Okradli 81-latkę

Po raz kolejny oszuści, podający się za pracowników instytucji zapukali do drzwi mieszkańców naszego miasta. W jednym z mieszkań fałszywi pracownicy wodociągów skradli seniorce biżuterię wstępnie o wartości 6 tysięcy złotych.

+

Po raz kolejny ostrzegamy przed osobami podającymi się za pracowników różnych instytucji, którzy oszukując starszych ludzi co do swojej tożsamości mogą okraść ich mieszkania. W ubiegły czwartek, 8 listopada policjanci odnotowali zgłoszenie, że nieznani sprawcy, mężczyzna z kobietą weszli do mieszkania 81-letniej ostrowianki pod pozorem sprawdzenia szczelności rur. Seniorka tłumaczyła policjantom, że mężczyzna kazał jej nalać wody do wiadra, ponieważ na kilka dni planowane jest jej wyłączenie. Mężczyzna ten prosił o wskazanie i dostęp do innych rur i grzejników w mieszkaniu. Po pewnym czasie mężczyzna stwierdził, że wszystko jest w porządku i wraz z kobietą wyszli z mieszkania seniorki.

Gdy 81-latka została sama, zorientowała się, że z jej mieszkania zniknęła wartościowa biżuteria. Starty jakie wyrządzili oszuści wyceniono wstępnie na kwotę 6 tysięcy złotych.

Apelujemy o zachowanie czujności podczas wpuszczania obcych do mieszkania.

Nie wpuszczaj do domu nieznanych osób oraz takich, które oferują do sprzedaży towary po atrakcyjnych cenach, podają się za przedstawicieli różnego rodzaju instytucji lub proponują zawarcie korzystnych umów. Pamiętaj, że oszuści są gotowi wykorzystać różne sposoby, aby uśpić czujność domownika i wzbudzić jego zaufanie.

Jeżeli do Twoich drzwi zapuka obca osoba podająca się za pracownika jakiejkolwiek instytucji, zawsze żądaj okazania stosownej legitymacji. Jeżeli jesteś w tym czasie sam w domu, poproś o wizytę w innym ustalonym terminie i zaproś na nią również kogoś zaufanego, kogoś z rodziny lub sąsiada. Telefon do instytucji, na którą powoływał się nieznajomy również jest wskazany.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

2 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Bart
5 lat temu

Tyle się mówi i nie dociera… Powinni w radiuaryja zrobić kampanie ostrzegająca seniorów… Może wtedy by zostało w głowie…

X
odpowiada  Bart
5 lat temu

A skąd wiesz że nie ma.Słuchasz tego radia???? Może sam wygłoś jak taki mądry jesteś!!!

2
0
Napisz co o tym sądziszx