I Sesja Rady Miejskiej 2018 – ciekawostki (aktualizacja)

Udostępnij
Tweet

Dziś odbyła się pierwsza Sesja Rady Miejskiej w nowym składzie. Radni złożyli przysięgę, część z nich z dopowiedzeniem ” tak mi dopomóż Bóg”. Przysięgę złożyła również prezydent Beata Klimek. Podczas obrad wybrano również nowego przewodniczącego oraz jego zastępców.

+

Nowym przewodniczącym został Jarosław Lisiecki. W głosowaniu tajnym pokonał Mariana Herwicha pełniącego tę funkcję do końca minionej kadencji. Propozycję Jarosława Lisieckiego zgłosił radny Marek Śliwiński mówiąc: – Ma ponad 20 lat w pracy w samorządzie. Dziś rozpoczyna 6. kadencję w lokalnym samorządzie. W latach 1998-2002 był wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Ostrowskiego, a w latach 2006-2010, wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej. Natomiast od 2010 roku pełnił funkcję przewodniczącego. Jarosław Lisiecki zawsze dążący do współpracy, pełen zgody i kompromisu. Nasz klub Przyjazne Miasto, że dzięki swojemu praktycznemu doświadczeniu i znajomości procedur, pan Jarosław Lisiecki będzie sprawnie kierował pracami Rady Miejskiej i godnie jej reprezentował na zewnątrz.

Kontrkandydaturę Mariana Herwicha zgłosił radny Andrzej Kornaszewski przekonując, że ten – Dał się poznać jako dobry organizator. Jest to jest jego czwarta kadencja. Przewodniczący Rady Osiedla Wenecja. Jest społecznikiem. Lisiecki wygrał z Herwichem w stosunku 15 do 7.

Na wiceprzewodniczącą wskazano Elżbietę Grochowską oraz Marzennę Podskarbi. Za Elżbietą Grochowską głosowało 12  radnych. Nikt się nie wstrzymał od głosu i nikt nie był przeciw. Za radną Podskarbi za było 3 radnych, przeciw 6. Radny Marek Śliwiński prezentował zwycięską kandydaturę mówiąc, że radna jest to przedsiębiorcą, społecznikiem, ma na swoim koncie zwycięskie projekty w budżecie obywatelskim.

Na drugiego wiceprzewodniczącego radny Marek Śliwiński wskazał Zygmunta Banasiaka. Jego kandydatura została pozytywnie przegłosowana.

Jeden z radnych na dzisiejszą sesję założył kolorowe skarpetki.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

80 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
kefir
5 lat temu

P. Grochowska stała się celebrytką. Prosimy o wywiad, ale koniecznie taki na żywo, a nie z kartek. Chętnie posłuchałbym.

kelner z gościńca
odpowiada  kefir
5 lat temu

pogęga niewyraźnie i przestanie

jac
5 lat temu

Szybko wyszło na jaw, dlaczego Pani Grochowska opuściła PiS, z którego startowała – za stołek.

sadownik
odpowiada  jac
5 lat temu

A co myślałeś,że za czapkę śliwek . Polityka to kasa i wpływy – ciołku ! Wielu tutaj na forum rżnie głupa,doskonale wie o co chodzi,że inne partie tak samo kombinują ! Ale żeby dokopać Klimek,oraz pisiory za Grochowską – więc szaleją na forum,bo ich kandydaci przerąbali wybory ! Walicie głową w mur,pozamiatane,wyborcy i caryca WAS WUAUTOWALI !!!

wybory
5 lat temu

do We. pewnie i masz racje co do szkoly w TVN – ale porównujac osoby na foto, to radny Witoń zbyt okazale sie nie reprezentuje . Ale i jego Prezes równiez na Zawiisze Carnego nie wyglada . Ale nie chodzi tutaj o posturę . FAKT . radny Witoń nie dostał zadnego stanowiska w RM ? . W spotkaniach, kontaktach wyborczych, miał wiele pomysłow, rozwiazan, politycznych, samorzadowych . Głowny oredownik walki z niegospodarnościa, kolesiostwem, układami itp., prawdziwy zwolennik PIS . Totalna krytyka wszystkiego co bylo w PRL, i pózniej – wszystko zle itp. Nikt mu nie zazdrosci, nie wszyscy mogli, czy chcieli startowac – gratulacje wyboru i zaufania społecznego . Ale to juz było – dzisiaj zgodznie ze slubowaniem i Bogiem – do pracy samorzadowej i zobaczymy ta kreatywność, praworzadność, itp. Skończyło sie wymaganie i krytykowanie – a zacznie sie ocenianie . A co do gratulacji czy krytyki to wyborczy zobacza sami . Rozliczymy, zobaczymy, ocenimy – . Panie radny nie zgonisz na to ,ze za mały byłes aby ruszyc ta klike samorzadowa . Przypomnimy

we
odpowiada  wybory
5 lat temu

z tego co wiem to nie dostał. Miejmy nadzieję, że mimo bycia w opozycji coś uda się dla wyborców załatwić. Nie znam się na funkcjonowaniu miasta RM itp. no ale jakiś wpływ chyba może mieć na sprawy wyborców choćby z Pruślina. Rozliczymy za 5 lat. Pełna zgoda.

80
0
Napisz co o tym sądziszx