Strażnicy miejscy przyłapali ich na spalaniu złych rzeczy

Na dobre nie ucichły jeszcze echa, po kontrolach spalania przy użyciu dronów, które odbywały się w naszym mieście w dniach 18-19 lutego, a strażnicy miejscy ujawnili kolejne przypadki termicznego przetwarzania odpadów. Nasze doświadczenie pokazuje, że wykrycie spalania odpadów nie jest łatwe, bo rzadko udaje się złapać osoby na „gorącym uczynku”. Jednak w ciągu ostatnich kilku dni lutego, dwukrotnie tak się właśnie stało.

+

22 lutego, w trakcie kontroli jednej z posesji, funkcjonariusze ujawnili w kotłowni spalanie kolorowych kartonów pokrytych folią. Natomiast 28 lutego, patrol w przydomowej kotłowni zastał przygotowane kawałki mebli, płyt pilśniowych, klejone kartony, które trafiały do pieca. W obu przypadkach interwencje strażników zakończyły się postępowaniem mandatowym.

– Niepokojące jest to, że nie brakuje mieszkańców, dla których zdrowie, bezpieczeństwo własne i sąsiadów, nie stanowi wystarczającej wartości. W przypadku takich osób, kampanie edukacyjne, materiały informacyjne w tv, czy opinie specjalistów, lekarzy, dotyczące realnego i bezpośredniego wpływu smogu na nasze zdrowie i życie nie wywarły wystarczającego wpływu na ich postępowanie. Jak zatem trafić do takich osób, by nie narażały siebie i innych? Może „dotkliwość” w postaci uszczuplenia domowego budżetu przyniesie efekt i powstrzyma przed wrzuceniem kolejnej plastikowej butelki, opony, czy fragmentów mebli – mówi Grzegorz Szyszka, komendant ostrowskiej straży miejskiej

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Dziewczynka wbiegła w samochód. Babcia nie zdążyła zareagować
Subskrybuj
Powiadom o

61 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Muszka do @Roni
5 lat temu

A Twoje zwoje mózgowe można zbadać?

js
5 lat temu

Segregujemy odpady, walczymy ze spalaniem tworzyw sztucznych. I bardzo dobrze. Zastanawiam się jednak, jak to jest, że ze sklepów wycofuje się cienkie foliówki, a odpady segregowane wkładamy do raczej bardzo grubych foliowych worków. Co dale z tymi workami? Czy ktoś w sortowni je opróżnia i są jakoś specjalnie utylizowane?. Przecież w skali kraju to miliardy worków miesięcznie. Worków z grubej folii. Kolejna sprawa to pampersy. Wygodne, trwałe i stosowane dzięki 500+ coraz częściej. Sam pampers to materiał nie do zutylizowania, a z zawartością to już bomba ekologiczna. I co. Nic. Wrzucane do grubych foliowych worków trafiają na ogólne wysypisko. Kiedy się rozłożą.? Taka to segregacja i ochrona. Tylko czego. A nas coraz więcej to kosztuje.

Ryszard
5 lat temu

Proponuję przeprowadzić kontrolę na ogródkach działkowych zwłaszcza P.O.D. Przyroda przy Komuny Paryskiej.

Mieszkankazaprasz
5 lat temu

Zapraszam na ul. Krotoszyńska. Ok godziny 19 ktoś pali odpady toksyczne. Dym jest tak gestyi śmierdzący jakby paliła się jakaś posesja. Dzieje się to blisko skrzyżowania z ulicą.Poznsnska. przy zamkniętych oknach oddychamy śmierdzącym smogiem.

benu
odpowiada  Mieszkankazaprasz
5 lat temu

potwierdzam. pewnie jakis mechanik, opony, oleje, stare auta

Teodor Kapusta
odpowiada  Mieszkankazaprasz
5 lat temu

O 19.00 to wszyscy strażnicy już zasłużenie odpoczywają po ciężkim dniu pracy…

buk-horror-dulszczyzna
5 lat temu

Jest rozwiązanie problemu:
Najpierw leci dron, zatyka komin, potem pukamy do drzwi domów razem z księdzem a klecha egzorcyzmami będzie smog wCXXaniał .

JAPAN
5 lat temu

Palący śmieciami popełnili jeden, podstawowy błąd – mianowicie nie właściwie segregowali odpady, na te palne w dzień i na te palne w nocy …
Gdyby właściwie posegregowali odpady wszystko było by cacy.

paweł
5 lat temu

a tam nie stac.na inne przyjemnosci jest a na opal nie ma?gonic gnoi po sie podusimy od tego syfu

Alf
5 lat temu

Jak straznicy oceniaja które drewno nadaje sie do palenia,a które nie ? Mam na mysli wilgotnosc, zawartosc substancji chemicznych,…

Trix
odpowiada  Alf
5 lat temu

Czytasz ze zrozumieniem ??? Nikt nie pisze o spalaniu drewna i nie ma w ustawie nakazu palenia drewnem o określonej wilgotności. To sam decydujesz czy palisz mokrym czy nie. Jeszcze raz…czytaj ze zrozumieniem to nie takie trudne.

Von straży !
5 lat temu

Chyba ich po*bało ! karton i drewno truje ! Rozumiem plastik,guma – czymś się musieli wykazać ! Wyrzucam regularnie prezerwatywy do opału – też truje … ? To wszystko porąbane logicznie – pomocy systemowej potrzeba a nie obwieszczać sukces znikomym zagrożeniem !

Hmm
odpowiada  Von straży !
5 lat temu

No naprawdę bohater z Ciebie, jak takiś kozak po wsadź głowę do pieca i pooddychaj paloną prezerwatywą i będziesz wiedział czy dotrwasz do dobranocki. Karton powleczony plastikową folią jest tak samo toksyczny no ale…to zbyt trudne by wszyscy wiedzieli 🙂

Mieszkanka
odpowiada  Von straży !
5 lat temu

Kartony powlekane folia to trucizna. Nie wrzuca się tego nawet do papierów tylko do plastików. A większość jest powlekana. To nie tekstylny co były 30 lat temu.

Alf
5 lat temu

Jak straznicy oceniaja wilgotnosc i jakosc drewna do palenia?

Timet
odpowiada  Alf
5 lat temu

Dziwne pytanie straz miejska to fachowscy. Sami. Kosztuja 1.6 miliona rocznie.

Hmm
odpowiada  Alf
5 lat temu

Timet …a ty robisz za darmo i koszt twego stanowiska pracy to 0 mam rozumieć …boś przecie fachowiec 🙂

Roni
odpowiada  Alf
5 lat temu

Za pomocą specjalnego urządzenia do badania wilgotności drewna się to robi, ale szczegółów nie będę tu pisał bo ty pewnie tego i tak nie ogarniesz. Poszukaj sobie art. prasowy z ubiegłego roku na ten temat to będzie ci łatwiej zrozumieć na czym to polega.

61
0
Napisz co o tym sądziszx