OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Ruszył nabór na wymianę pieców

131 wniosków w 40 minut – tyle ostrowski Urząd Miejski przyjął pierwszego dnia składania wniosków o dofinansowanie do wymiany starych pieców na ekologiczne źródła ciepła. W tym roku w miejskim budżecie zarezerwowano na ten cel 1 250 000 zł. Wnioski przyjmowane będą do 9 kwietnia – włącznie.

+

Na podstawie § 6 uchwały nr VI/68/2019 Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego z dnia 18 lutego 2019 r. w sprawie udzielania dotacji celowej na dofinansowanie wymiany źródeł ogrzewania węglowego na ekologiczne źródła ciepła w 2019 r. Urząd Miejski w Ostrowie Wielkopolskim informuje, że nabór wniosków o udzielenie dotacji celowej na dofinansowanie wymiany źródeł ogrzewania węglowego na ekologiczne źródła ciepła w 2019 r. rozpocznie się z dniem 27 marca 2019 r. i potrwa przez 14 dni (do 9 kwietnia 2019 r. włącznie).

Wnioski wraz z załącznikami należy składać w wersji papierowej:

1) w Referacie Obsługi Mieszkańców zlokalizowanym na parterze budynku Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim;

2) na adres Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim (Al. Powstańców Wielkopolskich 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski).

Za datę złożenia wniosku uznaje się dzień wpływu do Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim.

Wnioski złożone przed dniem rozpoczęcia naboru i po dniu zakończenia naboru pozostawiane będą bez rozpatrzenia.

Do ubiegania się o dotację uprawnione są podmioty wskazane w art. 403 ust. 4 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska (tekst jednolity Dz. U. z 2018 r. poz. 799 z późn. zm.) t j.:

1) podmioty niezaliczone do sektora finansów publicznych, w szczególności:

a) osoby fizyczne,

b) wspólnoty mieszkaniowe,

c) osoby prawne,

d) przedsiębiorcy;

2) jednostki sektora finansów publicznych będące gminnymi lub powiatowymi osobami prawnymi.

Wnioski będzie można pobierać od dnia 04.03.2019 r.:

1) w Referacie Obsługi Mieszkańców zlokalizowanym na parterze budynku Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim;

2) w Referacie Ochrony Środowiska (II piętro pok. 227) Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim;

3) na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim (http://umostrow.pl/) oraz na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim (http://bip.ostrow-wielkopolski.um.gov.pl/)

W przypadku wyczerpania się środków finansowych zabezpieczonych w budżecie Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski na 2019 r. wnioski pozostałe zostaną rozpatrzone negatywnie.

Uchwała nr VI/68/2019 Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego z dnia 18 lutego 2019 r. w sprawie udzielania dotacji celowej na dofinansowanie wymiany źródeł ogrzewania węglowego na ekologiczne źródła ciepła w 2019 r. opublikowana została w Dzienniku Urzędowym Województwa Wielkopolskiego z dnia 26 lutego 2019 r. poz. 2131.

Druki dostępne pod adresem:
https://umostrow.pl/aktualnosci/od-27-marca-mozna-skladac-wnioski-na-wymiane-piecow.html

23 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
stepford
1 rok temu

nie stać cię na ogrzewanie domu to go sprzedaj i do bloku podpiętego do sieci CO. Zamiast karać trucicieli to się ich dotuje Bieda z bloków dotuje bogoli w 300m2 domach. To jest chore, gorsze niż socjalizm

tomi
odpowiada  Kaja
1 rok temu

kaja nie wiem na jaki piec wymieniłeś ale ja już drugą zimę jadę na gazie i już nigdy nie chcę widzieć węgla ani miału i całego syfu!!!! dzień 23,5 noc 22,5 płacę połowę tego co za ten syf z grabowskiej i zero roboty

Gv
1 rok temu

Źródła geotermalne to już nie istnieją czy może nie idzie później obrabować obywatela wysokimi rachunkami za gaz lub przyłącze do miasta szkoda że nasze władze nie zrobią list film które zatruwają środowisko gorzej niż te piece na węgiel

Marta
1 rok temu

Dzisiaj ok.14 jakiś debil z placu 23 stycznia zadymil. Rynek aż do Kościelnej. Ręce opadają….

Jerzy
odpowiada  Ciepłownik
1 rok temu

Ciepłowniku weź pod uwagę, że Sandra ma tak na imię jak ma, a mi to dużo tłumaczy.

Ciepłownik
1 rok temu

Sandra – nikomu się nigdzie nie przewraca, tylko skoro można mieć czyściej i wygodniej, to czemu nie? Cały czas ktoś porównuje do tego co było kiedyś i jak to dało się z tym żyć, ale chyba po to jest postęp techniczny i nowe technologie żeby z tego korzystać i żyć lepiej. Czy rolnik ma wrócić do sierpa, bo pradziadek tak kosił? Albo czy kobiety mają oddać pralki automatyczne, lodówki czy zmywarki, bo kiedyś tego nie było i dało się żyć? Pewnie, że likwidując piece węglowe całkowicie smogu nie zlikwidujemy, ale go ograniczymy i to już coś da. Myśląc tak jak ty, to musieli byśmy wrócić do jaskiń i szałasów. Ale czy tego chcemy?

szlachta PL .
1 rok temu

do Kaja – kolejny polski dziad . Za darmochę podatnik wymieni ci piec . A pózniej jeszcze zapłaci ci za gaz abys miala w d… ciepło . Szybko zapierdalaj do kolejki w UM – złóż wniosek . Pamietaj dopisz aby ci parafia wymieniła okna .
Ustawa ministra srodowiska – okres 2-4 lata i ustawowy koniec z t.z kopciuchami . Podobnie bedzie z dislami . Nie – Ok leczyc swoje dzieci w Wolicy pod Kaliszem na płuca itp.,
Dawanie za darmoche dziadostwu – rodzi nastepne dziadostwo w kolejnym pokoleniu . To jest ta sama sytuacja żebracza co z romomi – cyganami . Dziadzio żebrał – i wnuczk równiez kleczy na chodniku .
Polaczki – zachowują sie podobnie . Paropki europy.

senor1
odpowiada  rom
1 rok temu

Do Ola: Grzejecie gazem, zimą siedzicie owinięci kocami. O takich obrazkach się słyszało. Palę węglem i będę palił, jest przynajmniej ciepło.

Sandra
1 rok temu

Smog Był Jest i Będzie i gówno Wam wszystkim da ta wymiana pieców. Jakie to wszystko w tych czasach delikatne i wrażliwe. Teraz jak ktos sie źle poczuje to odrazu pewnie przez smog. Wielkie dofinansowanie tyle co nic, a co potem?? W dupach sie wszystkim przewraca. Kiedys ludzie żyli i tez był smog a jakos dożywali stu lat.

Kaja
1 rok temu

Sama wymiana pieca to Pikuś a co potem,koszta później w ogrzewaniu są niesamowite bo taki piec wymieniałam.

23
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x