Papugowanie ciepłych krajów

Udostępnij
Tweet

Kilkaset papug, kanarków i ptasiej drobnicy pokazano w sobotę i niedzielę na pokonkursowej wystawie ptaków egzotycznych w Topoli-Osiedlu (gmina Przygodzice). Ptasi inwentarz eksponowało tam ostrowskie Stowarzyszenie Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych „CANARIA”. Na pawilon wystawowy zaadaptowano już po raz kolejny salę wiejską.

+

Większość ptasich okazów, to barwne mutacje, których nie spotkamy w naturze. Zostały stworzone przez człowieka, a ich naturalnym środowiskiem jest klatka” – mówi prezes stowarzyszenia Andrzej Bak„Te większe okazy – szczególnie papugi – potrafią przywiązać się do człowieka, a nawet go naśladować tak, jak domowy kot, czy pies. W przeciwieństwie do czworonogów, ptaki nie lubią jednak, gdy się je głaszcze”.

Protoplastą kanarka są gatunki występujące w naturze na Wyspach Karaibskich. Zabiegi hodowlane spowodowały jednak, że powstała pokaźna plejada mutacji barwnych i dziś hoduje się je dla śpiewu, barwy, a także kształtu ciała. W naturze kanarek przypomina wróbla.

Ptasie giełdy odbywają się w Topoli-Osiedlu zawsze w pierwszą sobotę miesiąca, wystawa tylko raz w roku.
Zanim zdecydujemy się na kupno ptaka, pamiętajmy o tym, że jest to żywe zwierzę i musimy mu zapewnić godne warunki do życia” – podkreśla prezes stowarzyszenia, Andrzej Bak. Zrzesza ono obecnie 72. czynnych hodowców w różnym wieku i jest wielką rodziną pasjonatów.
Canaria” jest organizatorem trzeciej co do wielkości giełdy ptaków egzotycznych w Polsce, przyjeżdżają tu hodowcy z Polski  i zagranicy. Stowarzyszenie „Canaria” liczy sobie 98 lat.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Tak się skończyło spotkanie z wilkiem (ZDJĘCIA)
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx