OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Szach mat! Beata Klimek ma większość w radzie miasta

Dzisiaj ogłoszono bardzo ważny transfer w przyszłej Radzie Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Radnym z komitetu Beaty Klimek brakowało jednej osoby do osiągnięcia większości. Obecna sytuacja pozwala swobodnie realizować program prezydent Beaty Klimek bez wchodzenia w koalicję. Radną na wagę złota okazała się Elżbieta Grochowska, która z listy Prawa i Sprawiedliwości otrzymała 553 głosy. Obecnie zasiliła klub radnych skupionych wokół prezydent i została brakującym 12-tym ogniwem.

+

Niewykluczone, że to nie koniec transferów. Są prowadzone rozmowy z jeszcze jednym radnym, który dostał się do rady miasta z innej listy wyborczej. Ten transfer w obecnej sytuacji nie jest jednak konieczny.

Sytuacja w mieście może być przykładem dla radnych powiatowych. Ci obecnie prowadzą intensywne rozmowy w celu osiągnięcia większości. Dopiero połączone grupy radnych wybiorą zgodnie starostę. Przypomnijmy, że tę funkcję może pełnić osoba spoza grona przyszłych radnych.

164 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
lalunia
2 lat temu

te pajace zniszczą miasto do reszty

wprost
2 lat temu

Taka mamy prezydent,ktora tak załatwia swoje interesy…przekabacić sprzedajne kukly,byle wyjść na swoim.Ku czemu to zmierza? Biedny Ostrow…Czy znajdą się tu u władzy prawi ludzie,ktorzy będą miec na uwadze wszystkich mieszkańców,a nie tylko wybrańców z kręgu znajomych p.prezydent.?

olaf
2 lat temu

magda moglas zaśiąść w komisji a nie mętrkować teraz Janusz a widziałeś jak poseł Ławniczak gościł się z komuchami w Gałązkach W. nawet pozował do zdjęć w naszym rynku to nie jest zdrada ha ha no może nie ksiądz tam też był

do Janusza
odpowiada  Janusz
2 lat temu

A ty z jakiej planety spadłeś?

glupkowaty usmiech
2 lat temu

i znow kapciowy na zdjeciu ten sie nasprzedawal w zyciu

Anka
odpowiada  Janusz
2 lat temu

To mogła się nie pchać pod te barwy polityczne tylko założyć swój komitet.

prywatny przewoznik
2 lat temu

moze teraz wrescie bedziemy mogli korzystac z przystankow

Janusz
2 lat temu

To bardzo dziwne komentarze,pełne nienawiści i zazdrości.Mieszacie barwy polityczne z działaniem w samorządzie.Co dla Ostrowa zrobili Mikołajczyk,Ławniczak,Urbaniak?

joanna
odpowiada  Garncarska
2 lat temu

Grochowska baba o wielu twarzach falsz bije z jej oczu a moze by tak ja na prezydenta nie do twarzy pani Beciu w tym towarzystwie

164
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x