Wielokrotnie okradał ostrowskie kościoły

Policjanci zatrzymali 38-latka. Mężczyzna podejrzany jest o kradzież pieniędzy z kościelnych skarbon. Mieszkaniec powiatu pleszewskiego usłyszał już zarzuty w tej sprawie. Za kradzież grozi mu teraz kara nawet do 5 lat więzienia.

+

Dzielnicowi dbają o to, aby mieszkańcy rejonu, którym się opiekują czuli się bezpiecznie. Rozwiązują problemy, pomagają, ale przede wszystkim stanowczo reagują na osoby łamiące przepisy prawa.

We wtorek, 23 października dzielnicowi ostrowskiej komendy w związku z uzyskaną informacją o kradzieży pieniędzy ze skarbon jednego z kościołów podjęli czynności w celu ujawnienia i zatrzymania sprawcy tych zdarzeń.

Mundurowi uzyskali rysopis sprawcy i udali się w rejon zdarzenia. Po chwili funkcjonariusze zauważyli wychodzącego z kościoła mężczyznę, który odpowiadał posiadanemu rysopisowi. Policjanci postanowili go zatrzymać.

Podczas przeszukania tego mężczyzny policjanci ujawnili przy nim przedmioty służące do popełnienia przestępstwa.

Jak ustalono, 38-letni mieszkaniec powiatu pleszewskiego do Ostrowa Wielkopolskiego przyjeżdżał autobusem i w okresie od początku września do minionego wtorku dokonał kilkudziesięciu kradzieży z kościelnych skarbon. W ten sposób mężczyzna skradł pieniądze w kwocie co najmniej 600 złotych.

Zatrzymany usłyszał zarzuty kradzieży, do których się przyznał. Teraz 38-latek odpowie przed sądem. Za popełnione przestępstwo grozi mu nawet 5 lat więzienia.

POLECANE NEWSY

20 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Antek
3 lat temu

Narodowości romskiej, a wyznania? ONI WSZYSCY MAJĄ KAPLICZKI przed domami i największe grobowce na cmentarzach.

Dżon
3 lat temu

Nikt nigdy tak nie okradł kościoła jak kościół przez wieki naokradał Polskę.

eki
3 lat temu

Prawdziwy janosik – zabierał złodzejowi dawał sobie i innym udciwym . Tak myslał – i w tym przypadku cos w tym jest .

O kur..... a
3 lat temu

Naród wrzuca a tu proszę można? Można kuźwa teraz może braknie na szaleństwa kataniarzy… Bidulek pięć lat i te pięć lat będziemy go utrzymywać wypuścić niech zamiata ulice za kradzież…. A za tą kradzież to różaniec ? i po sprawie

Adrian Pacynka
3 lat temu

„stanowczo reagują na osoby łamiące przepisy prawa” Uliczny artysta malarz został już złapany?

.
3 lat temu

Stanowczo reagują na osoby łamiące przepisy. Nie wiem czy się z tego śmiać czy płakać. Rowerzyści na chodnikach robią co chcą przy policji a reakcji brak. Dobrze że chociaż zareagowali na osobę która popełniła przestępstwo, jest to istotniejsze od wykroczeń których nie chcą widzieć i akceptuję taki priorytet (tylko nie zgadzam się z pierwszym zdaniem mojego komentarza które pozwoliłem sobie przywołać)

kierowca
odpowiada  .
3 lat temu

Mam pytanie cz Ty też jesteś choć czasem rowerzystą?. I jak wtedy Ty poruszasz się po ulicach miasta ?

A może Ty nie umiesz jeszcze jeździć na rowerze?

eKLER
3 lat temu

Ta kasa miała być przeznaczona na dobre dziwki i imprezy i różne inne dobrodziejstwa….,

obiektywny
3 lat temu

suma sumarum i tak wyda te pieniądze na alkohol czyli odda państwu , a państwo i tak sponsoruje kościół więc żadna strata.

Ojciec Mateusz
3 lat temu

To były pieniądze nas wszystkich oddane w ofierze dla otrzymania łaski, szczęścia…. Dzięki naszym rycerzom. Teraz już nikt ich nie zabierze! Zapraszam więc ponownie do kościoła. Wpłatomatu szczęścia czekają otworem.

Alf
3 lat temu

Zlodziej okradal zlodzieji i zboczencow…czy to kradziez?

20
0
Napisz co o tym sądziszx