Gospodarz zmarł. W domu został samotny pies

Udostępnij
Tweet

Do dramatycznej interwencji Ostrowskiego Stowarzyszenia Miłośników Zwierząt doszło kilka dni temu, kiedy to w Wysocku Wielkim zastali samotnie bytującego psa, w opuszczonym domu. Wszystko z powodu wcześniej zmarłego gospodarza posesji. Po jego śmierci nikt nie przygarnął psa ani też nie przekazano go do schroniska.

+

6-letni „Misiek” jest ładnym, grzecznym i zdrowym psem. Jedzenie przez rozbite okno podrzucał psu „kolega spod sklepu” nieżyjącego już mężczyzny.

– Wiadomość, którą otrzymaliśmy wczoraj brzmiała dramatycznie: w jednej z podostrowskich wsi zmarł samotny mężczyzna (znany z nadużywania alkoholu), pozostawił w tym, co trudno nazwać domem – swojego psa. Samotny, zamknięty, głodny, prawdopodobnie od ponad tygodnia. Dlaczego nie zabezpieczyła go rodzina zmarłego? Dlaczego nie zgłosiły tej interwencji służby pogotowia energetycznego, które były tam wczoraj i słyszały jego skomlenie? Na szczęście, tym razem nie zawiedli sąsiedzi, bo to właśnie oni, powiadamiając nas o tej sytuacji, uratowali mu życie.
Misiek ma około 6 lat, jest ładnym, grzecznym i zdrowym psem, szybko dojdzie do siebie w ostrowskim schronisku i już wkrótce będzie gotowy do adopcji. – napisali przedstawiciele OSMZ.

Może ktoś chciałby mu dać prawdziwy dom?

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Zderzenie 3 aut. Wjechała na czerwonym
Subskrybuj
Powiadom o

20 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
RÓWNIEŻ WKURZONY NA WIEŚNIAKÓW
4 lat temu

Skoro wywołano temat… Dla większości rolników zwierzę jest rzeczą, a pies jest rzeczą bezwartościową, bo nie ma z niego mięsa, mleka, jajek. Najlepiej przykuć do budy, nie szczepić (bo by trzeba zapłacić), rzucić raz po raz jakieś resztki ze stołu. Ciemnota i zacofanie na polskiej wsi jest jeszcze ogromne. Na facebook’u szaleją, ale dziecka przed chrzcinami obcemu nie pokażą, żeby uroku nie rzucił. Postęp na polskiej wsi dokonał się bardzo duży, ale tylko w aspekcie ekonomicznym. Mentalność jest ciągle XIX – wieczna u niektórych, z zabobonami włącznie (co nie przeszkadza uznawać się za wspaniałego katolika). Kmiot został kmiotem.

20
0
Napisz co o tym sądziszx