Fałszywa „kontrola wodociągów”. Okradziono seniorkę

Udostępnij
Tweet

Ostrzegamy przed osobami podającymi się za pracowników różnych instytucji, którzy oszukując starszych ludzi co do swojej tożsamości mogą okraść ich mieszkania.

+

W ubiegłym tygodniu na terenie naszego powiatu doszło do zdarzenia, w którym nieznane osoby podając się za pracowników wodociągów i pod pretekstem sprawdzenia czystości wody weszły do mieszkania 79-letniej kobiety. Seniorce skradziono pieniądze w kwocie 1500 złotych.

Seniorka tłumaczyła policjantom, że mężczyzna kazał jej puścić wodę z kranu do zlewu, celem sprawdzenia czy nie jest zanieczyszczona, a także opowiadał jej różne rzeczy na temat wody i wodociągów, w tym samym czasie inna osoba plądrowała pomieszczenia domu.

Apelujemy do wszystkich osób o ostrożność, czujność oraz stosowanie zasady ograniczonego zaufania w stosunku do osób próbujących wejść do naszego mieszkania. Przed ewentualnym wpuszczeniem ich do środka zadzwońmy do administracji osiedla lub instytucji, na którą się powołują, by potwierdzić ich wiarygodność. O ile jest to możliwe zapewnijmy sobie obecność sąsiada lub osoby, której ufamy. Pod żadnym pozorem nie pozostawiajmy takich osób samych w pomieszczeniach, nie pokazujmy im żadnych pieniędzy czy dokumentów. W przypadku jakichkolwiek podejrzeń, co do osób usiłujących wejść do mieszkania należy niezwłocznie powiadomić Policję dzwoniąc pod nr telefonu 112.

Policjanci ostrowskiej komendy przez cały czas spotykają się z seniorami, aby przypominać im o zachowaniu ostrożności w rozmowie z nieznajomymi. Podczas takich spotkań omawiane są różne metody jakimi posługują się sprawcy przestępstw. Żeby jednak dotrzeć do większej ilości osób starszych, które z różnych względów nie mają dostępu do środków masowego przekazu, apelujemy do wszystkich aby porozmawiać z najbliższymi o ich bezpieczeństwie!

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Strażak po służbie zreanimował skutecznie 10-latkę (ZDJĘCIA)
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
SB
5 lat temu

MIKA NIE KAZDY EMERYT POLUJE . dzielnicowego nie widziałem z 8 lat . A na gminie, aby policjant
powiedział parę słów o takich czy podobnych przestepstwach to już wyzwanie dla gminnej policji . Na gminie 10% ludzi po 60 – potrafi obsłuzyc internet . Zebrania wiejskie to Jasełka, i spotkania wyborcze.
Gminna Komisja Bezpieczenstwa jest bo jest – ale takich problemów nie monitoruje a tym bardziej realizuje . Dieta i do domku . Może by tak pospolite ruszenie uruchomic, misliwych , OSP ? A najlepiej jak by stare naiwne ramole odeszli – nikt by ich nie okradał / żart / .

Błażej
5 lat temu

Nie żałuję. Tyle się o tym trąbi w mediach a oni swoje

Sorry
odpowiada  Błażej
5 lat temu

Nie życzę Ci ale żebyś się nie zdziwił jak będziesz już w ich wieku i te hieny wymyśla jakiś nowy sposób okradania starszych ludzi o którym ty nie będziesz miał pojęcia. Wtedy Ciebie oskubią nawet nie będziesz wiedział jak gdzie i kiedy.

rzeźnik wyborowy
5 lat temu

kiedyś karma wróci i gnojom woda zaleje mieszkanie

Mika
5 lat temu

Szkoda że nie trafią akuratnie na jakiegoś krewkiego emeryta który ma giwerę w domu. Pewnie to była by ich ostatnia starsza osoba którą chcieli okraść i każdy sąd dziadka powinien uniewinnić.

5
0
Napisz co o tym sądziszx