Sprzedawali papierosy bez akcyzy

Ponad 700 paczek papierosów i blisko 20 kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy skarbowej zabezpieczyli policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą ostrowskiej komendy. Zatrzymane osoby odpowiedzą za przestępstwa karno-skarbowe.

+

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej na bieżąco sprawdzając informacje na temat osób mogących mieć związek z wprowadzaniem do obrotu towarów, które nie posiadają polskich znaków skarbowych akcyzy w ostatnich dniach zatrzymali 5 osób, które przechowywały bądź nabywały nielegalne papierosy.

W trakcie jednej z kontroli policjanci ujawnili i zabezpieczyli blisko 20 kilogramów nielegalnego tytoniu. W tej sprawie zatrzymano dwóch mężczyzn.

Za przechowywanie papierosów bez znaków akcyzy został zatrzymany też 37-latek. W jego miejscu zamieszkania mundurowi ujawnili ponad 13 tysięcy sztuk nielegalnych papierosów.

Zarzut przechowywania wyrobów akcyzowych bez znaków akcyzy usłyszała też 27-latka. Natomiast 63-latek odpowie za nabywanie nielegalnych papierosów.

Na podstawie wstępnych wyliczeń, policjanci ustalili, iż wartość strat na jakie narażony został Skarb Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego w tych sprawach wynosi ponad 26 tysięcy złotych.

Za posiadanie wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy skarbowej grozi kara 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

CZYTAJ  Oferty pracy - luty 2023 - cz. 2

15 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Remek
3 lat temu

Duże brava dla Policji ,łapać jeszcze raz łapać ,dorabiają się na fajkach potem ,rozbijają się drogimi brykami , i chłodny łokieć z papieroskiem wystaje za szyby.

Miras
4 lat temu

Brawo policja ,dobrze że łapiecie tych co lewe fajki robia i sprzedają . A podatków dla państwa nie płaca .Mają 100
% zysków.

stat
4 lat temu

macie racje – parę paczek papierosów i spektakularny wynik ostrowskiej POLICJI . Co juz nie macie sie czym pochwalic . Włamania , kradzieze mienia, uszkodzenia ciala, oszustwa, kradzieze samochodów – wykrywalnośc wlasna ile % . mysle ze z 10% . Tym sie chwalcie a nie bzdurami

Palacz
4 lat temu

Ja się akcyzą nie zaciągam.

...
4 lat temu

nie mają co robic to dreczą uczciwych obywateli!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Policjant
4 lat temu

Fff brawo za myślenie. A do Tomek minus za naiwnosc. Tomek a wiesz ze ktos zauwazyl ze do polici biorą największych nieudacznikow a ty bijesz im brawo? naiwniak z ciebie jakich malo! ty tesz masz nosa lepiej wez sie za nauke….

sporttozdrowie
4 lat temu

Gdy palisz te z akcyzą to umiera się zdrowszym…

Walduś
4 lat temu

Brawo ,brawo ,brawo dla Policji .

Tomek
4 lat temu

Widać Policja ma nosa , i dobrze może w końcu ten proceder lewych fajek się skończy .Wielkie brawa dla policji ,ale czy wszystkie dziuple papierosowe już w Ostrowie są wykryte ?.mam wątpliwości.

Rafiti5
4 lat temu

Te z akcyzą trują mniej?

15
0
Napisz co o tym sądziszx