OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

1,5 roku więzienia za odrąbanie łopatą psiego łba

32-letni Robert G. najprawdopodobniej spędzi w więzieniu 1,5 roku za brutalnie zabicie psa, należącego do sąsiadów. Dzisiaj zapadł w ostrowskim Sądzie Rejonowym. Sprawca łopatą odrąbał głowę psu.

+

Ta dramatyczna historia rozpoczęła się w kwietniu 2018 roku. Wtedy to sąsiadka Roberta G. wzięła ze schroniska psa. 32-latek po prawie pół roku postanowił go zabić. Najpierw łopatą odrąbał mu głowę, a następnie zakopał ciało w ogrodzie sąsiadki.

Skazany pierwotnie przyznał się do zarzucanych mu czynów. Przed sądem zmienił zdanie i przedstawiał wersję, że to sąsiadka prosiła go o zakopanie psa na polu. Jego zdaniem pies był w jednym kawałku.

Sędzia stwierdził, że Robert G. działał ze szczególnym okrucieństwem i należy piętnować takie zachowania. Oskarżony zabił psa bez wyraźnego powodu. Bezwzględna kara więzienia jest wynikiem wcześniejszego skazania za jazdę pod wpływem alkoholu, wraz z zakazem prowadzenia pojazdów. Ta historia powtórzyła się aż sześciokrotnie, co zdaniem sądu wskazuje na zdemoralizowanie sprawcy.

Po wyjściu z więzienia nie będzie mógł posiadać psów przez 5 lat. Sąd nakazał zapłacić 4 tysiące złotych na rzecz schroniska dla bezdomnych zwierząt w Wysocku Wielkim. Wyrok jest nieprawomocny.

22 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
R.
5 miesięcy temu

Grabow ! Ja bym sie zastanowił dwa razy zanim bym upublicznił czyjeś zdjęcia . Na rym profilu sa zdjęcia dzieci , a one nie sa częścią tego artykułu ani sprawy. Za to grozi kryminał …. , a twój profil nie trudno namierzyć

K.
5 miesięcy temu

Bzdura! Totalna manipulacja. Psa zabił ktos inny , patologia z Raduchowa, któremu pies przeszkadzał , a nastepnie poprosił Roberta by ten pomógł mu psa zakopać. Robert nie widział właścicielki psa aż do rozprawy , a ta wskazała na pierwsza lepsza osobę. W artykule jest napisane ze Robert sie przyznał , tak to prawda , przyznał sie do zakopania psa , a nie do jego zabicia. Facet który zabił psa ma chyba 12 dzieci z dwiema różnymi kobietami , wszyscy mieszkają razem w jednym domu. Robert moze nie jest idealny, ale nie jest morderca, nie znęca sie nad zwierzętami. Łatwo jest oceniać osobę i ja skazac bo ma juz za sobą wyroki , zamiast podać rękę i moze pomóc..

Palaty
2 lat temu

Przecież grygowski nie zapłaci ani grosza, nie wywiązuje się nawet z płacenia alimentów bo nigdzie nie pracuje, porzycza od znajomych i kradnie, śpi po przystankach autobusowych, w opuszczonych miejscach, szlaja się po barach, jazda pod wpływem alkoholu, kradzież samochodu, pobicie jakiegoś chłopaka do nieprzytomności, odrąbanie głowy psu i za każdy wybryk dostaje średnio rok odsiadki po roku wychodzi i robi coraz gorsze rzeczy, powinien dostać na strzała z 5 lat i kilkadziesiąt tysięcy grzywny…

Grabów
2 lat temu
Bbzyk
2 lat temu

Idiota do kwadratu

ja
2 lat temu

Rozumiem,że mając “istotny powód” można psu odrąbać łopatą głowę tak?

Xyz
2 lat temu

Sam chetnie bym mu odrabal ten zjebany leb

Karol z Raszkowa
2 lat temu

Gdybym miał pewność, że za moje przestępstwo trafię do celi razem z tym gnojem, to od razu bym je popełnił

Ślązak
2 lat temu

Kochani zobaczcie w Sosnowcu za zabicie na pasach 2 dziewczynek gość dostał rok odsiadki a za psa więcej chory kraj

Zxc
2 lat temu

Dodam jeszcze, że sprawca co najmniej dwukrotnie ukradł i rozbił skradzione wcześniej auto. Rok temu w Grabowie nad Prosną rozbił skradzione Porshe

22
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x