OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Powstał łącznik do centrum przesiadkowego

Zakończyły się prace budowlane związane z budową łącznika pomiędzy ulicami Wojska Polskiego i Dworcową. Powstała tu droga asfaltowa o długości 245 metrów, zjazdy z kostki brukowej, chodniki oraz kanał deszczowy.

+

Wykonawcą inwestycji była firma Gembiak Mikstacki z Krotoszyna. Wartość prac to 564 040,14 zł. Okres gwarancji na wykonane prace budowlane wynosi 60 miesięcy.

– Inwestycja ta wymagała rozebrania nawierzchni jezdni z betonu i drogowych płyt betonowych, w tym miejscu mamy teraz wygodną jezdnię bitumiczną z nowymi krawężnikami, chodnikami po obu stronach oraz przejściami dla pieszych. By dodatkowo zwiększyć bezpieczeństwo tego odcinka, zaplanowano tu także montaż nowych punktów oświetleniowych – wymienia Marcin Wieruchowski, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg.

Powstały tu również zjazdy z kostki brukowej, a także kanał deszczowy.

– Nowy łącznik pomiędzy ulicami: Dworcową i Wojska Polskiego powstał również po to, by poprawić komunikację w miejscu powstawania Centrum Przesiadkowego. To nie tylko udogodnienie dla kierowców samochodów osobowych, którzy zyskają kolejny zjazd w ulicę Dworcową, ale także dla autobusów, które docierać będą do Centrum – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Łącznikiem będzie można także dotrzeć w przyszłości do hali widowiskowo – sportowej, która wybudowana zostanie w tej części miasta.

– Jeszcze niedawno miejsce to straszyło zdegradowanymi terenami powojskowymi, a dziś możemy jechać drogą budowaną na potrzeby Centrum Przesiadkowego, a także hali sportowej, która tu powstanie. W tę przemianę znakomicie wpisuje się także wybudowane przez powiat ostrowski Centrum Kształcenia Praktycznego. To ogromna szansa na ożywienie społeczne i gospodarcze tej części miasta – zapewnia prezydent.

20 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
LARES
odpowiada  Mia
2 lat temu

Po co jakaś ścieżka ?!
Większość debili na rowerach i tak jeździ jezdnią specjalnie utrudniając ruch pojazdów mimo, że obok biegnie droga dla rowerów …
PS Ciekawe kiedy się studzienki zapadną ???

123
odpowiada  Andreas
2 lat temu

A to jakaś ważna ulica żeby naprawiać ???

LARES
2 lat temu

Przynajmniej młodzi będą mogli w godnych warunkach czekać za autokarem do UK czy tam Niemiec.

rokopankohipoharcerz
2 lat temu

Może ktoś wie kiedy to ruszy z kopyta ,czy na nowe rozkłady jazdy mzk poczekamy do wiosny

Andreas
2 lat temu

A ja chcialbym sie dowiedziec kiedy ktos naprawi ul Prosta przy garazach
L

Do Mia
odpowiada  Mia
2 lat temu

Na co Ci ścieżka rowerowa jak 90% rowerzystów z nich nie korzysta ?
Cały czas płaczą o ścieżki, a jak są to i tak barany jadą drogą… (ul. Różana najlepszy przykład). Mandaty za takie coś po 500 zł to się może nauczą.

Pp
2 lat temu

Centrum przesiadkowe to byc moze najsensowniejsza inwestycja dokonana przez Beatę Klimek – pytanie czy pojdzie za tym całkowita reorganizacja linii mzk która jest konieczna aby ta inwestycja została wykorzystana. Idąc dalej – trzeba zintegrować biletowo linie M z linia kaliska jadaca do ostrowa z kalisza – to kwestia woli, a ułatwi zycie dziesiatkom ludzi.

G.
2 lat temu

Zastanawiam się dlaczego komentarze w większości piszą frustraci?

Q
odpowiada  Mia
2 lat temu

Ścieżka jest w projekcie – brak kasy

123
odpowiada  321
2 lat temu

Zacznie sie budowa hali to sie zapadną ………..

20
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x