańszy produkt, który i owszem, wypełnił dotychczasowe dziury, ale spowodował kolejne uciążliwości.

38 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
-0
1 rok temu

Jaki inspektor Nadzoru ? Od wyborów do wyborów szlaka, mielony gruz i kurz .
Jak sie zamawia tak wykonawca sypie . To własciciel Gmina – wójt odpowiada za ten bubel . Jak interwencyjni pracownic / wysokiej kasy specjalisci / kłada chodniki to mamy na 2-3 lata spokój .

135
1 rok temu

do Maciej – w do kogo to napisales ? W tej miejscowosci masz aktywnych radnych , sołtysa, rade sołecką, OSP, KGW – idz do wybranych i im wal prawdę . Masz 100% racji . Płacisz podatki, dbasz o wlasna posesje . A niedbalstwo niszczy ci to co zrobiłes . Kórz, smieci, zawalone kratki spustowe wody, chwasty,
suche hydranty , dziurawe drogi, brak kanalizacji, itp., FAKT . Idzi na zebranie wiejskie – i wal co cie boli
a nie siedzisz tam i klaskasz . Idz do radnych, a nie produkowac j sie tutaj – masz racje bo to jest prawda . Ale jak nie zapukasz do nich, to minie kadencja i znowu wyscig do budzetowego koryta . I SPOKO .

Dominika
1 rok temu

Zamiast używać półśrodkow gmina powinna w końcu wypełnić jedno ze swoich podstawowych zadań własnych i zadbać o drogę na osiedlu (nie tylko w pobliżu domu radnych).

Mieszkaniec
1 rok temu

Ktoś odbiera takie buble. Inspektor Nadzoru powinien się wstydzić.

McJ
1 rok temu

Jest ciepło i sucho to się kurzy – nie tylko w Przygodzicach i nie tylko na drogach. Taka jest pogoda i prawa natury, więc po ch*j drążyć temat?
Będzie zimno i mokro to będzie narzekanie na snieg…

Dominika
odpowiada  McJ
1 rok temu

Nie wszędzie jednak wysypuje się to badziewie na drogi, które kurzy się tak że nie można w domu okna otworzyć, nie mówiąc o wywieszeniu prania. Przypominam ze ciepłe dni dopiero się zaczęły, a co będzie latem ?

123
1 rok temu

W gminie Przygodzice również asfaltowe drogi pylą bo nikt ich nie zamiata …

38
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x