Od rana bardzo ślisko na drogach. Seria kolizji (zdjęcia)

Udostępnij
Tweet

Od wczesnych godzinach porannych, wiele dróg w regionie było śliskich. Skutkowało to szeregiem kolizji, ponieważ część kierowców nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drogach. Na szczęście nie doszło do żadnego wypadku, gdzie ucierpieliby uczestnicy zdarzeń.

Na wyjeździe z Przygodzic w stronę Strug doszło do niegroźnej kolizji z udziałem kierującej samochodem marki Toyota Yaris. Jej auto wpadło w poślizg i na zakręcie uderzyło m.in. w przydrożną barierę ochronną. Po kolizji występowały godzinne utrudnienia na trasie pomiędzy Przygodzicami, a Ostrowem Wielkopolskim. Jak przyznał odpowiedzialny za zimowe utrzymanie dróg Artur Dekiert z Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Poznaniu, „drogowcy za późno wyjechali”, a podobne warunki na drogach utrzymują się w całej Wielkopolsce.

W Gorzycach Małych drogi były białe i śliskie. W okolicach skrzyżowania na Tarchały zderzyły się Mercedes oraz Renault Megane. Uczestnicy zdarzenia wyszli bez szwanku.

Na Alei Słowackiego w Ostrowie Wlkp. nowsze rocznikowo Audi wjechało w tył innego Audi. W aucie poszkodowanego została wgnieciona klapa od bagażnika, natomiast na samochodzie sprawcy nie było mocnych śladów kolizji.

Do zdarzenia doszło również w Nowych Skalmierzycach koło komisariatu, gdzie uszkodzone zostały dwa samochody osobowe.

Policja ostrzega przed trudnymi warunkami na drogach. Może na nich zalegać trudna do zauważenia warstwa lodu. Policjanci apelują do kierowców, by pamiętali, że ze względu na duże skoki temperatur, na drogach może zalegać cienka, trudna do zauważenia warstwa lodu. Warto raz na jakiś czas – szczególnie przy dłuższej trasie, poza miastem – zwolnić i sprawdzić, czy nawierzchnia ma jakąkolwiek przyczepność.

Przypominają także, że – szczególnie w okresie jesienno-zimowym – noszenie kamizelek odblaskowych przez pieszych i rowerzystów może uratować im życie. Każdy uczestnik ruchu drogowego, a w szczególności niechroniony uczestnik ruchu drogowego powinien pamiętać, że dostrzeżenie jego sylwetki w warunkach, jakie mamy obecnie jest bardzo trudne. Takie osoby powinny nosić ze sobą elementy odblaskowe.

CZYTAJ  Rolnik stracił rękę
POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o
19 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Driver
5 lat temu

Debile co wam pomoga ziomowki na lodzie debile… Wina jak zwykle drogowców bo jak by te auta mialy znaczna prędkość to by tak nie wyglądały na miejscu kierowców tych auta masowy pozew do sadu ze drogowcy nie wykonali swojego obowiazku i pracy i wziąść sie trzeba za nich

opony zimowe
5 lat temu

opony opony i jeszcze raz opony,kiedys bujałem sie zimą na letnich albo wielosezonach ,jazda tragedia ,cud ze żyje,od któregoś sezonu z wielkim pozytywem doceniam własciwosci opon zimowych,zupełnie inna jazda/trakcja,ale widac w naszym kraju daleko do skandynawskiego rozumowania,nie jeden rozbije swoje auto i bedzie miał pretensje ze droga oblodzona,ze nie posypane,al nie zwróci nikt uwagi na to co jest na felgach zamontowane.Jestem za wprowadzeniem obowiązku używania opon zimowych zimą,a kogo nie stać to komunikacja miejska….tyle w temacie

Urzekła mnie twoja historia
odpowiada  opony zimowe
5 lat temu

Jakież to opony oprócz tych z kolcami są skuteczne na lodzie?

.
odpowiada  opony zimowe
5 lat temu

Tak samo można zapytać jakie buty są skuteczne. Nie odpowiem do póki nie zdefiniujesz co według Ciebie znaczy słowo skuteczne? Po prostu dużo lepiej się trzymają i w warunkach jakie występują na drogach nie ma potrzeby jazdy na oponach z kolcami, chyba że jeździmy 200 po oblodzonych super oesach. Różnica jest taka że na jednych oponach bez kolców tracisz przyczepność przy 30 km/h np. przy oblodzonym zjeździe z obwodnicy, na innych przy 70 a na jeszcze innych przy 90 czy więcej. To tylko przykład bo rożnica jest odczuwalna na każdym kroku.

.
5 lat temu

Czy ja dobrze widzę? Yaris 2 nowe (bynajmniej w miarę) opony z przodu i jakieś śmieci oponopodobne z tyłu? Mercedes na letnich oponach to w ogóle nie wiem czego się spodziewał. Megane rozumiem oberwało przez mercedesa bo kierowca zadbał o opony. O audi się nie wypowiadam bo nie widzę.

xyz
5 lat temu

Ty kierowca lepszy jestes od K UBICY

brat Kubicy
odpowiada  xyz
5 lat temu

Kubica nie jeździ po śliskim…

kierowca
5 lat temu

zaskoczyła drogowców??
moim zdaniem to zaskoczyła kierowców którzy nie potrafią jezdzic w takich warunkach..

.....
odpowiada  kierowca
5 lat temu

jedyny mądry komentarz!

.
odpowiada  kierowca
5 lat temu

Na letnich oponach to nawet nie tyle że nie potrafią co się nie da. To trochę jak iść w adidasach na spacer po jezdni z gołoledzią. Chyba każdy (przynajmniej większość) miał okazję porównać jak chodzi się zimą w adidasach a jak w porządnych traperach.

Trajkort
5 lat temu

Czyli jak zawsze – ZIMA ZASKOCZYŁA DROGOFCUFF

kierowca
5 lat temu

wystarczy wybrać się do Poznania, robią drogę i kamyków mnóstwo, jadąc do Poznania przejeżdżający tir spowodował, że kamyk zrobił odprysk na mojej szybie…

Odnośnie samego Poznania
odpowiada  kierowca
5 lat temu

Po ulicach Poznania jeździ się dziesięć razy lepiej niż po Ostrowie Wlkp.

Kierowca
5 lat temu

Biorą pieniądze na odśnieżanie a i tak drogi zaniedbane nieposypane ani nic w Powiecie Ostrowskim jak i w gminie Nowe Skalmierzyce rano po godzinie 05:00 wszystkie drogi białe śliskie i temperatura – 3 ale drogowcy przecież są gotowi

Ciekawa
5 lat temu

A co jeśli jedzie odśnieżarka posypuje drogę i kamyk rozwali szybę w aucie przejeżdżającym obok.
Kto za to odpowiada ?

123
odpowiada  Ciekawa
5 lat temu

Nikt – proszę nie jeździć w czasie, gdy sypią drogę.

....
odpowiada  Ciekawa
5 lat temu

odsnieżarka? a to ciekawe 🙂
odśnieżarka pewnie odśnieża, a nie posypuje

Sonic
odpowiada  Ciekawa
5 lat temu

Na drogę sypie się piasek a nie kamienie

driver snow
odpowiada  Ciekawa
5 lat temu

odśnieżarka do czego jak tu śniegu mie ma hahaha

19
0
Napisz co o tym sądziszx