OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Duży pożar na podwórzu kamienicy przy ul. Kolejowej

Kilka minut po 9.00 zgłoszono pożar śmietnika przy ul. Kolejowej. Po dojechaniu na miejsce okazało się, że pożar pojawił się na podwórzu kamienicy, w której na dole znajduje się chińska restauracja. Strażacy podjęli decyzję o rozpoczęciu akcji gaśniczej od tyłu, od strony hotelu Villa Royal.

+

Płomienie przed rozpoczęciem gaszenia buchały na wysokość kilku metrów. Najpierw zaczęto gasić przez wysoki na 3 metry mur, chroniąc pobliski budynek i jego niski dach. Kolejni dwaj strażacy przeszli przez drabinę na podwórze by gasić pożar bezpośrednio u źródła. Okazało się, że paliły się składowane m.in. drewniane skrzynki. Całość była zadaszona, co uniemożliwiało gaszenia “od góry”.

Kiedy wydawało się, że pożar jest opanowany, w pierwszym wozie zabrakło wody. Po krótkiej chwili płomienie zaczęły sięgać 4-5 metrów. Na szczęście drugi wóz dojeżdżał i kwestią kilku minut było dalsze gaszenie. Kłopotem okazał się hydrant przy ulicy, który nie był dopasowany do urządzenia strażackiego, stąd też nie można było się do niego podłączyć.

Dopiero po dwudziestu minutach od rozpoczęcia akcji gaśniczej, udało się opanować sytuację. Istniało realne zagrożenie dla pobliskich mieszkań, których okna wychodziły od strony podwórza. Na czas akcji ewakuowano 19 osób. Klatka schodowa była lekko zadymiona.

32 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
PPP
odpowiada  MMM
2 lat temu

ciulu jeden jak takiś modry to zamiast filmować wzoił byś się za gaszenie

Do kefir.Nic nie stoi nie przeszkodzie,idz do budżetówki pracować!
odpowiada  Mieszkaniec
2 lat temu

Idż do budżetówki pracować i będziesz miał spokojną fuchę…

.
odpowiada  henryk
2 lat temu

Dlatego trzeba skorzystać z naszego ładnego dworca PKP i wyjechać w siną dal 😀

DOZER
2 lat temu

Tak jak ktoś ostatnio już napisał – ostatni porządek przeciwpożarowy był w Ostrowie za Niemca …

Kamandir
2 lat temu

Tak się bawi bratnia straż pożarna z byłego ZSRR https://www.youtube.com/watch?v=7ZMux_Sx8ek

Wulkanizator
odpowiada  Ogrodnik
2 lat temu

A wąż Ci nie przecieka?

kefir
odpowiada  Mirek
2 lat temu

Nic nikomu nie poleci. Nie znam przypadku kiedy ktoś za coś odpowiada w budżetówce. Być może faktycznie gdzieś kiedyś coś, ale jakoś i nas nigdy głową za nic nie leciała chyba. Budżetowka to bardzo spokojna fucha.

Ogrodnik
2 lat temu

Ja w wężu ogrodowym podłączonym pod sieć wodociągową mam większe ciśnienie wody niż ci strażacy.

Dariusz
2 lat temu

Ta nasza polska bylejakość po prostu mnie przeraża! Zawsze musimy być mądrzy po sprawie? Czy ktoś kontroluje hydranty? Czy są jeszcze drogi pożarowe? Jestem ciekaw co by zrobiła straż pożarna gdyby wybuchł pożar bloku na Paderewskiego 38! Sanitariusze z karetek pogotowia noszą chorych kilkadziesiąt metrów bo drogi pożarowej czy ewakuacyjnej nie ma!

Adam
odpowiada  MMM
2 lat temu

Po pierwsze to nie jest ich wymysl że jedzie tyle wozów tylko tych do góry, takie procedury. Po drugie na filmie widać że wąż przetarł się w trakcie działań za pewne przez to że macie burdel w mieście i leżało szkło. A po trzecie idź na taką akcję gdzie nagrywają jak w jakimś programie telewizyjnym i zobacz czy to nie jest dodatkowy stres.

32
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x