Zmieniono prezesów spółek miejskich

W dniu 16 listopada Rada Nadzorcza dokonała zmiany na stanowisku prezesa Ostrowskiego Zakładu Ciepłowniczego. Z funkcji odwołano Pana Marian Kupijaja, a nowym prezesem OZC wybrany został Jan Grześkowiak.

+

 – Zmiana związana jest z wdrożeniem nowych wyzwań i zadań miejskiej spółki ciepłowniczej oraz nadaniem spółce nowej dynamiki rozwojowej – podkreśla Bartosz Ziółkowski, prezes Centrum Rozwoju Komunalnego. Po niezbędnym okresie uporządkowania i stabilizacji Ostrowskiego Zakładu Ciepłowniczego w ostatnich 3 latach, obecnie Akcjonariusze oraz Rada Nadzorcza stawiają na nowe impulsy rozwojowe i nową dynamikę działania na zmieniającym się rynku ciepłowniczym w takich obszarach jak innowacje technologiczne i proekologiczne, aktywna walka ze smogiem, pozyskiwanie środków zewnętrznych oraz poszerzenie współpracy z mieszkańcami i lokalnymi przedsiębiorcami.

Nowy prezes – Jan Grześkowiak – to współtwórca powołania Ostrowskiego Zakładu Ciepłowniczego w roku 1991, autor i realizator koncepcji budowy w Ostrowie Wielkopolskim pierwszej infrastruktury własnej produkcji energii – kogeneracji opartej na turbinie gazowej oraz autor i realizator koncepcji budowy pierwszych własnych sieci elektroenergetycznych zasilających infrastrukturę komunalną. Lata 1991 – 2003, gdy Jan Grześkowiak pełnił już funkcję prezesa OZC, to okres dynamicznego rozwoju spółki i największych inwestycji, m.in. pionierskich przedsięwzięć dofinansowanych z grantów Banku Światowego. W ostatnim czasie Jan Grześkowiak zainicjował innowacyjny system ładowania autobusów elektrycznych własną „zieloną” energią produkowaną przez OZC z biomasy drzewnej oraz stworzył projekt Ostrowskiego Rynku Energetycznego, który uzyskał certyfikat Ministerstwa Energii. Jan Grześkowiak w swojej karierze zawodowej zarządzał kilkudziesięcioma systemami ciepłowniczymi w Polsce, posiada doświadczenie w zarządzaniu firmami i projektami, zarówno w sektorze komunalnym jak i na rynku prywatnym.

Jednocześnie w dniu 16 listopada na prezesa wyspecjalizowanej miejskiej spółki CRK Energia, realizującej projekt Ostrowskiego Rynku Energetycznego, który 6 listopada otrzymał certyfikat Ministerstwa Energii, powołany został Pan Artur Dembny – doktor nauk ekonomicznych, absolwent Zespołu Szkół Technicznych MERA ZAP w Ostrowie Wielkopolskim oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Artur Dembny to doświadczony menedżer z sektora energetycznego. Kierował m.in. działalnością hurtową na rynku energii elektrycznej w Energetyce Kaliskiej SA, przez wiele lat zarządzał departamentem sprzedaży w Energa-Obrót SA, odpowiadając za portfel o przychodach 1 mld zł. Licencjonowany makler giełd towarowych, makler Towarowej Giełdy Energii SA w Warszawie. Były członek Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, w której reprezentował sektor energetyczny. Autor wielu publikacji na temat rynku energii elektrycznej. Członek Aeroklubu Ostrowskiego.

Zadaniem nowych prezesów będzie dążenie do dynamicznego i zrównoważonego rozwoju miejskich spółek komunalnych poprzez spójną realizację Strategii całej Grupy Kapitałowej Centrum Rozwoju Komunalnego, wdrożenie i rozwój nowych innowacyjnych przedsięwzięć oraz zapewnienie jak najlepszej realizacji usług i zadań, zarówno tych bieżących jak i długofalowych, dla mieszkańców miasta – wskazuje Bartosz Ziółkowski, prezes CRK.

 

 

 

 

 

POLECANE NEWSY
17 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ryś.
3 lat temu

Może nowy prezes spowoduje obniżenie temperatury ciepłej wody a raczej wrzątku w kranach ostrowskich mieszkań zasilanych przez OZC. Wielu już zdążyło się poparzyć a OZC twierdzi , że wszytko jest ok zgodnie z normą.

Anonym
3 lat temu

Pan Białas jest nie do dotknięcia bo ma wsparcie i Urbaniaka i Dery i ma prezesure do konca zycia.

Sebek1
3 lat temu

Ostrowianie będziecie widzieć tańszy prąd jak świnia niebo….trzeba koryto wykarmić a przecież sowicie sobie płacą pensyjki to muszą kogoś doić przecież nie siebie tylko Was Ostrowianie.

Zainteresowany
3 lat temu

A kiedy Ostrowski prąd popłynie do gniazdek ? Bo podobno ma być tańszy 😉

1
3 lat temu

Prezes, zastępca, zastępca zastępcy, wice prezes – można by tak wymieniać w nieskończoność, a najlepsze jest to, że nikt za darmo nie robi i każdy pobiera sowitą pensję – no właśnie, za co ?!
Za figurowanie itp.
Ale co tam – za hajs podatnika baluj !!!

jadzia
3 lat temu

Dziwne to ze Jarosław Urbaniak najwiekszy wróg Klimek ma w jednej ze spółek swoje gumowe ucho i pani Beata tego nie wie.

Olo
3 lat temu

Brak slow co sie dzisiaj dzieje w spolkach masakra doprowadzi to do ruiny totalnej wszyscy sa nastawieni na kase i nierobienie niczego

Robert
3 lat temu

A kiedy pani Klimek pozbędzie sie największego przyjaciela pana Urbaniaka prezesa Białasa

mieszkaniec
odpowiada  Robert
3 lat temu

Wujek dzisiaj poleciał, teraz przyszła pora na wycięcie rodziny.

Ciepłownik
3 lat temu

Jak zawsze Ziółkowski mówi gładko i pokrętnie i zapewne to wszystko. No, może w najbliższym czasie uda się do Zanzibaru sprawdzić jak tam kogeneracyjnie i w pełnej synergii działają elektrownie napędzane nogami tamtejszych niewolników. Może zahaczy jeszcze o wyspę Bali, by sprawdzić czym tam się w ogniskach pali ( to w ramach walki ze smogiem). Generalnie jest dobrze, karuzela się kręci. Genialny jeszcze niedawno w sprawach energetycznych pan Grześkowiak został w trybie pilnym skierowany na ważniejszy odcinek. A co z boberkiem? Do rezerwy kadrowej, czy w stan spoczynku?

Zebra
3 lat temu

Czyli co, powstała nowa spółka ?CRK Energa ?Słuchy chodza, że Marian nie chciał dokładać kasy na ten mały burdelik , więc szybka zmiana… no no

17
0
Napisz co o tym sądziszx