OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Powstały mieszkania dla niepełnosprawnych i seniorów

Trwa właśnie odbiór techniczny prac w kamienicy przy ul. Wiosny Ludów 29. Powstały tu mieszkania komunalne dedykowane ostrowskim seniorom. Budynek był bardzo zdegradowany i wymagał ogromnego wkładu pracy. – Efekt jest jednak znakomity. Przyszłych lokatorów czternastu nowych mieszkań chcemy znaleźć jeszcze w tym roku – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

+

Są to mieszkania jedno- i dwupokojowe, przystosowane do wymagań osób starszych i niepełnosprawnych. Zamontowana została także winda. Wiosny Ludów 29 to lokalizacja w ścisłym centrum miasta – osoby starsze będą miały stąd blisko na przystanek, do kościoła, apteki, czy na spacer do parku. Bywa tak, że mieszkają one na trzecim lub czwartym piętrze i ze względu na trudności z poruszaniem w ogóle z niego nie wychodzą.

– Kiedy jesteśmy młodzi, bariery takie jak schody nie stanowią dla nas problemu, jednak wiele osób w starszym wieku staje się więźniami czwartego piętra. To prawdziwe ludzkie dramaty. Mieszkania komunalne przy ul. Wiosny Ludów są specjalnie przystosowane dla osób starszych, aby zminimalizować wszelkie bariery stanowiące trudność przy problemach w poruszaniu się. Nieprzypadkowo także wybraliśmy lokalizację. Myślę, że to doskonałe miejsce dla naszych seniorów – zapewnia prezydent Miasta.

Pracownicy Miejskiego Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej już prowadzą rozmowy z potencjalnymi lokatorami.

Projekt zrealizowany został w ramach rządowego Programu wsparcia finansowego na tworzenie lokali socjalnych, mieszkań chronionych i lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu gminy niestanowiących lokali socjalnych ze środków Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego. Powstało tu 14 mieszkań o średniej powierzchni użytkowej 35m2. Całkowita wartość inwestycji to blisko 2,3 mln zł, z czego blisko 700 tys. zł to dofinansowanie.

 

16 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
ciekawska
2 lat temu

mam pytanie : tak kazdy niesmiertelnik dostal czy po znajomości np córeczki pracujące w Urzędzie pozałatwiały : prosze o odp Pani prezydent

a
odpowiada  ostrowianin
2 lat temu

Również zwróciłam na to uwagę, ponadto uważam, iż super, że prysznic bo lepiej wejść niż do wanny, szkoda że skoro dla osób starszych i niepełnosprawnych to brakuje uchwytów, siedzisk, wszędzie progi, podejścia (prysznic, balkon) czy to faktycznie dopasowywał ktoś pod osoby starsze lub ze schorzeniami… Fajnie że jest, ale żeby naprawdę służyło… hmmm

kalkulator
2 lat temu

Koszt powstania mieszkań dużo wyższy niż cena sprzedaży u dewelopera. A spacerniak w więzieniu bardziej przyjazny niż te ławki pod murem. Wstyd, ale ogłoszony sukcesem.

renia
2 lat temu

plus,plus,plus

Ciekawski Rado
2 lat temu

czy to w tej kamienicy miesci sie kancelaria radczyni prawnej Magdaleny Sadowskiej z domu Torzynskiej?

ania
odpowiada  Pisiorek
2 lat temu

Nie to SLD

Łukasz
odpowiada  Łukasz
2 lat temu

do Pener z Nowotki

CZŁOWIEKU jesteś Nie normalny, Mieszkanie Komunalne Jest dla Niski dochód, A ty pisze pi*rd*ły “Rozpocznij normalny tryb życia” Ja Jestem Niepełnoprawny Osobą i Mam Rentę Socjalne i się należy Dla Osób potrzebujących o To chodzi Musi Mieć godność człowieka.

Pener z Nowotki
odpowiada  Łukasz
2 lat temu

Rozpocznij normalny tryb życia to może wyzdrowiejesz a nie trzecia w nocy a ten se komentarze pisze w necie. Zresztą jak sam napisałeś jesteś niepełnoprawny więc nie dostaniesz nic

Łukasz
2 lat temu

Ja jestem Niepełnoprawny i Nie dali mi mieszkania Komunalnego

Pisiorek
2 lat temu

Budynek zdegradowany????????

16
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x