Porzucił pieska przy bramie schroniska (wideo)

Udostępnij
Tweet

Starszy mężczyzna poruszający się o kuli porzucił w poniedziałek, 1 kwietnia w bramie schroniska dla bezdomnych zwierząt przy ul. Warszawskiej swojego czworonoga. Cała sytuacja została zarejestrowana przez kamery monitoringu placówki. Niestety to nie pierwszy taki przypadek.

+

– Dla mnie jest to przykład skrajnego braku odpowiedzialności. Nie wiemy w jakim wieku jest psiak, nie wiemy czy był szczepiony na wściekliznę, nie wiemy czy był odrobaczony. Niczego nie wiemy… Pierwszą podłością było porzucenie pieska – drugą przekreślenie szans na szybką adopcję. My nawet nie mamy jego książeczki. Jak ma na imię? Tak się nie robi. W takich momentach ogarnia mnie złość – mówi portalowi Kalisz24 INFO Jacek Kołata, kierownik kaliskiego schroniska.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Zderzenie busa i osobówki o świcie
Subskrybuj
Powiadom o
43 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Imię
5 lat temu

A pomyśleć, że można by było zrobić to normlanie, tak po ludzku chociaż nie wiem czy to dobre określenie porzucenia swojego przyjaciela na pastwę losu, ale po prostu przyjść i oddać jak normalny człowiek do schroniska itp.

adam
5 lat temu

Jedni zostawiaja i sie smieja a drudzy maja wyrzuty sumienia.Nie sadzmy…a kto bez winy niech rzuci pierwszy kamien.To tragedia dla psa i wlasciciela.Czasem mysle ze lepiej uspic jak dac w obce rece.W kolko slysze humanitarne…Wiem wiem…mam kolezanke ktora dla wygody nie ma dziecka no bo trzeba by zrezygnowac z pracy,biegania…ale pieski i kotki ns pierwszym miejscu..Ja biore kota ale do mieszkania i biore za niego odpowiedzialnosc.To decyzja tego pana.Nie moja rola rzucic kamien…

Adam
5 lat temu

Mógł zrobić to” po cichu” i byłby spokój

Who
5 lat temu

Utopi w ołoboku – źle, przywiąże do drzewa w lesie na piaskach – źle, zostawi pod bramą schroniska – jeszcze gorzej. Ludzi to już powaliło.
Prawda jest taka, że populację bezpańskich psów i kotów trzeba mocno zredukować. A jak chodzi o zwierzęta pod opieką, rejestrować i nadzorować. Skoro Pańcia sobie kupiła na olxie nowego yorka to niech go rejestruje, opłaci podatek. Z kotami to samo + obowiązkowa sterylizacja.

Dobrze zrobił
5 lat temu

Dobrze zrobił. Jak już nie ma szans, sił i pieniędzy. Widac, że schorowany. Tylko biadolicie. Najważniejsze, że piesek w dobrej kondycji będzie tęsknic za swym Panem ale może znajdą mu nowy dom.

jan
5 lat temu

A moze za 1000 zł na miesiac nie miał do niego na karme

Hycel
odpowiada  jan
5 lat temu

Zgadza się. Mógł nie mieć na karmę, na szczepienia, mógł nie mieć siły na opiekę nad pieskiem. Ale „miłośnicy zwierząt” z portalu wiedzą lepiej. Widać, że piesek zdrowy, ciekawski, co miał zrobić starszy pan, jesli z jakichś powodów już nie mógł się nim opiekować? Albo może przybłąkał się do niego? Tak jak mówisz, może 1000zł emeryturki i co ma z tym zrobić? Wybrał dobre rozwiązanie. Gdyby wszedł się przedstawił to kto wie co by się działo? A czemu tak? a jakie warunki miał piesek? a czy szczepienia porobione? Czy podatki popłacone? W naszej Guberni Polskiej nie jest lekko, obywatel zawsze w dupę walony. Oby dziadka nie znaleźli i nie miał kłopotów a piesek oby znalazł nowy dom.

Mistrzu
5 lat temu

To po co są schroniska dla zwierząt? Widać, że starszy pan różne są sytuacje w życiu, krzywdy mu nie robił, oddał w dobre ręce 🙂

?
5 lat temu

Do kulawego zgreda!!!!
KARMA wróci z podwójną siłą???

Janusz
odpowiada  ?
5 lat temu

Zacznij się leczyć na nogi bo na głowe już zapuźno

43
0
Napisz co o tym sądziszx