Uczniowie z bronią na uroczystości szkolnej

Udostępnij
Tweet

W przeddzień 100. rocznicy zakończenia Powstania Wielkopolskiego Szkoła Podstawowa nr 14 przyjęła imię Powstańców Wielkopolskich właśnie.

+

Było niezwykle uroczyście. Szkoła otrzymała nowy sztandar, a uczniowie przygotowali jak zwykle wspaniały i dopracowany program artystyczny.

Podczas uroczystości było widać, że szkoła solidnie przygotowywała się do tej uroczystości, a uczniowie są w pełni świadomi, jaki zaszczyt i odpowiedzialność na nich spoczywa. Niech pamięć o Powstańcach Wielkopolskich trwa….

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Ciężarówka w rowie na trasie Ostrów - Pleszew
Subskrybuj
Powiadom o
18 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
rodzic
5 lat temu

cholera – dzisiaj szkoły juz nie ucz, ale scigaja sie w projektach politycznych i pro – wyborczych dla prezydenta czy wiejskiego wójta . Co to ma byc ? kabaret ? teatr ? . Dzisiaj dyr. szkoly aby sie przypodobac prezydentowi czy partii politycznej – rocznice Powst. Wlkp., będzie obchodził całą 5 lat dla wójta czy burmistrza.
Szkoły – uczyć . Uczyć i wychowywać – a skończyć z tymi juz smiesznymi rocznicami . Rocznica mija w ciagu 24 h – i przychodzi rzeczywistość, edukacyjna . Do tablicy , a nie do karabinów w szkole grup rekonstrukcyjnych . Kto za to płaci ? po co karabiny, militaria, w szkołach ?

Mistrz ceremoni
5 lat temu

Kogo szkoła jeszcze zaprosiła z oficjeli na tę niepowtarzalną uroczystość oprócz Zygmunta Banasiaka i Beaty Klimek?

mieszkaniec
odpowiada  Mistrz ceremoni
5 lat temu

Był Banasiak i Śliwiński. Czołowi radni ostrowscy. Po co innych radnych zapraszać? Ważne, że zagłosowali za tym patronem i wystarczy.

adam
5 lat temu

W moim dziecinstwie do szkoly zapraszano zyjacych jeszcze powstancow wielkopolskich. Na miejscowym cmentarzu byla zbiorowa mogila a obok kosciola pomnik.Jedyna zaleta wieku jest zyc z zywa historia.Ta miejscowowoscia byl Jankow Zalesny.Super miejscowosc.Pozdrawiam mieszkancow.Ciesze sie ze dzis szkoly nosza imiona bohaterow a nie Lenina,Swierczewskiego itd.

Ostrowianin
odpowiada  adam
5 lat temu

Nie chwal dnia przed zachodem słońca. Czyżbyś nie wiedziała, że w Warszawie przywrócono nazwy ulic komunistów i usunięto nazwy ulic prawdziwych patriotów?

roman
5 lat temu

Ty nie rozróżniasz : MORDERSTWA !!! …. od naturalnej śmierci ? .. I to już w zaawansowanym wieku ??? Co tu do tego ma „kolor” elektoratu?? ….Ubogi jesteś !! …. Każdego z nas…. ( i Ciebie! też) ..to czeka !

O kur..... a
5 lat temu

Pomyśleć że Gdańsk miał modły i płacze pod Ratuszem a dzisiejsze uroczystości pożegnania Premiera nawet słowem cóż się dziwić czerwony elektorat

ANDY
odpowiada  O kur..... a
5 lat temu

Każdy z nich miał pogrzeb na jaki zasłużył. Żegnali gościa, który był premierem przez 7 miesięcy, bez jakiejkolwiek większości, który przegrał pierwsze ważne głosowanie w sejmie i jako pierwszy pokazał prawicy jak się niszczy Państwo Polskie ….Transmisja była w TVP1 ,Trwam ,TVN24,tvpos info w całości!!! Pogrzeb państwowy był bezskuteczna próbą przykrycia pogrzebu Adamowicza…. i aż dziw że Rydzyka tam nie było.

Wnuk dziadka z Wehrmachu
5 lat temu

A ten starzec siedzący obok pani prezydent to żyjący jeszcze Powstaniec Wielkopolski? A jeżeli tak, to ile ma lat bo chyba nie 100?

Rudolf
odpowiada  Wnuk dziadka z Wehrmachu
5 lat temu

kapciowy

Hejter
5 lat temu

No to pani prezydent znów miała okazję porozmawiać z dziećmi o zabójstwie prezydenta Adamowicza dokonanym przez wielokrotnego przestępcę napadającego na banki z bronią w ręku. No i oczywiście o nienawiści do nienawiści.

Adam
5 lat temu

Bardzo mało było w Ostrowie obchodów Powstania Wielkopolskiego. A później narzekamy, że w Warszawie o nas nie pamiętają. Takiej rocznicy już nie będzie, szkoda.

rzeźbicki
odpowiada  Adam
5 lat temu

..nikt nie narzeka , po prostu cieszymy się z życia , natomiast wszelkie akademie są nudne i nie mają zbyt wielu chętnych uczestników….. oczywiście oprócz mediów, polityków ,hierarchów i i innych struktur z nimi powiązanych .

Głęboko wierzący
5 lat temu

A Caryca na patriotycznej uroczystości bez towarzystwa proboszcza z Fary?

ostrowianin
odpowiada  Głęboko wierzący
5 lat temu

Już nie musi zabiegać o elektorat. Przynajmniej teraz. jeszcze prawie 5 lat, do emerytury. A może po drodze jakaś lista do sejmu?

Fan
5 lat temu

Dlaczego tak mało zdjęć z Beatą?

18
0
Napisz co o tym sądziszx