Dwa poważne wypadki w ostrzeszowskim

Do dwóch poważnych wypadków doszło we wtorek w powiecie ostrzeszowskim. W jednym zginął mężczyzna jadący z wnuczką, a w drugim samochód z impetem uderzył w przydrożne kamienie. 

+

Przed godziną 17:00 na trasie Mikstat – Grabów nad Prosną doszło do wypadku dwóch aut osobowych. 78-letni mężczyzna jechał Daewoo Matizem. Wraz z dziadkiem jechała 12-letnia wnuczka. Na łuku drogi wojewódzkiej 447 w miejscowości Chlewo zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z samochodem Hyundai Santa Fe. Tym drugim podróżował 27-letni mężczyzna z gm. Kobyla Góra.

78-letni mężczyzna podczas transportowania karetką do szpitala w Kaliszu zmarł. 12-latkę przywieziono do ostrowskiego szpitala, gdzie stwierdzono uraz wielonarządowy, w tym uraz głowy, a 27-latek doznał złamania kości udowej.

Przed południem doszło do wypadku w samym Ostrzeszowie. Kierowca Passata skręcając w lewo do komisu samochodowego zajechał drogę Peugetowi 206. Ten drugi zjechał na pobocze, uderzył w znajdujące się tam kamienie, a następnie wylądował na boku. Obaj kierujący zostali zabrani do szpitala.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  O co chodzi z tą kogeneracją?
Subskrybuj
Powiadom o

5 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
...
5 lat temu

Dziecko z urazem głowy, co oznacza prawdopodobnie brak właściwej ochrony bocznej. Być może to dziecko powinno podróżować jeszcze w foteliku.
Dlaczego w naszym społeczeństwie wciąż tak mało osób które dbają o bezpieczeństwo w samochodzie, prawidłowo zapiete pasy, właściwy i bezpieczny fotelik to podstawa tak samo jak sprawny samochód. Wypadku nie zawsze unikniemy ale powinniśmy zrobić wszystko żeby nasze dzieci i my mieli jak najlepszą ochronę przed skutkami wypadku.

123
odpowiada  ...
5 lat temu

Chłopie – w takiej małej puszce typu właśnie Matiz czy tam inne Tico żadne foteliki nie pomogą bo to się składa jak charmonijka przy uderzeniu, wystarczy spojrzeć na zdjęcia by zdać sobie sprawę czym są i jakie ważne są kontrolowane strefy zgniotu w samochodach.

123
5 lat temu

DOL = Powiat Oleśnica

Ja
5 lat temu

Zbieg okoliczności czy koledzy bo samochody z olesna.

5
0
Napisz co o tym sądziszx