Pomóż Jackowi, zarejestruj się jako potencjalny dawca szpiku

Ostrowski strażak zachorował na ostrą białaczkę szpikową. By szybko powrócić do zdrowia, niezbędne jest znalezienie dawcy komórek macierzystych pasujących genetycznie do potrzebującego. W najbliższych dniach można zarejestrować się w bazie dawców i uratować życie Jacka lub innej osoby.

+

„Mam na imię Jacek i mam 53 lata. Całe moje życie związane jest z Ostrowem Wielkopolskim. Tutaj skończyłem szkołę i pracowałem, tutaj są moi przyjaciele i rodzina. Jestem emerytowanym strażakiem Państwowej Straży Pożarnej. Przejście na emeryturę dało mi dużo wolnego czasu, który spędzam z moją żoną Izą – jesteśmy razem już 26 lat.

W drugiej połowie czerwca, z powodu złego samopoczucia, trafiłem do szpitala. Już na początku lipca zapadła diagnoza – ostra białaczka szpikowa. Obecnie jestem w trakcie przyjmowania drugiej chemioterapii, ale konieczny będzie przeszczep szpiku. Moje dotychczasowe, poukładane życie nagle legło w gruzach. Bardzo często jeździliśmy z Żoną na koncerty po całej Polsce, moją pasją jest muzyka. Uwielbiamy także turystykę górską i zwiedzanie zabytków. Chcemy do tego wrócić.

Powrót do zdrowia i normalnego życia umożliwi mi przeszczep szpiku od Dawcy niespokrewnionego, który ciągle jest poszukiwany. Może to Ty będziesz mógł mi pomóc?”

Apeluję do wszystkich, proszę pomóż mi i Innym chorym wrócić do swoich pasji, do swojego normalnego życia. Oddanie komórek macierzystych, czy szpiku – nic nie kosztuje, a może uratować komuś życie! Przyjdź, zarejestruj się!

REJESTRACJA

Sobota, 8 grudnia 2018 r., godz. 09:00 – 21:00

GALERIA OSTROVIA

  1. Kaliska 120, Ostrów Wielkopolski
  2. GALERIA AMBER Górnośląska 82, Kalisz

Sobota, 15 grudnia 2018 r., godz. 12:00 – 18:00

Ratusz w Ostrowie Wielkopolskim, Rynek 1, Ostrów Wielkopolski

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Tajemnicza śmierć 37-latki
Subskrybuj
Powiadom o

5 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
adam
5 lat temu

Nikt z nas nie chce i nie zyczy nikomu takiek choroby.
Ale pocieszenie wvtym ze jest ta emerytura.Gdybys pracowal to chorobowe,bitwa z ZUSem o rente.. Ja jestem pol roku na l4..a do emerytury 9lat…mam 56
i wszystko moze sie zdarzyc.Duzo zdrowia dla chorujacych.Wszystkich bez wyjatku.

Mariusz
5 lat temu

Emeryt to emeryt a nie strażak czy kolejarz czynny, to było i już minęło no chyba że to ma być retrospekcja o chorym, mój chory znajomy nie ma 53 lat i już jest na emeryturze, bo ma 45 lat i musi nie dość że walczyć z chorobą (również rak) to również ma na głowie jak tu związać koniec z końcem by dzieciaki i żonę wyźywić o czym chyba nikogo nie trzeba uświadamiać wielce i o nim nikt nie napisze więc jakoś to również mnie nie rusza, albo o wszystkich albo o nikim bo to sprawiedliwe

Mrs
odpowiada  Mariusz
5 lat temu

Mariusz strazakiem się jest nie bywa !

realista
5 lat temu

Można też udać się do najbliższej stacji krwiodawstwa. Nie będziecie nabijać kabzy organizacji DKMS wydającej 7 mln rocznie na marketing! https://wiadomosci.wp.pl/apel-chajzera-wywolal-wielkie-poruszenie-oto-kto-stoi-za-akcja-6192639835367553a

C.
odpowiada  realista
5 lat temu

Ja sie zarejestrowałem w DKMS kilka lat temu w związku z akcją jaka była w LO na Gimnazjalnej. Jedna z tamtejszych uczennic zachorowała na białaczkę, potrzebowała pilnego przeszczepu. Sprawa była nagłaśniana na ostrow24. Sprawa ucichła, nie wiadomo czy ktoś sie załapał jako dawca, zadnej informacji, nigdzie. Po jakimś czasie zacząłem dostawać ulotki z DKMS o akcjach. Następnie długo długo nic. Po jakimś czasie ulotki zapraszające IMIENNIE do rejestracji w DKMS. A przeciez rejestrowałem sie w czasie tej akcji. Jeśli tak wygląda marketing DKMS to ja dziekuje…Postoję.

5
0
Napisz co o tym sądziszx