Delegacja z Ostrowa poleciała do Chin

Udostępnij
Tweet

Czteroosobowa delegacja z Ostrowa Wielkopolskiego poleciała na tydzień do Chin. Celem było podpisanie Memorandum o współpracy pomiędzy Ostrowem Wielkopolskim, a Dystryktem Qingbaijang. Cel udało się zrealizować dzisiaj w miejscowości Chengdu.

+

Ostrów Wielkopolski reprezentuje prezydent Beata Klimek, prezes Centrum Rozwoju Komunalnego Bartosz Ziółkowski, Naczelnik Wydziału Rozwoju Miasta Ewa Torzyńska oraz jeden z urzędników zajmujący się kontaktami ze stroną chińską.

„Nasza wizyta w Chinach to konsekwencja podpisanego we wrześniu 2017 roku listu intencyjnego.

Dystrykt Qingbiajing to jeden z największych ośrodków kolejowych w Chinach. Tutaj rozpoczyna się słynny Nowy Jedwabny Szlak i budowane jest Europejskie Centrum Przemysłowe.

Bardzo się cieszę, że po dwóch latach zabiegów i starań z naszej strony, kilkukrotnych wizytach chińskich delegacji w Ostrowie, doszło dziś – w sercu portu kolejowego, z którego wyruszają pociągi do Polski – do podpisania tego kluczowego dokumentu.

Uroczystościom patronowała Pani Katarzyna Wilkowiecka, Konsul Generalna RP w Chengdu, która od samego początku wspierała naszą inicjatywę, stając się „matką chrzestną” tego historycznego wydarzenia.” – zrelacjonowała prezydent Beata Klimek.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

74 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ironia
5 lat temu

Szkoda, że ich nie zaprosili do Xinjiang… To hańba, że Polskie miasta są partnerami Chińskich. To jak wspieranie hitlerowców. I jedni i drudzy przytrzymują/przetrzymywali w obozach koncentracyjnych mniejszości etniczne. A miasto współpracuje nie z prywatną firmą, a właśnie z lokalnym samorządem.

Eddek
5 lat temu

Będzie informacja ile to nas kosztowało ?? TM był też Ziółkowski ??? No nieźle buahaha

Sebek1
5 lat temu

Wycieczka na koszt Ostrowian….tylko ta wycieczka nie ma żadnego sensu tylko bezsensowne wydawanie pieniędzy….p.s ciekawe czy pojechali by za swoje pieniądze….WĄTPIĘ….

hhh
5 lat temu

To przecież nie ma żadnego sensu, tylko propaganda i następne wydatki.

do hhh
odpowiada  hhh
5 lat temu

Spójrz na to oczyma wyjeżdżających. Ilu z nas nie było i nie będzie w Chinach? A tu wyjazd za nasze pieniądze.

Teodozja
5 lat temu

Szkoda że nie zabrała ze sobą Szczurka – może by się udało go tam zostawić na zawsze!

74
0
Napisz co o tym sądziszx