Amerykańscy żołnierze przyjechali do Ostrowa

Pięć potężnych aut transportowych zatrzymało się na parkingu przy galerii Ostrovia. Amerykańscy żołnierze byli pokojowo nastawieni, a cel ich wizyty był dość zaskakujący. Na szczęście nie zamierzali przejąć władzy w mieście czy powiecie, ale po prostu postanowili się najeść. W tym celu wybrali obiekt, który chyba jako jedyny umożliwiał swobodne zaparkowane pięciu wozów.

+

Amerykanie poszli na kurczaka i pizzę. Pewnie wskoczyliby też do McDonald`s, ale McDrive nie jest przystosowany do pojazdów o takich gabarytach. Na końcu przedstawiona będzie charakterystyka pojazdów. Żołnierze stacjonują w jednostce w Żaganiu. Z naszych informacji wynika, że jechali od strony Powidza, gdzie znajduje się wojskowe lotnisko. Oznaczenia pojazdów wskazują, że były oznakowane w Wiesbaden, czyli centrali wojsk USA w Europie.

Wyjątkowi goście bardzo chętnie się fotografowali, a jednemu z chłopców podarowali dwie wojskowe naszywki.

Sam stan pojazdów wskazywał, że kierowcy nie wszędzie się mieszczą. Prawie wszystkie lusterka były uszkodzone. Pod jednym z kół postawiono drewniany klocek, co może sugerować awarię hamulca postojowego. Do wyjazdu każdego z wozów było 2-3 asekurujących żołnierzy, by przypadkiem nie uszkodzili czegokolwiek. Na parkingu były dwa wozy do transportu paliwa i 3 do przewozu kontenerów.

Rodzina ciężkich pojazdów taktycznych (FHTV) to rodzina ciężarówek z silnikiem wysokoprężnym obsługiwanych przez armię amerykańską. FHTV składa się z paletowego systemu ładunkowego (PLS), ciężkiej taktycznej ciężarówki (HEMTT) i ciężkiego sprzętu transportowego (HET). Wózki są produkowane przez Oshkosh Corporation. Ciężkie pojazdy taktyczne są zaprojektowane do misji wojskowych w różnych krajach, aby transportować amunicję, ropę naftową, oleje i smary, zaopatrzenie jednostek i inne misje w całym środowisku taktycznym, aby wspierać nowoczesne i bardzo mobilne jednostki bojowe. 

HEMTT A4 to 8-kołowa (8×8) ciężarówka napędzana silnikiem Diesla Caterpillar C15 15.2L o mocy 500 KM. HEMTT A4 występuje w kilku konfiguracjach, w tym w wersji M978 Tanker używanej do tankowania pojazdów taktycznych i śmigłowców; ciągnik Patriot M983 używany do holowania systemu rakiet Patriot i sterowanego systemu rakietowego wielokrotnego uruchamiania (GMLRS); M984 Recovery Truck, czyli „Wrecker”, służący do odzyskiwania pojazdów; Ciężarówka ładunkowa M985; M977 Cargo Truck z dźwigiem do obsługi materiałów; M983 LET (Light Equipment Transporter); i M1120 LHS (system obsługi ładunków).Model M1120 LHS został wybrany jako platforma pojazdu dla programu Obszaru Wysokich Obłoków Obszaru Obronnego (THAAD) Agencji Obrony Przeciwrakietowej. HEMTT może być transportowany przez C-5 Galaxy, C-17 Globemaster, oraz wojskowy samolot transportowy C-130 Hercules.HEMTT wszedł do służby w 1982 roku.

CZYTAJ  Wyjątkowe windy w ostrowskich wieżowcach (WIDEO)

Misja / Rola: 

Zapewnia transport ciężkich ładunków w celu zaopatrzenia i uzupełnienia pojazdów bojowych i systemów uzbrojenia. System PLS jest przeznaczony do jednostek transportowych, jednostek amunicji i do wsparcia batalionów wspomagających z możliwością samodzielnego załadunku i transportu 20-stopowego kontenera ISO. HEMTT A4 to ważna ciężarówka do transportu logistyki za szybkimi siłami, takimi jak główne czołgi bojowe M1 Abrams i pojazdy Stryker. HEMTT jest używany w liniach, lokalnych zaciągach, zapasach jednostek i innych misjach w całym środowisku taktycznym, aby wspierać nowoczesne i bardzo mobilne jednostki bojowe. Wózki HEMTT przewożą wszelkiego rodzaju ładunki, w szczególności amunicję i paliwo. HET A1 przeznaczony jest do szybkiego reagowania, szybkiego przemieszczania się najważniejszych urządzeń, takich jak czołgi, pojazdy opancerzone, pojazdy ratownicze,

 

55 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
eki
4 lat temu

to jest sensacja – ameryka na wsi . nasze koszary zamkniete a kolorowi nas odwiedzili . szkoda mo mogla byc tam msza polowa

75thecrow
4 lat temu

Info z tzw. Dupy

50 hz
odpowiada  75thecrow
4 lat temu

Nie obrażaj Adriana-rezydenta pałacu…

tomek
4 lat temu

Mogli podskoczyć do Zahira 🙂 a nie Galeria

wojtek
4 lat temu

wolał bym RUSKICH ŻOŁNIERZY TO JEST NARÓD BARDZO PRZYJAZNY DLA NAS

321
4 lat temu

Do merc!!!!
Debil jesteś!
I zboczony bo Tramp ci się podoba???

Hanna
4 lat temu

Ojej ,szkoda że nie przyjechali przejąć władze w Ostrowie , może w końcu byłaby ta partyzantka profesjonalna.

merc
4 lat temu

z ameryki tylko lubie trampa, a murzyni von z polski, tylko TRUMP I MELANIA SEXI,,,,MHHH

Pan
odpowiada  merc
4 lat temu

Naucz sie najpierw pisać poprawnie po Polsku, a później dyskutuj na forum. (ps. pisze sie Trump).

123
4 lat temu

Robili zdjęcia jak ziomki jedzą, jednak Ostrów to zaścianek, no ja nie mogę, ale wstyd.

Dominik
4 lat temu

Ale podniecacie się że ja pierdole . Pracuje w uk i jakaś często jeżdżą ci żołnierze i zjada na przerwę do mc lub innych restauracja coś zjeść i nikt takiego rozgłosu się sieje ogarnijcie się ludzie

LARES
4 lat temu

Jeszcze trochę i by do środka wjechali, a przecież obok galerii jest Orlen z parkingiem TIR Z tyłu, ale po co się przejść kawałek.

Dominik
odpowiada  LARES
4 lat temu

A skąd maga wiedzieć że tak jest jakiś parking dla większych aut . Ale ten parking to faktycznie tam tyle aut wejdzie że szok . Proponuję żebyś też zostsial auto na Orlen o szedł do mc

123
odpowiada  LARES
4 lat temu

Jednak jeżdżą czymś większym niż twoje punto czy tam inny golf i jakieś pojęcie wypadało żeby mieli, ale co tam jakaś kostka.

55
0
Napisz co o tym sądziszx