Ewakuacja szkoły w Ostrowie. Czy ktoś rozpylił gaz?

Udostępnij
Tweet

Strażacy kilka minut przed godziną 9.00 otrzymali zgłoszenie o gryzącym dymie w Zespole Szkół Budowlano-Energetycznych w Ostrowie Wielkopolskim przy ul. Wolności. Strażacy po przyjeździe na miejsce zdarzenia stwierdzili, że 201 uczniów i 22 nauczycieli, samodzielnie się ewakuowali na miejsce zbiórki, opuszczając budynek szkoły.

+

Strażacy w aparatach ochrony dróg oddechowych dokonali rozpoznania tego obiektu. Najbardziej ten gaz wyczuwalny był w pierwszym momencie na poziomie pierwszego i drugiego piętra. Strażacy przeszukali cały budynek. Niestety nie udało się ustalić źródła z którego ten gaz się wydobywa. Budynek został całkowicie przewietrzony. Wszyscy uczniowie wrócili do klas. Okazało się jednak, że po około 20 minutach 5 osób uczniów zgłosiło się ze złym samopoczuciem. Były to duszności, kaszel oraz bóle głowy. Następnie zaczęły się zgłaszać następne osoby. Na chwilę obecną tych osób jest 14. Na miejsce zostało w związku z tym wezwany zespół ratownictwa medycznego. W tej chwili lekarz bada poszczególnych uczniów i już indywidualnie. Na razie jeszcze nikt nie został odesłany do szpitala.

Poprzedni taki incydent miał miejsce w listopadzie 2016 r. Wówczas sprawca został skazany na prace społeczne w okresie 4 miesięcy po 20 godzin w miesiącu.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

13 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ulo
5 lat temu

Wszyscy aktualni uczniowie szkoły sprawdzają po 200 razy czy ktoś coś nowego napisał i żaden nie da komentarza? Buhahaha ale jesteście słabi.

Robol
5 lat temu

Młodzież tam ucząca się musi w jakiś sposób rozładować swoje frustracje, bo wie jaka przyszłość ją czeka po ukończeniu takiej szkoły.

Xxxx
5 lat temu

W tej szkole zawsze się coś dzieje

Zzzzzz
5 lat temu

Głupia ta młodzież teraz. A żeby tak złapali tego co to zrobił i rachunek wystawili. I pomyśleć że to osoba dorosła zrobiła lub już prawie dorosła.

Xyz
5 lat temu

Młodzież….każdy kombinował. W naszych czasach nie było takich możliwości. Zapomniał wół…

QWER
5 lat temu

jestem absolwentem Technikum Kolejowego ukończyłem tę zacną szkołę ponad 30 lat temu i jest mi wstyd za to jaki poziom reprezentuje ta „szkoła” .Moi profesorowie przewracają się w grobach

Ted
odpowiada  QWER
5 lat temu

Zgadzam sie ja ukończyłem w 2000 roku i tez mi wstyd co tam sie dzieje

Lekarz wystawiający lewe zwolnienia
5 lat temu

Kiedyś to była porządna szkoła. Technikum Kolejowe. Chociaż jak to się mówi kolejorz i leśnik to uj nie rzemieślnik.

Absolwent szkoły
5 lat temu

Gamonie i tyle. Założę się, że to nie jeden tylko kilku kolegów uchachanych hihihi hahaha dawaj dawaj bedzie jazda i macie. Wszystkich wyłapać i zagonić do roboty. Pół klasy bym uwalił. Za moich czasów też były podobne numery ze śmierdzącym jajem i chrzest taki przeszedłeś, że ci sie odechciało a teraz chłoptasie panienki zaraz za rodzicami się chowają i do prawników wydzwaniaja takie glupie czasy i zrób coś takiemu. Szkoda gadać. Ps. Globus to jeszcze pracuje?

Obserwator
odpowiada  Absolwent szkoły
5 lat temu

Pan Profesor caly czas pracuje i jest niekwestionowaną, żywą legendą ostrowskiego ZSB-E.

Uczeń
5 lat temu

Wydaje mi się ze w szkole było więcej uczniów którzy mieli bóle głowy i mdłości

Ja
5 lat temu

A da się badać pacjentów zbiorowo? ?

ona
odpowiada  Ja
5 lat temu

Da się badać.Według pisich tak się zmniejsza w Wolsce kolejki do lekarza.

13
0
Napisz co o tym sądziszx