Gospodarz zmarł. W domu został samotny pies

Do dramatycznej interwencji Ostrowskiego Stowarzyszenia Miłośników Zwierząt doszło kilka dni temu, kiedy to w Wysocku Wielkim zastali samotnie bytującego psa, w opuszczonym domu. Wszystko z powodu wcześniej zmarłego gospodarza posesji. Po jego śmierci nikt nie przygarnął psa ani też nie przekazano go do schroniska.

+

6-letni „Misiek” jest ładnym, grzecznym i zdrowym psem. Jedzenie przez rozbite okno podrzucał psu „kolega spod sklepu” nieżyjącego już mężczyzny.

– Wiadomość, którą otrzymaliśmy wczoraj brzmiała dramatycznie: w jednej z podostrowskich wsi zmarł samotny mężczyzna (znany z nadużywania alkoholu), pozostawił w tym, co trudno nazwać domem – swojego psa. Samotny, zamknięty, głodny, prawdopodobnie od ponad tygodnia. Dlaczego nie zabezpieczyła go rodzina zmarłego? Dlaczego nie zgłosiły tej interwencji służby pogotowia energetycznego, które były tam wczoraj i słyszały jego skomlenie? Na szczęście, tym razem nie zawiedli sąsiedzi, bo to właśnie oni, powiadamiając nas o tej sytuacji, uratowali mu życie.
Misiek ma około 6 lat, jest ładnym, grzecznym i zdrowym psem, szybko dojdzie do siebie w ostrowskim schronisku i już wkrótce będzie gotowy do adopcji. – napisali przedstawiciele OSMZ.

Może ktoś chciałby mu dać prawdziwy dom?

POLECANE NEWSY

20 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
RÓWNIEŻ WKURZONY NA WIEŚNIAKÓW
3 lat temu

Skoro wywołano temat… Dla większości rolników zwierzę jest rzeczą, a pies jest rzeczą bezwartościową, bo nie ma z niego mięsa, mleka, jajek. Najlepiej przykuć do budy, nie szczepić (bo by trzeba zapłacić), rzucić raz po raz jakieś resztki ze stołu. Ciemnota i zacofanie na polskiej wsi jest jeszcze ogromne. Na facebook’u szaleją, ale dziecka przed chrzcinami obcemu nie pokażą, żeby uroku nie rzucił. Postęp na polskiej wsi dokonał się bardzo duży, ale tylko w aspekcie ekonomicznym. Mentalność jest ciągle XIX – wieczna u niektórych, z zabobonami włącznie (co nie przeszkadza uznawać się za wspaniałego katolika). Kmiot został kmiotem.

Przejezdny
3 lat temu

Przeciez solys wysocka ma gdzies mieszkancow .on jest chyba slepy niewidzi ze ma potrzebujacych wokol siebie!!!!

Pleban
odpowiada  Przejezdny
3 lat temu

Dokladnie slepy przeciez widac komu jest ciezko a stara sie.on wie gdzie by mozma sie udac o pomoc.masakra

O kur..... a
3 lat temu

Dobtxe może to tylko pies ale kuźwa ludzie pytam gdzie sąsiedzi gdzie sołtys tej wsi ja pierdole teraz wszyscy pójdą do kościoła będą się modlić by zaraz po wyjściu wrócić do rzeczywistości

zainteresowany
3 lat temu

czy ten pan mieszkał na kamiennej w domu ze szlaki???

antyUE
3 lat temu

Odciąć socjala i od razu picie się skończy,a nie dostają darmozjady pare groszy i to przechlewają…

x drive
odpowiada  antyUE
3 lat temu

to bie łeb odciac, ty szlako, biedy nie miales

Wkurzony na wieśniaków
3 lat temu

A kto by się w Wysocku Wielkim przejmował psem! W końcu sąsiedzi się zdecydowali interweniować, bo pewnie skowyt nadwrażliwcom przeszkadzał.

Jihny
3 lat temu

Czy mowa o kapralu?

mamam
3 lat temu

a kto we wysocki miala sie tym zając ? wybory , wybory,

Cat
3 lat temu

Mimo tego całego syfu wokoło piesek wygląda na zadbanego. Pewnie był jedynym przyjacielem tego Pana co zmarł … Przygnębiające, że obok nas ludzie żyją w takich warunkach …

:(
odpowiada  Cat
3 lat temu

Jedyny prawdziwy wierny przyjaciel i widać dbał o niego :(.

p.
3 lat temu

Biedny piesek byłby tam do końca w końcu to jego domek był. Rodzina i służby wstyd!!! Zero reakcji. Dobrze że sąsiedzi zawiadomili Stowarzyszenie i piesek już w schronisku jest.

kefir
odpowiada  p.
3 lat temu

Pierdzielisz. Nie wiem jak rodzina ale służby działają dopiero po sygnale. Widocznie nie było. A jak jest to se poczytaj jakie stado ich jedzie:) Jest ich zbyt dużo, to jasne, pasożytują na normalnych ludziach, każdy to wie, ale bez przesady. Zachowajmy umiar. Połowa grzbietów z budżetówki to już na raz do wyjebania to jest jasne. A reszta stopniowo. Oddychnelibyśmy jako naród mocno! Stulecie jest a utrzymujemy coraz więcej grzbietów! To nie jest normalne! K…a albo jest Polska albo kołchoz.

Do kefira
odpowiada  p.
3 lat temu

Tobie już podziękujemy bo chyba jesteś po terminie i się zje….ś ?

Do kefira.
odpowiada  p.
3 lat temu

Jak nie wiesz to nie pisz. Służby energetyczne były tam po śmierci tego Pana. Pisze. Dlaczego nie zainteresowały się pieskiem. Tylko dopiero sąsiedzi .

20
0
Napisz co o tym sądziszx