OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Najbogatsi z regionu. Ranking Forbes 2019

Jak zauważa czasopismo Forbes, przez dekadę na liście 100 Najbogatszych Polaków zaszły spore zmiany. Połowa dawnych miliarderów spadła do drugiej ligi, a ich miejsca zajęli nowi. W 2019 roku jest ich dwa razy więcej niż 11 lat temu! W ścisłej czołówce jest aż trzech przedsiębiorców z południowej Wielkopolski.

+

Na 6 miejscu listy najbogatszych Polaków uplasował się Tomasz Biernacki, krotoszynianin, właściciel prężnie rozwijającej się sieci marketów DINO. Analitycy podliczyli majątek na 5 miliardów 95 mln zł. Obecnie sieć liczy 977 sklepów, zatrudniając 16500 pracowników. Biernacki w ciągu trzech lat zwiększył majątek z 950 milionów do powyższej kwoty.

Paweł Marchewka, założyciel firmy informatycznej Techland

Ostrowianin zajmuje wysoką, 8. pozycję w rankingu. Jego majątek wyceniono na 3 miliardy 527 mln zł. Techland produkuje gry komputerowe. Obecnie główna siedziba mieści się we Wrocławiu. Nazwisko pana Marchewki przewija się przy wielu akcjach charytatywnych, zwłaszcza przy zbiórkach na chore dzieci. Zastrzyk jego gotówki w krótkim czasie zamykał kwotę niezbędną do podjęcia leczenia przez potrzebujących.

Gdyby doszukiwać się głębszych korzeni to na pozycji nr 8. w rankingu znajduje się Paweł Marchewka z majątkiem 3 miliardy 527 miliony złotych. Marchewka pochodzi z Ostrowa Wielkopolskiego. Jego biznesowe dziecko to Techland, firma produkująca gry wideo. W przeciągu 25 lat stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek informatycznych na świecie. Dziś posiada siedziby w wielu lokalizacjach, także poza Polską. Forbes za kolebkę przedsięwzięcia wskazuje Wrocław. W Ostrowie Techland mieści się przy ul. Żółkiewskiego 3.

Elżbieta i Bogdan Kaczmarkowie, małżeństwo zajęło 10. miejsce z majątek 3 miliardy 137 milionów zł.

Państwo Kaczmarkowie wspólnie z Krzysztofem Błaszczykiem, szwagrem Bogdana, stworzyli w Nowych Skalmierzycach grupę kapitałową z rodzinnym akcentem. Correct i Com40 są jednym z największych producentów mebli i materacy dla Ikea. Posiadają także fabrykę w Ameryce. Jak podaje Forbes, Com40 zatrudnia 2500 osób i produkuje około miliona sof rocznie. Pan Bogdan Kaczmarek dysponuje 50% udziałami spółki Big Star. Odzież jeansowa sprzedawana jest w 260 sklepach.

24 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
BOGDA
1 rok temu

DR .GŁOWINKOWSKI TO WIELKA KULTURA I SUPER RADIOLOG!!!!!!! JAK MOŻNA POZBYĆ SIE TAK DOBREGO FACHOWCA !!!!!! DR BIERŁA WSTYD!!!!!!!!!!!!!

Audi RS6
odpowiada  Audi RS6
1 rok temu

Do SENIOR I tutaj niestety muszę cię zmartwić bo nigdy nie pracowałem w żadnym zakładzie pracy,po skończeniu szkoły założyłem własny mały biznesik.Nie każdy po skończonej szkole ma ambicje bycia robolem,dla ciebie może to szczyt twoich ambicji.

Gosik
1 rok temu

A dlaczego nie piszecie że Dr.Bierła i Paweł Rajski pozbył się najlepszego lekarza dr.Głowinkowkiego żenada klika jakich mało wstyd.taki lekarz dobry.

bidulek
1 rok temu

Robiąc ranking zarobków w mojej rodzinie to ja wylądowałem na ostatnim miejscu po 46latach pracy. Nawet żona może poszczycić się wyższą emeryturą. Taki dobrobyt u prywaciarza.

JAPAN
1 rok temu

Ukraina już wolontariatu za przysłowiową miskę ryżu nie chce uprawiać, a będzie jeszcze gorzej z DOBRYMI pracownikami …

@Dżon
odpowiada  Dżon
1 rok temu

Stosując taką metodologię, jaką stosuje się przy tworzeniu rankingów najbogatszych Polaków, wyliczono,że majątek zakonnika wynosi około 339 mln złotych, co zapewniłoby mu 83 miejsce na liście.

czytelnik2 do Dżona
1 rok temu

Stosując taką metodologię, jaką stosuje się przy tworzeniu rankingów najbogatszych Polaków, wyliczono, że majątek zakonnika wynosi około 339 mln złotych, co zapewniłoby mu 83 miejsce na liście.

No no
1 rok temu

A Dębiński z Kuźni karierowicz plus Kania zero wchodzące w tylna cześć ciała poza rankingiem? Biedactwa

Dżon
1 rok temu

A Tadeusz R. z Torunia na którym miejscu????

Robol
1 rok temu

Kaczmarkowie dorobili się na ludzkim wyzysku, nawet Ukraińcy już tam robić nie chcą, firma się sypie a oni nic nie działają.

24
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x