Duży pożar na podwórzu kamienicy przy ul. Kolejowej

Udostępnij
Tweet

Kilka minut po 9.00 zgłoszono pożar śmietnika przy ul. Kolejowej. Po dojechaniu na miejsce okazało się, że pożar pojawił się na podwórzu kamienicy, w której na dole znajduje się chińska restauracja. Strażacy podjęli decyzję o rozpoczęciu akcji gaśniczej od tyłu, od strony hotelu Villa Royal.

+

Płomienie przed rozpoczęciem gaszenia buchały na wysokość kilku metrów. Najpierw zaczęto gasić przez wysoki na 3 metry mur, chroniąc pobliski budynek i jego niski dach. Kolejni dwaj strażacy przeszli przez drabinę na podwórze by gasić pożar bezpośrednio u źródła. Okazało się, że paliły się składowane m.in. drewniane skrzynki. Całość była zadaszona, co uniemożliwiało gaszenia „od góry”.

Kiedy wydawało się, że pożar jest opanowany, w pierwszym wozie zabrakło wody. Po krótkiej chwili płomienie zaczęły sięgać 4-5 metrów. Na szczęście drugi wóz dojeżdżał i kwestią kilku minut było dalsze gaszenie. Kłopotem okazał się hydrant przy ulicy, który nie był dopasowany do urządzenia strażackiego, stąd też nie można było się do niego podłączyć.

Dopiero po dwudziestu minutach od rozpoczęcia akcji gaśniczej, udało się opanować sytuację. Istniało realne zagrożenie dla pobliskich mieszkań, których okna wychodziły od strony podwórza. Na czas akcji ewakuowano 19 osób. Klatka schodowa była lekko zadymiona.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

32 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
DOZER
5 lat temu

Tak jak ktoś ostatnio już napisał – ostatni porządek przeciwpożarowy był w Ostrowie za Niemca …

Kamandir
5 lat temu

Tak się bawi bratnia straż pożarna z byłego ZSRR https://www.youtube.com/watch?v=7ZMux_Sx8ek

Ogrodnik
5 lat temu

Ja w wężu ogrodowym podłączonym pod sieć wodociągową mam większe ciśnienie wody niż ci strażacy.

Wulkanizator
odpowiada  Ogrodnik
5 lat temu

A wąż Ci nie przecieka?

Dariusz
5 lat temu

Ta nasza polska bylejakość po prostu mnie przeraża! Zawsze musimy być mądrzy po sprawie? Czy ktoś kontroluje hydranty? Czy są jeszcze drogi pożarowe? Jestem ciekaw co by zrobiła straż pożarna gdyby wybuchł pożar bloku na Paderewskiego 38! Sanitariusze z karetek pogotowia noszą chorych kilkadziesiąt metrów bo drogi pożarowej czy ewakuacyjnej nie ma!

Is
5 lat temu

Chiny potrafią nawet Ostrów Wielkopolski spalić .psy się przypaliły

Imię
5 lat temu

Do zwykłej kolizji / stłuczki jadą w 5 wozów i co najmniej 25 chłopa, a tu …

MMM
5 lat temu

Do stłuczki jadą 3-4 wozy a tutaj duży pożar i brak wozów bojowych i brakło wody w jednym dobrze że ten drugi wóz zdążył dojechać a węże do wymiany bo dziurawe i woda ucieka lomenda PSP a na węże nie stać… Strażacy na filmie zachowują się chaotycznie jak by nie wiedzieli co kto ma robić może wystraszyli się kamery i że są nagrywani ale to są jaja bo do kolizji czy stłuczki co są auta lekko uszkodzone i zazwyczaj brak osób poszkodowanych to jedzie kilka wozów straży pożarnej a są też jednostki OSP które też sobie dają radę bo czasem nie pitrzeba tyle wozów żeby posprzątać skutki kolizji i zapezpieczyc i zepchnac pojazdy z drogi powinny być wyciągnięte wnioski z tego że przy takim pożarze jak dziś brakło wody, i był tylko jeden wóz który nie wystarczył dobrze że drugi dojechał i węże do przeglądu bo jak widać są nieszczelne i woda z nich ucieka dobrze że nikt w tym pożarze nie ucierpiał

Adam
odpowiada  MMM
5 lat temu

Po pierwsze to nie jest ich wymysl że jedzie tyle wozów tylko tych do góry, takie procedury. Po drugie na filmie widać że wąż przetarł się w trakcie działań za pewne przez to że macie burdel w mieście i leżało szkło. A po trzecie idź na taką akcję gdzie nagrywają jak w jakimś programie telewizyjnym i zobacz czy to nie jest dodatkowy stres.

PPP
odpowiada  MMM
5 lat temu

ciulu jeden jak takiś modry to zamiast filmować wzoił byś się za gaszenie

Mirek
5 lat temu

Wspaniałe zachowanie na filmie strażaków niemal się nie pobili – do byle czego wozów bojowych cztery to za mało a tutaj gdzie potrzeba to…… oj winny polecieć głowy ….

kefir
odpowiada  Mirek
5 lat temu

Nic nikomu nie poleci. Nie znam przypadku kiedy ktoś za coś odpowiada w budżetówce. Być może faktycznie gdzieś kiedyś coś, ale jakoś i nas nigdy głową za nic nie leciała chyba. Budżetowka to bardzo spokojna fucha.

Mieszkaniec
5 lat temu

Tego węża to to…. co to ?

Do kefir.Nic nie stoi nie przeszkodzie,idz do budżetówki pracować!
odpowiada  Mieszkaniec
5 lat temu

Idż do budżetówki pracować i będziesz miał spokojną fuchę…

Zdzisław
5 lat temu

Ostatni raz porządek przeciwpożarowy w Ostrowie był za Niemca oni pilnowali, żadnych śmieci na podwórkach i strychach, a dzisiaj każdy myśli że może na swoim składować wszystko co mu się żywnie podoba, a później płacz i żebranie na odbudowę.

32
0
Napisz co o tym sądziszx