Mieszkańcy obywatelsko zatrzymali nietrzeźwych kierowców

Dzięki reakcji przypadkowych świadków, policjanci zatrzymali nietrzeźwych kierujących. 72-letni mężczyzna kierował osobową kią mając w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu, natomiast 69-latek kierujący oplem astrą miał w organizmie promil alkoholu. Zatrzymanym mężczyznom grozi kara do 2 lat więzienia.

+

2 lutego br. około godziny 17:00 dyżurny ostrowskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie od mężczyzny, który na jednym z parkingów ostrowskiego marketu ujął nietrzeźwego kierującego samochodem marki Opel Astra. Z ustaleń policjantów wynika, że 30-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego widząc kierującego, który ma trudności z zaparkowaniem pojazdu zwrócił na niego uwagę, mężczyzna miał podejrzenia, że kierowca może być nietrzeźwy. 30-latek zabierając kluczyki i powiadamiając policjantów nie dopuścił, aby kierujący oplem odjechał z parkingu. Skierowani na miejsce policjanci poddali 69-letniego mieszkańca Ostrowa Wielkopolskiego badaniu na zawartość alkoholu. Badanie wykazało, że miał on w organizmie promil alkoholu. Nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany przez policjantów i osadzony w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia. Następnego dnia usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Oprócz utraty prawa jazdy, zatrzymanemu 69-latkowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

3 lutego br. po godzinie 17:00 dyżurny został powiadomiony o sytuacji, gdzie w jednej z miejscowości na terenie gminy Nowych Skalmierzyc najprawdopodobniej nietrzeźwy mężczyzna wjechał do przydrożnego rowu i próbuje wydostać się z pojazdu. Na miejscu policjanci zastali zgłaszającego 36-letniego mężczyznę, który tłumaczył, że zauważył w przydrożnym rowie samochód marki Kia. Zgłaszający zatrzymał się, by udzielić pomocy. 36-latek miał przypuszczenia, że kierujący tym samochodem może być nietrzeźwy i o zdarzeniu poinformował policjantów. Badanie stanu trzeźwości 72-latka z powiatu ostrowskiego wykazało blisko 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem.

Na uznanie i pochwałę zasługuje obywatelska postawa zgłaszających, dzięki którym nie doszło do tragedii na drodze.

POLECANE NEWSY
24 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
sami swoi
3 lat temu

prosze sobie wybrac sie wycieczke do Chynowy- Przygodziczek , tak sobota , niedziela po południu
to zobaczycie prawdziwych kierowców na haju . To zobaczycie , ale policji to tam nikt nie widuje a jak juz sie pokazą to na wezwanie i sporadycznie . Kontrole drogowe, kontrola stanu trzezwosci OC to juz wyzwanie dla Policji – a to szczególne w okresie letnim

kryszczak
odpowiada  sami swoi
3 lat temu

tak, racja, chynowa szczegolnie, na Kobyli, jak na Wysocko droga, Pan K. łysy. rudy, pasat tdi

NO RESPECT
3 lat temu

Jak pijany kierowca spowoduje wypadek i komuś zabije członka rodziny albo na wózku inwalidzkim posadzi, to ciekawe czy ten ktoś też będzie krzyczał „kapusie!”…

driver - ten prawdziwy driver
odpowiada  NO RESPECT
3 lat temu

Wiadomo że nie. Pijaki za kierownica to patologia.
Za to jak trzeźwy spowoduje taki wypadek to się go klepie po plecach pocieszająco. Jasne przecież że nie chciał.
Chciałbym aby pokazano twarze obu panów którzy obywatelsko interweniowali ratując czyjeś życie i zdrowie. Każdy chętnie pogratuluje postawy.

KAMIL
3 lat temu

Pewnie KODeraści on tour, w końcu nie do dziś wiadomo, że tam sami starzy UBecy i SBecy.

Ppp
3 lat temu

No naprawdę mega postawa obywatelska kapować na starszych ludzi

M
3 lat temu

Młodzieżówka KOD i ObywateliRP na wyjeździe

Jacek
3 lat temu

Alan nie masz racji .Kolesie zachowali się bardzo TRZEŹWO i odpowiedzialnie Brawo!

driver - ten prawdziwy driver
odpowiada  Jacek
3 lat temu

Popieram! Pokażcie zdjęcia tych panów. Każdy doceni.

Jacek
3 lat temu

Ty Alan uważam że nie masz racji.Ci kolesie zachowali się bardzo TRZEŹWO i odpowiedzialnie.

Robert
3 lat temu

Kiedyś takie obywatelskie zatrzymanie nazywaliśmy kapowaniem. Można było zatrzymać i odwieść delikwenta do domu a nie donosić . Wiem że jazda po % jest zła ale kapowaniem jest jeszcze gorsze !! Jak za PRL !!! Ten zatrzymujący obywatel zapewnie jest z PiS ?

S
odpowiada  Robert
3 lat temu

kapusie , nic w życiu napewno nie osiągnęli i chcieli się dowartosciowac – kuny cmentarne napwno w szkole byli popychani i nic nie osiągnęli 100 % niedorajdy zyciowe

driver - ten prawdziwy driver
3 lat temu

Winszuję postawy! Czy można zaprezentować zdjęcia obu czujnych mężczyzn? Z pewnością chętnie by każdy zobaczył.

Ervi
3 lat temu

Alan skończył 3 klasy:-)))

24
0
Napisz co o tym sądziszx